RacletteNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:81
Počet zobrazení:8 223

Raclette je ve Francii velice oblíbeným pokrmem. Toto jídlo pocházející ze Švýcarska si Francouzi dopřávají s rodinou nebo s přáteli nejčastěji během zimy. Na přípravu potřebují stejnojmenný švýcarský sýr, který umístí na pánvičky na malý gril. Sýr se postupně roztéká a může se konzumovat, například s teplou zeleninou, masem nebo bramborami. Norman tomuto svému oblíbenému jídlu věnoval celé video. Máte také chuť raclette vyzkoušet?

Poznámka: Norman na začátku videa drží diamantové tlačítko, které získal za 10 milionů odběratelů. Video o tom můžete najít zde: https://videacesky.cz/video/norman-bug-deseti-milionu.

Přepis titulků

Díky. A do prdele! Jestli chceš mít zdravé tělo, jez raclette. LEŽ! Nedávno jsme s kamarády dělali raclette. Buduje to dobrou atmosféru, ve které se všichni mají dobře. Ale vždycky se potýkáme s tím samým: Někdo dá pánvičku nahoru, kde se ohřívají brambory. Co je? Vždy vznikne debata: kůrka ano, nebo ne?

- Co, ty nejíš kůrku? Já jím jenom tohle. Vždy se hádáme, co komu patří. - Počkej, to je moje brambora. - Je všech. Já jsem si ji zamluvil. Vždycky se najde pánvička, u které nikdo neví, čí je. - Koho je? - Moje ne. - Taky ne. Proč mě nikdo nechce? Umírám. Vždycky se někdo považuje za šéfkuchaře. A někdo jiný z toho dělá vědu. To není pravý raclette. Pravý švýcarský je rozkrojený napůl a škrábe se, odtud má i název.

- Takže ho nechceš? - Ne, i přesto ho chci. Přece nebudeš jíst něco, co není tradiční, to nejde. Principem raclette je dělení se. Když jsi sám, je to trochu smutné. A koho je tahle pánvička? Moje, jsem tu sám. Po raclette jsi na tom fyzicky nejhůř, máš umaštěnou pusu, plný žaludek, jsi zrudlý a nalitý. Jsi Depardieu. A raclette se jí s rodinou nebo s přáteli, jako bychom se za to styděli. - Jdu na raclette.

- Sledovali tě? - Ne. - Fajn. Jaké je heslo? Pánvičky jsou horké, fakt horké. V pořádku, můžeš dovnitř. - Máš matroš? - 6 měsíců vyzrálý. Jdeme na to! Raclette není normální jídlo, ale ultrakalorická žranice. Ale přesto se pak chceme cítit líp. Myslíš to vážně?

Tebe tvé zdraví vůbec nezajímá! Moje zdraví, já nevěděl... Tak. Přece není tak těžké jíst vyváženě. Při jídle musíš mít dobré místo u stolu. Když jsi příliš blízko, z vína budeš mít svařák, budeš mít spálené předloktí, rudou tvář a bolavou hlavu. - Nemáš klimošku? Výhodou je, že se hosté baví tím, že si vaří. To je praktické. Ale pak je nebaví mýt nádobí. To zůstane tobě. A nádobí po raclette není jen tak obyčejné.

Je to chaos! - Co se tu stalo? - Tohle je ZDR. Zóna dělání raclette. Zavřeli jsme okolí do 3 km kvůli sýrovému aroma ve vzduchu. A naši experti odhadují škody na 3 dny mytí nádobí. - Šéfe, tohle jsem našel. - Šunka? - Jo, ještě je teplá. - Pošli to do laborky. - Připomíná vám to něco? - Aféru s fondue. Raclette trvá věčnost. Vždy jsou dva lidi, co nedokáží přestat. Dobře, zvyšuju o 2 brambory.

All-in. Ty sýry jsou fakt zralé. Den poté ti zbyde spousta sýra, tak to chceš dojíst a koupíš brambory a uzeniny, pak ti zbydou uzeniny, tak přikoupíš brambory a sýr. Pak ti zbydou brambory a přikoupíš uzeniny a sýr. A opakuješ to znovu a znovu. A pak umřeš. Jediný účinný způsob, jak ukončit raclette, je tenhle. - Ne!

- Už je konec? - Měl jsem jen 25 pánviček. - Ještě mě nebolí břicho! - Ještě se mi nechce prdět. Ale odpůrci raclette jsou jako odpůrci Hry o trůny. Štve je, že my to milujeme. Nechte nám to! Nic jsme vám neudělali. I když se shodneme, že pro zdraví je důležité jíst zeleninu, pít hodně vody, necpat se sladkým mezi jídly, sportovat... Serte na to, jezte raclette! Jste na telefonu? Poklepejte na mou hlavu a tak mě začnete odebírat. Funguje to teda i na počítači.

Není ten život krásný? Překlad: alicevavri www.videacesky.cz Hezký večer!

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Raclette je fakt bombastický. Měla jsem ho dvakrát při výměnných pobytech a vždycky to byla nejlepší vzpomínka, kterou jsem si z Francie odvezla. :)

00

Odpovědět

Mě teda baví mít nádobí.

141

Odpovědět

Vlastnictví nádobí určitě neni špatná věc, ale ještě mě nenapadlo si to vyloženě užívat.

561

Odpovědět

Koukám, že už je to opravené, není zač :D

40

Odpovědět

+fireDíky za upozornění, zapomněl jsem tu pak napsat :-)

40

Odpovědět

jak muze mit tenhle k*****k tolik odberatelu

130

Odpovědět

Norman být přítelem Si. Si má více než 10 milion přítel, takže i Norman má více než 10 milion přítel. (A žádný nesleduje Norman video v Si věznice. )

110

Odpovědět

Norman není katolík...

70