Odcházím z Facebooku

Thumbnail play icon
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:321
Počet zobrazení:5 385

Poslední dobou mezi mnoha lidmi zavládla touha ostentativně opouštět mainstreamové sociální sítě a vracet se ke klasickým způsobům komunikace. Jak by to vypadalo, kdyby někdo podobným způsobem odcházel z párty? Slovíčka:

 • announcement - oznámení
 • to remain - zůstat, setrvat
 • insipid - nudný, fádní, bez chuti
 • to waste - mrhat, plýtvat
 • to border on... - hraničit s...
 • to take issue with... - nesouhlasit s něčím, hádat s s někým
 • acquaintance - známý (= někdo, koho znám), známost
 • to reach st./sb. - dosáhnout na něco, zastihnout někoho
 • witty - vtipný (chytrým způsobem)
 • mouth-breather (hov.) - přihlouplá osoba, která projevuje nedostatek inteligence ústy otevřenými dokořán
 • to depart - odejít, odjet
 • wasteland - pustina
 • glassy-eyed - mající skelný pohled (nechápavý)
 • to devote - věnovat, obětovat
 • epiphany - prozření, zjevení
 • enlightened - osvícený

Přepis titulků

Všichni mi věnujte pozornost! Rád bych vám něco oznámil. Odcházím z párty. KDYBY VŠICHNI ODCHÁZELI Z PÁRTY STEJNĚ JAKO Z FACEBOOKU Některé z vás to možná zaskočí. Jak bych mohl já, oblíbený mládenec, odejít z jedné z největších párty ve městě? Mohli byste říct, že nejsem úplně jako vy. Mohli byste říct, že jsem tak trochu výjimečný. Nelíbí se mi vaše rozmluvy.

To, co sdílíte, je přinejlepším senzacechtivé a přinejhorším fádní. Popravdě jste promrhali takové množství mého času, že je to až nezdravé. Ano, až to tu konečně opustím, stane se ze mě někdo lepší. Tím myslím lepší než mé minulé já. A také lepší než vy všichni ostatní. Mimoto se mi nezamlouvají zdejší lidé. Někteří z vás jsou ucházející, ale mnoho z vás znám jen letmo a žádný zájem o vás nemám.

Mí opravdoví přátelé, vy víte, kdo jste, mě mohou zastihnout na lepší párty naproti přes ulici. Všichni tam srší vtipem a je tam spousta celebrit, nejen George Takei. Výborně. Starosti mi dělá i zabezpečení této párty. Ty kamery nahrávají všechno, co řeknu nebo udělám. Jakýkoli slabomyslný troglodyt mě podle všeho vidí a může mě požádat o přátelství.

Ne. Vím, že to tak bylo už od začátku, ale myslím, že je důležité, abych to připomněl při svém odchodu, abych dokázal, že mi na tomto problému záleží víc než vám. Někteří si možná říkají, proč se tiše nevytratím, jako někdo normální, místo toho, abych kritizoval párty, kterou si všichni zjevně užíváte. Já totiž vím, že jsem vám jako přítel nesmírně drahý. Nechci, abyste si mysleli, že vás ignoruji nebo že se před vámi schovávám.

Nechci, abyste si o mě mysleli, že jsem nezdvořák. Proto vám oznamuji, že opouštím tuto intelektuální pustinu a všechna rozumu zbavená zvířata, která ji obývají. Hned se mi ulevilo na duši, když pomyslím na všechen ten čas, který budu moct věnovat sám sobě, ne této narcistní sebrance. Sbohem, přátelé a letmé známosti. Sbohem těm z vás, které jsem tak trochu znal ze střední.

Pokud někdo z vás dosáhne stejného poznání, připojte se ke mně na osvícené rovině. Sbohem! Mám novinu! Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

10 věcí, které jsem udělal, než jsem opustil Facebook.
1. deaktivovat účet

31

Odpovědět

Zdálo se mi to nebo občas parafrázoval Bilba?

41

Odpovědět

Jak se na sebe na konci ty dva chlápci dívali tak jsem čekal že řeknou:
Kdo to byl? Nevim...

231

Odpovědět

Vůbec bych se nedivil, kdyby byl ten jeho monolog přímou citací facebookového statusu :D.

551

Odpovědět

Nechápejte mě špatně, jen se ptám. Je možné, aby bylo myšleno slovem "party" spíše skupina, než párty?

