NespavostNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:168
Počet zobrazení:10 041

Špatně se vám usíná? Nejste sami, Norman trpí tím samým a poví vám o tom v následujícím videu. 

Poznámky:

Na začátku videa se vyskytuje nepřeložitelná slovní hříčka, kdy Norman slovo FAUX (lež) nahradí slovem phở (známá vietnamská polévka s hovězím masem), které ve francouzštině zní stejně. 

Ve 4. minutě ve scéně v posteli Norman naráží celkovou koncepcí scény na známý francouzský seriál Un gars, une fille (Kluk a holka), který řeší různé problémy mezi přítelem a přítelkyní.

Přepis titulků

Spím dobře, o čemž svědčí mé kruhy pod očima. LEŽ! Nevím jak vy, ale já špatně spím už od mala. Abych vám to přiblížil, nemůžu usnout... každou noc. Před spaním dělám ty zbytečné věci. Nejdřív zkusím všechny možné pozice. Tak je to dobré! Koukám na blbosti na netu. Kurva. Kurva. Kurva! Piju vodu, jdu čůrat. Piju, jdu čůrat. Piju při čůrání. Přesvědčuju se, že čtu knížku, ale nesoustředím se na ni.

Hodinu zabíjím komára, který neexistuje. Byla to skvrna. Mám asi nápad století. Zapíšu to, přečtu. Je to blbost. Vyhodím to. Jdu zpět na net. Kurva! Lidi, co spí dobře, si přesto stěžují. Třeba takhle: Spím až moc. Jsem z toho unavený. Chci jim říct, že jsou i horší problémy. Mezi největšími světovými problémy nejsou v top trojce. Jo! Lidi, co spí dobře, ti rádi dávají různé rady.

Já nevím, když chci usnout, tak na nic nemyslím. Tak jo, nebudu na nic myslet. Počkej, teď myslím na to, že na nic nemyslím. Kurva! NEMOŽNÉ. Prý budeš dobře spát, když hodinu před spaním nebudeš koukat na obrazovku. Což se fakt snažím každý večer dělat. Tak, hodinu před spaním vypínám televizi. O 2 minuty později... Tak, vypínám počítač. O 2 minuty později...

Vypínám mobil. O 38 vteřin později... Nesnáším, když nemůžu spát. Jsem vytočený, ale nikdo vedle mě není. Vypadá to směšně. Vytáčí mě to, že nespím. Teď spi, jasný? Budeš spát, jasný? Každý rok jsou tisíce polštářů bity kvůli nespavosti. Podpořte je. Zašlete jim peří. Jsem obětí týrání. A navíc je jisté, že tím, že se rozčílíš, stejně neusneš.

Kurva!!! NEMOŽNÉ. Všichni jsme měli učitele, který nás dokázal uspat za 3 vteřiny. Vlastně by tihle učitelé mohli na nespavost fungovat dobře. Pane Boucharde? - Norman Thavaud z 5. B v roce 1999. - Ano? - Můžete mi zopakovat trigonometrii? - Samozřejmě. 1.

kapitola: Trigonometrie je oblast... Občas nemůžu usnout, protože mám v hlavě písničku. Ale ne nějakou hezkou. Vždycky to jsou 2 vteřiny příšerné písničky. Tak dost. Vždy vstanu a chci si pročistit hlavu, tak zapnu televizi. Následují reklamy. To ne! Dokonce jsem koukal na YouTube na videa proti nespavosti od profíků. To pojetí je skvělé, ale na mě nefungovalo.

Zaposlouchejte se do tónu mého hlasu. Pomůže vám k cestě do spánku a pevně vás ukotví k zemi. Země se nachází ve sluneční soustavě. - Je mi z toho úzko. - A dokonce... už... (a sakra, co mám teď říct...) a dokonce teď... - Dobrý večer, chci pizzu se 4 druhy sýra.

- Otevřete oči. Pomaličku. Malá pauza. Kočko, běž. Je to kruté, ale když sám nemůžu usnout, tak budím ostatní. Cítím se méně sám, je mi líp a konečně spím. Je to v hlavě. Hej. Hej! Co se děje? Proč mě budíš? Nevím jak vy, ale já před spaním vždycky počítám hodiny, které naspím.

Když vstanu v 8, je to 7 hodin spánku, minus 30 minut ráno, plus neznámá x vyjadřující potenciální nespavost mezi 2. a 4. hodinou. Výsledek je: 83 hodin spánku! Matematika ti stále nejde. Zasloužíš si být youtuberem. Někdy nespíš, protože se bojíš ubíhajícího času. Noc se stále zmenšuje. Když nespíš, nesmíš se koukat na hodiny. Což je podle mě hotové mučení. Pustím si rádio na 10 minut, uklidním se a pak usnu. Posloucháte noční vysílání Radia Puissance a jsou 3 hodiny ráno.

