Jindřich VIII.Opilecké dějiny

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 2
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:105
Počet zobrazení:4 895

V netradičním pojetí historie od Comedy Central se dnes podíváme na Jindřicha VIII. Toho asi není třeba příliš představovat. Proslul svojí posedlostí zplodit syna, svého nástupce, kvůli čemuž vystřídal celkem šest manželek. Jak to bylo se čtvrtou z nich, Annou Klevskou, nám řekne zcela opilý Rob Beckett.

Přepis titulků

Dnes se podíváme na příběh o králi Jindřichu VIII., který ačkoliv se stal před 500 lety, bude znít velmi povědomě všem, kteří někdy zkusili online seznamku. Tohle je Rob Beckett, který je po třech pivech, osmi panácích whisky a šesti panácích sambucy připraven příběh vyprávět. Co? Mám se dívat na tebe, nebo támhle? Všichni víme, že král Jindřich VIII. měl příšerný ženský, ale jeho rozhodnutí oženit se s Annou Klevskou bylo obrovským šokem.

Dobře, zapojte fantazii. 16. století, Anglie, a starej Jindra se porozhlíží po nový ženský. Král Jindřich VIII. říká: "Cromwelle, kámo, potřebuju pomoc." "Potřebuju novou ženskou, neměl jsem moc štěstí, no..." "Víš co, s jednou jsem se rozvedl, další jsem usekl hlavu a jedna umřela při porodu." A Cromwell na to: "Jindro! Ty za to nemůžeš!" A Jindřich říká: "No, za tu jednu určitě jo."

Cromwell na to: "Přestaň na sebe bejt tak tvrdej." "Neměj obavy, jednu jsem ti našel." "Německo." "Pěknej kousek. Holbein mladší, tvůj dvorní malíř, ten z ní vymaluje duši." "Cromwelle, hustej nápad." "Holbeine, v tomhle jseš třída. Kreslení, malování, obrázky!" "Holbeine, v tom, co děláš, seš dobrej.

Od toho tě mám." Holbein si odskočí, rychle to načrtne... Jak dlouho to mohlo trvat... Plus mínus minutu. A říká: "Králi Jindřichu VIII., tohle je Anna Klevská." A král Jindřich VIII. byl štěstím bez sebe. Povídá: "Jo! Ta je slušná, Holbeine." "Ta se ke mně hodí." "Chlapci, odvedli jste dobrou práci." "Viděl jsem spoustu ženskejch, ale nikdy mi nestál z obrazu."

"Po tom, co jsem viděl tohle, jsem prorazil střechu." Anna Klevská, nádherná! Dost dobrá malba, Holbeine! Dobrá práce. Tumáš, dostaneš přidáno. Tři zlaťáky. Cromwell si říká: "To se mi povedlo." Holbein na to: "Jsem docela dobrej v šu...

malbách." "Ujednáno. Přiveďte mi ji." Dorazí do Anglie... a Jindřich VIII. má jasno: "Kvalita, to je ona, je ve městě." Takže celej září, je štastnej, nadšenej: "Klevská je tady! Zbožňuju Klevskou!“ "Viděl jsem tu malbu, a teď je tady! Paráda!" Tohle Jindřich VIII. řekl. Doslova. To se dá dohledat.

Je to v kronikách. Je natěšenej. Ale je až moc natěšenej, nikdo ji nesmí vidět. Pošle za ní svýho kámoše Brownea. Andrewa Brownea? - To by mohl bejt on. - Byl to Anthony. Anthony Browne! A ten se na ni zajde podívat. Vejde dovnitř...

uvidí ji... a dostane strach. Má obavy... protože... "Je úplně jiná než na tom obrazu." Nevím, jestli jste někdy viděli někoho zpustošenýho neštovicema. Vypadají jako skřeti. "Co teď budu dělat?"

Browne jde zpátky za Jindřichem a ten se ho ptá: "Tak co, Browne?" "Jaká je?"

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prosím, prosím, ať přeložej jako dalšího Dicka Turpina...

00

Odpovědět

Opravdu by ses měl zamyslet co lidem servíruješ... https://videacesky.cz/profil/2983/videos
Díky

33

Odpovědět

To že je ožratý chlap? Čo mu ten chlast riedili 1:100 ?!

70