VařeníNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:104
Počet zobrazení:9 072

Francie je notoricky známá po celém světě jako země gastronomie a předpokládá se, že každý Francouz je vynikajícím kuchařem. Ale je tomu skutečně tak? 

Poznámky: Al dente v gastronomii označuje stav, kdy těstoviny nejsou uvařené zcela do měkka, ale zároveň už nejsou tvrdé.
Sever Francie, ze kterého Norman pochází, je typický pro svou řeč (tzv. pikardštinu, v originále ch'ti), která se do češtiny překládá velice těžko.

 

Přepis titulků

Ach, Francie je země gastronomie. Má své vůně, produkty i vinice. A kulinářské know-how, které dalo vzniknout spoustě šéfkuchařů. Předpokládá se, že obyvatelé této země musí v kuchyni celosvětově excelovat a být pravými kuchaři. - LEŽ! Al dente. Nevím jak vy, ale já když vařím, teda nepřehánějme, spíš připravuju jídlo, tak nic nefunguje. Když vařím, je tolik kouře, že nic nevidím. Když smažím rybí prsty, zůstanou na pánvi.

Rybí prsty jsou pak otevřené. Když dám jídlo do lednice, tak po týdnu objevím nové formy života. Mám pocit, že při vaření jsou jen etapy nedovařené a spálené. To ne, kurva! Když peču pizzu v troubě, skončí dole. Po rozbití vajíčka hledám hodinu skořápku. Když ohřívám jídlo v mikrovlnce, je na povrchu vařící a uvnitř ledové. Použití pánvičky se rovná zničení pánvičky. A když dám vařit vodu, většinou odejdu na tak dlouho, že žádná nezbude. Je tu vlhko.

Kde to jsme? V sauně? Neumím vařit. Nemám to v genech. Když pozvu kamarády, dělám věci co znám: Deliveroo a Uber Eats. Je třeba rozlišit situace, kdy vaříš buď pro hodně lidí, nebo sám pro sebe. - Skvělý! I když vaříš jednoduše, třeba na pánvičce, stříkají na tebe kapky vařícího oleje. A tak jako debil zkoušíš různé techniky. Technika co možná nejdelší ruky. Použití externího předmětu. - Jak je? Ochránit se, jak můžeme.

- Do prdele! Nebo má osobní technika: vypnout plotnu, obrátit maso a znovu zapnout. Myslím, že jsem na vaření moc netrpělivý. Při čekání odejdu, dělám něco jiného a myslím, že se včas vrátím. Tak, už se to vaří, bude to tak za 10 minut. To bylo legendární! Super, chlapi, pokračujeme. Ta hra je fakt dobrá, nová verze se povedla. A kurva! Některá jídla ani nechci zkoušet.

Protože i po vyvětrání je po nich cítit tvé oblečení i celý byt. Páni, ty jsi určitě dělal sardinky. Nemám pravdu? Jo, to je pravda. V lednu, už to jsou 2 měsíce. Recepty se špatně dodržují. Buď nemám ingredience, nebo svévolně přidávám jiné. Do háje, mám jen 2 vajíčka. A co? Potřebuju mléko. To tu už není, ale bez toho se obejdu. Kvasnice. Na to sere pes. A tady je čokoládový dort!

Nesnáším, když jíte ve více lidech a objeví se chlap, který jídlo ochutná přímo z mísy. - Počkej, než to začneš servírovat. Tak. To by šlo. Můžeš. Servíruj. Nebo chlap, který pořád říká, jak jsou tuky prospěšné a že všechno ví. Na oleji nešetříme, dáme tam cukr, samozřejmě máslo a hlavně olej. Nebudeme to řešit. A ještě cukr. A olej. Jsme prostě gurmáni.

Jíst je umění. Necháš to chvíli vařit na plotně a vznikne z toho doporučení na pobyt v nemocnici. Nebo ta osoba, co vařila, což je sympatické, chce neustále vědět, jestli ti jídlo chutná, nebo ne. - Tak co? - Počkej, ještě jsem neochutnal. - Je to dobré? - Jdu na to. - Tak co? - Jo, výborné, je to vynikající! Vždyť jsi to ani neochutnal!

Další techniku využívám, když jsem líný a vaří nás víc. Nabídnu pomoc, ale velice decentně. Tak neudělám skoro nic. - Chcete pomoct? - Ne, skončili jsme. - Ne, já to dodělám. Hlavní je, že jsme to dělali společně! Dobrou chuť! Neděkujte. Nemáte zač. Někdy mám připravit jídlo z mého rodného kraje, tedy severu Francie. Vršku Francie nebo Severu. A tam nejsou tisíce jídel. Nebo je alespoň neumím. Jediné, co jim mohu nabídnout, je kuchyň Severu. Dylane, co jste si pro nás připravil?

Gdyž chci hrancle, jdu do baráku s hranclema a daj mi je do kornoutu. - A to je fšechno. - Dobře. A co jídlo? To je fše. To byla kuchyň Severu. Kuchařské pořady jsou hrozně frustrující. Jídla jsou výborná a vypadají nádherně a ty na to koukáš a jíš staré hnusy. - Koukněte, jak je to dobré! Myslím, že tyhle soutěže během let ovlivnily spoustu lidí. Když tě někdo pozve na večeři, chce, aby byla perfektní.

Moc to řeší. Počkejte, ještě vám to musím vysvětlit. Takže. Udělal jsem coulis z kokosového mléka, nechal to na mírném plameni několik minut v arménské vodní lázni. - Atmosféra: 2/10. - Pak jsem... Už mě přešel hlad. Pokud vám zbude jídlo a nevíte, co s ním, tak místo vyhazování využijte rady aplikací proti plýtvání. Je to praktické a ekologické. Tak. Já vařit neumím. Umím se jenom krmit. A to není špatné. Nebudeme si lhát.

Když se dívám na videa na internetu, vidím, že v tom nejsem sám. A to mě uklidňuje. Po tom všem. Nevím, jak to mám ukončit. Tak jo. Čau! ZAČNI ODEBÍRAT MŮJ KANÁL. Překlad: alicevavri www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ha, konečně můžu říct, že vařím jak Francouz.

193