82

Odpovědět

Možné je samozřejmě všechno. Ale vzhledem k tomu, že jsou na večírku, a on z něj odejde, je to podle mého arogantního názoru méně pravděpodobná varianta.

230

Odpovědět

+komunardJo kdyby to byl raid, to je jiná... :D

90

Odpovědět

Party znamená strana left party znamená levicová strana.

42

Odpovědět

k***a proc ten bucek ma tak upnute tricko..

922

Odpovědět

Doteďka mi nikdo neřekl rozumný důvod proč si zařídit FB, když ty co mám rád a s kterýma je mi dobře se stýkám skoro denně a zbytek mám v kontaktech v telefonu.

3034

Odpovědět

já třeba fb nepoužívám v prvé řadě ke komunikaci s přáteli ale jako jeden z mnoha informačních kanálů, zkus to, rozšíříš si obzory

366

Odpovědět

+jrd12fb je prostě jeden z nejlepších nástrojů ke sdílení myšlenek a informací z oblastí, který tě zajímaj, na zdi ti nemusí vyskakovat co měla Máňa k obědu ale posty zajímavejch lidí z politiky, kultury, hudby, v tomhle je fb spolu s twittrem nedocenitelný. můžeš sledovat konkrétní lidi z určitejch oborů, organizace a mít to všechno pohromadě, kdo chápe fb jenom jako stránku kde si přečte co dělá Franta v neděli večer, tak je imho hloupej, protože informace získává nejspíš pořád ze stejnejch zdrojů, nemá kontext, nemá zpětnou vazbu, nemá opačný názory a pak se nechává zcela jednoduše ovlivňovat zavádějícíma informacema, správné používání fb, twitteru, diskuzáků, ověřování informací patří k základům používání internetu...tldr :( to sem se zas rozkecal kua...

699

Odpovědět

+jrd12Hej nevím no, na fb je všechno hrozně nepřehledný a když chceš na něm něco najít tak je to bez šance.

310

Odpovědět

FB je parádní na organizaci akcí. Mimojiné.

152

Odpovědět

Doteďka mi nikdo neřekl rozumný důvod, proč teatrálně cpát cizím lidem na internetu své swag rozhodnutí neregistrovat se na Facebooku. Je to sice k nevíře, ale ne každý má niterní touhu, chuť či nutkání používat všechno, co je používáno velkým množstvím (troufám si použít dokonce slovo většinou) lidí. Ne každý má řidičák, ne každý má myčku, je to k neuvěření, ale ne každý má počítač. Přesto nám takoví jedinci nesdělují pod videi o autech, myčkách a počítačích, že zmíněných výdobytků moderní doby neužívají. Zvláštní...

302

Odpovědět

+dark_stuffNemám a nepoužívám myčku!

240

Odpovědět

Tak FB je skvělý způsob, jak si uchovávat kontakty známých a přátel, pro mě hlavně ze zahraničí, protože mám pár stovek takových známých z různých akcí, konferencí a podobně.

A ve chvíli, kdy tam jedu, tak jim napíšu na FB, kde si to hodím podle zeměpisné polohy a je to jednoduché. V telefonu bych ta čísla asi ani všechna nevyhrabal, nehledě na to, že mobil může člověk ztratit.

11

Odpovědět

Klasické způsoby komunikace, tím je myšleno ICQ, email nebo volání z mobilního telefonu ? :D

100

Odpovědět

Poštovní holuby, potrubní pošta a klasické dopisy (i když ty jsou taky už docela mainstream)

400

Odpovědět

+BushidoHm, takže odložit svého poštovního otroka do útulku asi byla chyba předpokládám....

260

Odpovědět

+BushidoA ještě řeč je klasickým způsobem komunikace.

30

Odpovědět

Tak já se na facebooku ani nestačil zaregistrovat a on se už dostal do mody zase odchod z něj? :-)

454

Odpovědět

:( Jo, je to smutný... já včera stahnul ICQ.

571

Odpovědět

+BullOverJá si zase včera založil účet na myspace. :(

211

Odpovědět

+BullOverA já nikdy ICQ nesmazal :)

322

Odpovědět

+BullOverTo zase já včera začal mého poštovního holuba učit morseovku =/

302

Odpovědět

+BullOverjedině mirandu!

121

Odpovědět

Učit zvíře morseovku má cenu jen u datla. :D

850

Odpovědět

myslel jsem, že se vrátí s brekem zpátky

211