Utrácení penězNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:177
Počet zobrazení:6 442

Tohle video není tím, čím se zdá být. Nechci moc prozrazovat, ale určitě si ho pusťte, stojí za to.

Poznámky: Laurent Boyer je francouzský moderátor, známý z rozhlasových pořadů, kam si zve různé významné hosty.
Darty je francouzský obchod s elektronikou. Jejich zaměstnanci mají červená trička podobná tomu, které měl Norman na sobě. 

Přepis titulků

Nevím, jestli jste si toho všimli, ale peníze z bankomatu vybíráme takhle: Vážně? Fakt jste věřili, že udělám video o utrácení peněz? Přesně tak. Nebudu celý život točit videa o každodenních záležitostech. Myslím, že už jsem jich udělal dost. A teď mám chuť dělat jiné věci. Chci se rozvíjet, to je snad pochopitelné. Takže tohle video není o utrácení peněz, na internetu jich najdete určitě dost. Řeknu vám, co teď dělám, co připravuju, ale taky, proč teď nedělám tolik videí. - Ale brzy plánuju zase víc videí.

- Moment, mám otázku. Je skvělý, že nám říkáš o svém životě, ale je nám to u prdele. Ne, myslím, že lidi zajímá, co říkám, - poznají mé umělecké projekty. - Jestli můžu něco říct, tak myslím, že má pravdu, je nám to u prdele. Odběratelé chtějí vtipné video, rozptýlení, a ne tyhle kecy. Dobře, rád bych s vámi sdílel své umělecké projekty, není to vždycky zřejmé, ale to tvoření mě opravdu baví. Zabere mi to veškerý čas, řeknu vám víc.

A taky o tom, co mě čeká. Tak, je tady ta velká novinka, největší novinka celého mého života. Mnohem důležitější než YouTube nebo celý vesmír. Alespoň pro mě. Oficiálně to sděluji. Nedávno jsem se stal otcem. Cože? Je to nejkrásnější věc na světě. Mám radost, je to střelené. Teda bude, abych vám řekl pravdu, tohle video je předtočené před dnem D. Abych se mohl plně věnovat tomu malému stvoření.

Je to velký kus mého života, musím vše promýšlet. Je to velká zodpovědnost, to vím. Ale zároveň velké štěstí. Tak. Nebudu o tom mluvit pořád, protože jde o moje soukromí, které se týká jen mě a mé rodiny. Ale přijde mi důležité vám to říct, protože je to pro můj život zásadní. A mám radost, že vám to můžu říct. Chci se naplno věnovat novému životu a nepřestat s videi a uměleckými projekty. Ale je třeba dodat, že má role otce, což zní trochu divně, když to říkám, bude určitě mou prioritou.

Teď, když jsem řekl to zásadní, se vrátím k umělecké tvorbě. Nevydávám moc videí, protože připravuju své 2. představení. Píšu ho už půl roku a každý večer ho hraju v Paname Art Café, mém oblíbeném prostoru pro stand-up. Tady jsem psal své představení, je tu rodinná atmosféra. Přijďte, jestli chcete, je to zadarmo. Platíte jen za jídlo a pití. Ale udělejte si rezervaci, každý večer je plno. Zde najdete víc. Představení věnuju dost času a investic a své srdce. Jsem na to hrdý a jsem rád, že to před vámi můžu hrát.

Doufám, že přijdete opět v hojném počtu, minule vás ho dohromady vidělo 400 000. Ještě jednou díky. Budu ho hrát pro francouzsky mluvící lidi z celého světa. Už víc neprozradím, dozvíte se to později. Exkluzivně vám ukážu plakát k představení. Jo, ještě se na něm pracuje. Mám hotových 35 minut představení, takže to jde dobře. Také bych vás rád pozval do La Cigale, kde budu v dubnu hrát s kamarády. Ještě nevím kdy, v době vydání to vědět budu. Jste v pohodě, kluci? Jo, trochu mě sereš, ale pokračuj.

