Politika pro pitomceNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:70
Počet zobrazení:6 618

I když se Norman snaží, stejně se nemůže zapojovat do diskuzí o politice. 

Přepis titulků

Mojí doménou je politika. Rád o ní mluvím, cítím se v tom jako ryba ve vodě. Mám to prostě v krvi. Lež! Politika pro pitomce Možná je to mou povahou, ale když se koná politická diskuze s lidmi u stolu, tak se do toho nemůžu přirozeně dostat. Nacházím se mimo konverzaci. - Má srozumitelný projev. - Ano i ne. Mám pocit, že mé tělo od té chvíle samo mizí.

Francie je v krizi už 30 let. Ale mluví se o tom až teď. No ale říkáš, že je to 30 let, ale ona existovala pořád, jak to říkáš... I přes to zkouším různé věci, snažím se mluvit. Ale když mluvím, má slova nezapadnou do debaty. - My pro ně nic neděláme. - A co bys chtěl dělat? - Nic nedělají, nemůžeš jim pomoct. - Ale... - Viděl jsem reportáž... - ...jejich podmínky! - Jasně... Já jsem viděl reportáž!

Viděl jsem reportáž! Takže už nic neříkám a celý večer jsem v roli nábytku. - Takže ti komunitarismus nevadí. - Záleží na okolnostech. Fajn, na tom se shodneme. Podáš mi pánvičku? Udělám steak. Nicméně se o politiku zajímám, mám své názory, ale netroufám si je sdílet s lidmi, protože... se bojím, abych nemluvil sračky. Má největší fobie je, že se najednou všichni na mě otočí a řeknou: "Normane, místo hraní s kočkou nám řekni, co si myslíš."

- O čem? - Jaký máš názor na izraelsko-palestinský konflikt. Protože politika je velice vážné téma, důležité a tak dále, máme dojem, že během diskuze nemůžeme říct něco mimo politiku. - Shodneme se, že v krizi musíme pomoct. - Dáš si omáčku na těstoviny? Děláš si prdel? Mluvíme tu o krizi a ty nás otravuješ s těstovinami! Takže je chceš bez omáčky? Nechceš ani kapku olivového oleje?

Ani špetku soli? Navíc to je k ničemu, ti lidé se snaží přesvědčit jeden druhého, když tu se náhle shodnou. Nikdo nemá mít právo zabíjet lidi, jsem prostě proti trestu smrti. Ale v některých případech je dobré lidi potrestat. Do prdele, pravda. Úplně s tebou souhlasím, chlape. Dej si chleba, udělá mi to radost. Takže nechávám lidi mluvit, nic neříkám. Jsem tam, ale nic nedělám.

Ale když toho mám dost a nabídnu změnu tématu, což nemyslím špatně, tak mi řeknou: - Mě to nezajímá. - Chlapi, nechcete změnit téma? Už takhle mluvíte hodinu. No podívejte se na něj, má svůj časopis a je ve svém světě. Ve svém "západním komfortu", tam problémy nemá. Malárie ti nic neříká. Ty si čteš svůj časopis. Předpokládám, že o módě. Do prdele, dej mi to. Sereš mě. Promiň.

Ale ať vám to nezabrání jít k volbám, je to důležité. Když si nebudete jistí, volte kandidáta, který se vám podobá. Teda samozřejmě ne fyzicky. Volbám zdar! Když půjdeš volit v prezidentských volbách, můžeš to sdílet na svém Facebooku nebo sledovat mou stránku, mám jen jednu. Ať žije republika! Překlad: alicevavri www.videacesky.cz Komik.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já to mám tak, že se s kamárady o politice/náboženství nebavím. Lidi si to totiž většinou berou příliš osobně. Někdy si připadám jak Norman, kdy se snažím změnit politická témata na cokoli jiného a vypadám jako apolitický pacifista, ale ve jinak to ve mně celou dobu vře. Holt, člověk se naučí sebeovládání, když projde gymplem jako konzervativní pravičák.

61

Odpovědět

Tak kdo chce slyšet můj názor na konflikt mezi Izraelem a Palestinci? Nehlaste se všichni...

74

Odpovědět

sem s ním

50

Odpovědět

Jsou jen dvě možnosti a obě už jsme slyšeli.

02

Odpovědět

Já fandím Izraelsku. Palestinsko je mi nesympatické. Až se budou sbírat víčka na děti z Palestinska, schválně jim tam do Afriky ani jedno nepošlu!!!

32

Odpovědět

Ať skapou židi i ti pouštní polocigoši!

43