Billy KidOpilecké dějiny

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 2
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:421
Počet zobrazení:6 884

Dnes vám představuji novou sérii, které bych se chtěl věnovat, a to Opilecké dějiny (Drunk History) z Comedy Central, domova Keye a Peela. Princip Opileckých dějin je jednoduchý. Tvůrci vždy do pohodlného křesílka usadí jednoho člověka, nalijí do něj litry alkoholu a pak ho nechají vyprávět o nějakém tématu americké historie. Takže asi chápete, že je to někdy dost barvité. A k tomu je vyprávěný příběh sehrán přesně tak, jak je vyprávěn. Dnešní první video bude věnováno jedné z legend amerického Divokého západu Billymu Kidovi.

Přepis titulků

NECENZUROVÁNO Umožňěno prvním dodatkem Ústavy USA. Narodil se jako William McCarty. Kterého známe jako Billyho Kida. Jako puberťák ukradl sýr a za to ho zatkli. Pak utekl ze svého vězení. Tehdy se poprvé cítil jako zločinec. Víte, všichni tihle rančeři, vlastníci pozemků a šerifové si brali vodu, půdu a peníze od indiánů, pak od Mexičanů.

A Billy Kid byl takový ten týpek, co jim na to řekne: "Jděte do prdele!" "Tohle dělat nebudete!" "Zastřelím vás a zabiju vaše lidi. Bum, bum, bum!" "A možná i vaše šerify." Hispánci ho zbožňovali. A očividně měl spoustu obdivovatelek z řad Latinoameričanek. Ale...

- Chodil s nima? - Jo, se spoustou. Zbožňoval Latinoameričanky. Kolovaly různé příběhy, ve kterých zabil různý lidi, jako například Joea Granta. To byl očividně místní násoska. A když potkal Billyho Kida v baru, nepoznal ho. A řekl mu: "Kdybych potkal Billyho Kida, tak ho chladnokrevně zabiju." A Billy na to: "Tak jo." A pak Billy Kid řekl: "Líbí se mi ta tvoje slonovinová rukojeť."

A pak natočil zásobník na jediné prázdné místo. A pak řekl: "Hej, Joe Grante! Já jsem Billy Kid!" "Vážně, jo?" Odcházel ven z baru a uslyšel "cvak!". A pak se Billy Kid otočil a střelil toho chlapa do brady. A pak řekl: "Jsi holt debil. Bum, bum, bum!" A víte, co na Billy Kidovi bylo nejšílenější? Uměl zpívat jako nikdo jiný. Zkusím to.

Hej, ty děvko! Zpívám si: "Děěěvko!" Pat Garrett byl šerifem. Řekl: "Můj jedinej cíl je dostat..." "Dostanu Billyho Kida." Vydal se na lov Billyho Kida. Našli ho v jednom farmářským domku, kterej celej obklíčili. Pak vyšel jeden chlápek, který se rozhodl nakrmit koně.

A oni ho zastřelili v domnění, že je to Billy Kid. Říkali si: "Dostali jsme Billy Kida!" A pak si uvědomili, že to není on. A když si to uvědomili, tak Pat Garrett řekl: "Zastřelte koně! Nejsou tam okna ani jiný východy." Takže zastřelili i toho koně. A pak toho mrtvýho koně přenesli před východ. Takže ho tam dali. A nikdo jiný se nemohl dostat ven.

Překlad: Jackolo www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ten co to vypráví mi přijde spíš zhulenej a né ožralej :D

10

Odpovědět

připomíná mi to trochu ty dětské story :D ale ty byly v něčem takové víc luxusní :D

00

Odpovědět

A jak to bylo dál?!

420

Odpovědět

Billy sa nakoniec vzdal, tak ho zatkli a potom sa spolu s Garrettom naraňajkovali. Billy bol odsúdený na smrť obesením, ale podarilo sa mu neskôr utiecť, pričom zabil dvoch zástupcov šerifa. Potom ho Garrett ďalej sledoval...bla, bla, bla...a nakoniec ho Garrett zastrelil.

101

Odpovědět

fakt mam už k******y dost vypitejch opileckejch kurev a celýho tohohle humus beer státu, jaká to náhoda že tak kde se nejvíc pije je většinou nejvíce idiotů, alkohol je metla lidstva, hahaha on klábosí blbosti opilej, jo kdyby tam seděl vyjetej týpek a mlel zase svoje blbosti tak tu bude tisíc moralistickejch keců proti drogám ale obojí je stejnej s**t

2768

Odpovědět

sorry ale jsi čech a řikáš nějakýmu státu humus beer stát? O.o

4614

Odpovědět

+sgt.papperNemůžu sice říct, že bych s ním souhlasil, pokud ale někdo patří k nějaké národnosti, snad to ještě neznamená absolutní oddanost tomu státu. Pokud vím, tak na náš bezva stát nadává většina lidí (ať už z jakéhokoliv důvodu).

Jinak mě video samo o sobě nijak zvlášť nezaujalo.

143

Odpovědět

+sgt.papperA co je vlastně stát? Nějaká ta státní moc nějaká ta trocha území a pak obyvatelstvo tak ti lidé vlastně nadávají na sebe :)

63

Odpovědět

Odkdy do historie patri pribeh nejakeho vrahounskeho fracka, chapu ze za tech par stoleti se jim tam prilis vyznamnych veci nestalo, ale i tak je tohle pekna bida.

1812

Odpovědět

tak to byl takovej robin hood ;)

95

Odpovědět

co bys čekal od zločinců, vyvrhelů a lůzy evropy co se jim tam tedy nasomrovala :D trochu OT ale nejlepší jak říkají my jsme AMERIKA! houby seš potomek anglánskýho uprchlíka co v evropě akorát žebral...

242

Odpovědět

jsem jediny kdo si vsiml, ze mocny serif Pat Garrett, v case 2:19, si cetl ranni noviny hlavou vzhuru? :)

36

Odpovědět

Pakliže si je četl hlavou vzhůru, tak je to správně, ne? :-D

470

Odpovědět

+MartyKaysakra necekal jsem ze si toho lide vsimnou :(

61

Odpovědět

Vem noviny do ruky a v půlce je přelož ... z jedné strany to vypadá že je čteš obráceně ale z druhé text pokračuje v čitatelné formě ... Neyl ... nezlob se ale evidentně jsi už dlouho nedržel papír v ruce ... -_-

170

Odpovědět

1. Tenhle druh videí má obecně tu slabost, že nejsme tak znalí amerických dějin jako Američané. Rozlišit fakta od blábolů je občas obtížné. Rozhodně to chtělo vybrat něco známějšího pro začátek. Ale asi k tomu byl nějaký důvod, proč zrovna tohle video.
2. V titulcích nejsou žádná opravdu sprostá slova, ve videu nevidíme sex ani násilí, takže varování je asi kvůli originálnímu zvuku, který ovšem není zcela srozumitelný čistě akusticky (tj. ne že nevím, co ta slova znamenají, neslyším ta slova obecně) takže možná zbytečné. Ale to taky není moje věc, a nemusí mi to vadit.
3. To video končí v nejlepším, což je opravdu dost iritující. S tím se asi nedalo nic dělat, ale já tomu zas nemůžu dát dobré hodnocení, když mám finální dojem takový jaký mám. Asi si to nechám ještě projít hlavou, ale nejlepší to u mne určitě atakovat nebude.

444

Odpovědět

What the f... ?

71

Odpovědět

Mně se to líbí, je v tom historie a je v tom alkohol. :D Ale není to trochu krátký?

224

Odpovědět

Není to nějaké useklé?

282

Odpovědět

Nakonci máš vysvětlení

92