- A ten druhý? - Ten odešel na pauzu, neměl co dělat. Skvělý. Pořád to nahrává? Tak můžeme pokračovat. Dostalo se mi cti, že mě kontaktovala velká platforma videí začínající - stejným písmenem jako mé jméno. - Nudle! N.U.D.L.E. Pracujeme na programu založeném zčásti na scénáři a zčásti na improvizaci. Bude to skvělé. Upřímně mě to teď ze všeho baví úplně nejvíc. Doufám, že to vznikne. Držím palce. Omlouvám se.

Ty jsi ještě neskončil? Bože. Hakime? Jak to jde? Chystám sci-fi seriál, který jsem napsal už před rokem a půl. Dělá se na něm až teď, je to ambiciózní projekt s více díly. Nedělám to sám, mám spoluautora. Popustil jsem uzdu fantazii. Příběh se odehrává v budoucnosti, ale má spojitost s dneškem. Nemůžu říct víc. Nechci spoilerovat, je to frustrující. Uvidíte sami. Nevím, jak to vyjde. Možná to bude webový seriál, možná seriál pro televizi.

Chci jen napsat dobrý příběh, který se mi bude líbit. Pak uvidíme. Super, takže děláš jenom projekty mimo YouTube. Jako fakt? Končím. Chlape! Co to děláš? Nedotočili jsme video! Tak fajn, ale jenom proto, že jsem hodný. Kurva! Pokračujeme. Uklidním vás, že zbytek se týká YouTube. A je toho dost. Zkurvysyne. S Ludovikem jsme natočili film Bug 10 milionů, který mě moc bavil. I vám se líbil.

Jsem na něj nejvíc hrdý ze všech mých videí. Podle všeho jste specialista. Na kanálu se mi zaseklo počítadlo. - Na kolika? - Na 9 999 999. Prosím? Znovu spolu pracujeme na seriálu pro YouTube. Takže pro vás. Stejný styl jako Bug, ale úplně nový příběh. Mnoho přátel z YouTube i odjinud. Je to skvělé, těším se. Scénář je hotový, zbývá to natočit. Na YouTube kanál připravuji krátký film, který udělám s Cyprienem. Film spojuje záběry z klasického filmu a z něčeho jiného.

Ale to je překvapení, když to řeknu, zkazím koncept. Tak budu mlčet. Promiňte, je to trochu frustrující video, nic neříkám, nic neukazuju, jen oznamuju. No vidíš! Konečně něco na YouTube. Sliby chyby. Uvěřím, až to uvidím. Kouknu na video Mcfly & Carlita. Pustím to. Viděl jsem, je to boží. V úplně jiném stylu se na mém kanálu objevila videa "den s někým". První díl byl s Jamym a mnoho dalších se chystá.

Natočím to s lidmi, které mám rád, s osobnostmi, které obdivuju. Smíchám záběry z celého dne s uvolněnými rozhovory. Dalším hostem, což vám můžu říct, bude... chvilka napětí. - Skvělý, bude z tebe nový Laurent Boyer. - A kdo je Laurent Boyer? - To je tvůj projekt? - Znám Thierryho Boyera... Projekty jsou také dost drahé, zvlášť v tom počtu. Musí se zaplatit a někdy je platím jen ze své vlastní kapsy. Bez navrácení investice.

A baví mě to. Třeba Bug 10 milionů, řeknu vám to číslo, stál 70 tisíc eur. A abych byl upřímný, YouTube to samozřejmě neproplatí. Ale když je to umělecký projekt, udělám to a jsem velmi spokojen. Všechno je super. Ale čas od času musím udělat sponzorované video, abych ty projekty mohl financovat. - Zaprodanče! - Chci procenta. - Dobře, už jsme u konce. - Konečně! - Ano! I když vím, že se vám líbí klasická videa, kterým někdo říká "podcast", některá se mi tak nelíbí.