To ne! Vrátíme se po reklamě. Do prdele! Do prdele! Existuje milion způsobů, jak usnout. Každý má svou vlastní metodu. Já třeba často nemůžu usnout, protože moc přemýšlím. Občas ti někdo blízký, kdo tě má rád, řekne něco, co tě zklidní a ukonejší. A najednou usneš. Zítra máš důležitou schůzku.

Ale to nevadí, nejde o život. - Je to fuk. - Asi tam usneš. No a? - Sereme na ně! - Asi tě vyhodí. A co? Možná na to nejsi. Třeba jsi měl být trubadúrem. Zadrž, stop! Bude lepší, když mě nebudeš podporovat, to je účinnější. KLUK. Výborný! Díky. Dobrou noc. Ale trubadúr není tak špatný. HOLKA. Bla, bla, bla...

Díky, že jste zhlédli tohle video. Pokud se vám líbilo, dejte mu velký like. Během probdělých nocí jsem vytvořil krátký film o spánku, který bude na YouTube. Doufám, že ho brzy natočím a ukážu vám ho. Ale nemám žádný lék proti nespavosti. Můžu vám poradit jen počítání oveček. Překlad: alicevavri www.videacesky.cz Bonus: Pokud se vám líbilo tričko, které jsem měl ve videu, tak si ho taky můžete pořídit, protože je z kolekce, kterou jsem navrhl.

Můžete si udělat radost. Je tam hodně triček a věcí vztahujících se k videím. Odkaz je v popisku. Tak, to je vše. Dobrou noc! ZAČNI MĚ SLEDOVAT

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hmm.... o nespavosti mi něco povídej.. Když nemůžete půl roku usnout, celý okolní svět vám začne připadat jako nekonečný sen. Všechno kolem vás je nedokonalou xeroxovou kopií sebe sama. Chodíte do práce, díváte se na televizi a jste vděčni za to, když občas ztratíte vědomí a nevíte o světě...po čase jsem začal chodit na terapie pro těžce nemocné ,jejich skutečná bolest mi přinášela spánek, který byl pro mě byl vysvobozením ale pak jsem poznal ji.. její lež odhaloval tu mou.. naštěstí jsem poznal chlápka jménem Tyler Durden..

242

Odpovědět

Hláška s tím polštářem - to mě rozbilo.."jsem obětí týrání" :D

11

Odpovědět

ja väčšinou dýcham z hlboka a počúvam svoj dych, väčšinou sa po chvíľu len zobudím ráno :D

10

Odpovědět

Jo, to je dobrý, ale funguje to jenom, když jsem úplně v pohodě. Často si lehnu, srdce mi buší dvakrát rychleji a dech se mi třepe jak datel na stromě :D

00

Odpovědět

Taková prostá, ale docela fajn rada, pokud ještě někdo nezná- nainstalujte si do mobilu/počítače červený filtr na displej. Modré světlo podporuje bdělost, červené naopak pomáhá uvolňovat melatonin. Jako jasné, z chronické nespavosti vás to hned nevyléčí, ale mně to překvapivě dost pomohlo.

80

Odpovědět

S tim pocitanim hodin to je naprosto presny. Vzdy jdu spat tak nejak mezi 22-23h a kdyz kouknu naposledy na hodiny, tak byva vetsinou nekdy kolem pul 1 rano a uz zacnu pocitat. :D Podle me je tohle jedna z pricin, proc je rano clovek nevyspalej. Proste si vsugeroval, ze za 5-6 hodin vstava a tak se rano probudi KO. Zatim co nejednou sebou po nejakym narocnejsim veceru prasknu ve 4 rano, vstanu pred 8 a jsem jako rybicka :D

21

Odpovědět

Od té doby co mám 8h směny a vstávám v 5, se mi chce spát v 15:00 ale nikdy když mám jít spát. Nejhorší je, že velmi často nemůžu spát protože myslím na práci. Měli by mi to platit jako přesčas.

230

Odpovědět

preto som si za pár rokov práce zredukoval smeny zo 3 občas 4 na 2 a nedávno na jednu a môžem chodiť ráno od 7 do ôsmej ako chcem len musím si potom dorovnať hodiny. Dá sa všetko len treba si hľadať cestu :)

20

Odpovědět

+Richmond153Pěkné, no já uvažoval o tom, že bych do práce nechodil vůbec a vstával kdy chci. Nakonec jsem se pro to ale nerozhod, hold jsem workoholik.

20

Odpovědět

Od teď budu místo oveček počítat skákající Normany :D

21

Odpovědět

Hmm, nice. :-D

11