Paradoxně mají nejvíc zhlédnutí. Lidé mají odlišné názory, to taky dělá hojnost diváků. Pořád dám na vaše komentáře, které jsou někdy konstruktivní a plné lásky. Nejhorší video. Je mi tě líto. Naštěstí tam není jen tohle. Snažím se to číst a brát si z toho maximum. Od toho je taky tohle video, abych s vámi mluvil. A je na mně, abych našel své místo a dělal věci, co mě opravdu baví. Stejně se pozná, když video není upřímné. Někdy dělám video, protože na YouTube musí vznikat obsah.

Tak to je. A vy to vycítíte. Nelíbí se vám to. A ani mně ne. Když někdy točím video, řeknu si: "To je na hovno." Před několika týdny jsem dělal video, tedy podcast, o módě. A dopadlo to takhle. Někteří lidé jsou posedlí značkovými hadry. Značka je důležitá, zbytek vůbec ne. Nejsem si jistý, je to prostě tričko... No pane jo, je úžasný! To je skvělý tričko! Na druhou stranu, ta barva, ten střih, není to úplně ono.

Koukni na to! To je nejlepší tričko! Ale zase je moc dlouhé, měl by sis ho zastrčit. Fakt ne. Není to tak, že bychom s tebou nešli, protože máš jiný styl. - Vážně? - Příště s námi půjdeš. Zvlášť jestli vyrazíme do Darty. Nepřišlo mi dobré, tak jsem ho nenahrál. Ztratil jsem čas, energii i peníze, ale i to patří ke tvoření. Riskovat, někdy se zmýlit, znovu začít. Takže točím videa, ale nezveřejňuji je.

Protože jsou nanic. Miluju dělat zbytečnou práci. Ale rád točím videa o každodenních věcech, třeba Vaření, bavilo mě odhalovat různé věci z každodenního života a dát je dohromady. A pak to s vámi sdílet, to se mi vždy líbilo. Dělal jsem buď videa, nebo představení. S tímhle budu pokračovat. Ale zároveň bych to rád obměnil a rozvíjel se a dělal něco nového. I když jsem to trochu obměnil s FAQ, příběhy, vlogy, klipy a setkáními, tak chci pořád novinky. Omlouvám se, že teď mému kanálu schází obsah. Po zhlédnutí videa už to snad chápete.

Chci poděkovat, že jste tu už tolik let. Už to bude 10 let, rychle to letí. Říkám to teď, protože ve skeči nebo příběhu k tomu nemám prostor. Je vás tu 11 300 000. Nikdy jsem si to číslo neuměl představit. Ale vím, že teď už dost dlouhou dobu žiju život, o kterém jsem vždy snil. A za to vděčím vám, co koukáte na má videa a představení. Děkuji z celého srdce, vděčím vám za to. Budu pokračovat s tvořením videí i dalších věcí, v kvalitě, kterou čekáte, co možná nejdéle. Přizpůsobím se tomu, co se vám líbí, ale taky vás budu chtít překvapit.

A slibuju, že to udělám, protože už odvždy je tohle především moje vášeň. Co se děje? Brečíš? Nevím, asi mám náhlý zánět spojivek. Tak jo, brečel jsem kvůli těm tvejm kravinám. Doprdele, prostě jsem řekl, co jsem si myslel. Tak jsem měl radši udělat video o utrácení peněz. LEŽ! Začni mě odebírat. Překlad: alicevavri www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Onehdá měl ještě krizi pětadvacátníků, kdy neměl rodinu a ani vážný vztah a teď už je otcem :O Šíleně to letí :D

251

Odpovědět

On je fakt zlatej :) Kvůli tomuhle člověku mně mrzí, že neumím francouzsky :D Jaké kvalitní české youtubery znáte?

150

Odpovědět

Páni, supeer, čekala jsem, kdy už Norman s něčím podobným přijde! Veliká gratulace! :) A tím samozřejmě nemyslím to utrácení peněz ;)

33

Odpovědět

Norman je táta.. jsem už fakt starej

200

Odpovědět

kde jsou titulky?

03

Odpovědět

za poplatek

100