Penn Jillette, Rebel Wilson a kouzelnický trik s provazem

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:56
Počet zobrazení:2 882

Penn Jillette z kouzelnického dua Penn and Teller nás nechá nahlédnout pod pokličku kouzelnického triku s provazem. Zatímco pro Rebel jde o kouzelnické představení, všichni ostatní zjistí, jaká je to vlastně celé pitomost.

Poznámka: Woofle dust (nebo také wiffle dust, zde přeloženo jako kouzelnický prach), je vymyšlená substance, kterou kouzelníci používají jako pomůcku. Obvykle pro něj sahají do kapsy a při té příležitosti mohou například upustit minci, kterou potřebují nechat zmizet, a podobně.

Přepis titulků

- Ty nám dneska předvedeš trik? - Přesně tak. A trochu vám to vysvětlí, jak kouzlení funguje. Kouzelník vás nepřelstí, protože jste hloupí, ale protože ta kouzla jsou hloupá. Lidský mozek totiž hledá zážitky, které ho naprosto ohromí, a když chcete někoho přelstít, stačí přijít s něčím úplně pitomým, čím se mozek nechce zabývat. Rebel, chtěl bych jen pro tebe předvést trik.

Všichni uvidí, že je to hloupý, zato ty uvidíš kouzlo. - Chceš to zkusit? - Jasně. Tak se prosím postav sem. Chci, aby sis prohlédla tenhle provaz. Úplně obyčejný kus provazu, můžeš se o tom přesvědčit. Ano, přesně takhle to funguje! Stačí udělat tohle, takhle s tím zatočíš a vylákáš potlesk tady.

Pak ti zatleskají tihle. A nakonec i tihle tady. A takhle si můžeš hrát. Roztoč to. Začni tímhle směrem, pak to samé tady a nakonec úplně stejně tady. Takže ty se postaráš o kouzlo a já tady vyřídím ty hlouposti.

Jenom si tu hloupost připravím. Ukážu ti, že tady v rukou nic nemám. Teď uvidíš něco, co jim bude připadat pitomé, ale tobě to přijde jako kouzlo. Takhle si ten provaz vezmu, pak si připravím nůžky a rozstřihnu ho. Teď vidíš, že je to ustřižené. Vezmi prosím ten spodní konec a pomaloučku za něj zatáhni.

Stačí takhle zatáhnout a provaz se zase scelí. Vidíš? Pro tebe je to kouzlo, pro ně je to blbost. Tak vykouzli potlesk. Tady. Potom tam. A nakonec i tady. Já ti teď trochu ukážu, jak je to hloupé, aby ses necítila vyloučená. Někteří kouzelníci si prostě vezmou další malý kousek provazu, představ si to.

Hele i s tím ten potlesk funguje. Zkus to. No a potom ten kousek provazu vezmou a takhle ho chytnou do ruky. Chytnou ho tady. A pak k tomu chytí ten dlouhý provaz, přidají ho k tomu. Pak přestřihnou tohle, ale vypadá to, že stříhají tady. Ten malý kousek odhodí a dobrý. Ale my to teď uděláme správně, hele. Přestřihneme ten skutečný provaz a úplně pomaličku polehoučku to zase spravíme, abys to viděla.

Chytni konec toho provazu, Rebel. A koukej se, přímo před tvýma očima se to zase spojí. Pomaloučku zatáhni a vidíš, tady se to krásně spojilo. A teď prosím potlesk. Nejdřív tady. Potom tamhle. Chci ti ukázat ještě něco. Když jsi na 21. narozeniny navštívila casino, ukazovali něco s „kouzelným prachem“?

- To asi ne. - To neznáš? Kouzelnický prach, to je skvělá věc. Už ho sypu na podlahu. Takhle to vypadá. A to je užitečná věc, klidně to vyházej, je to recyklované. Trochu si toho vezmi, takhle to vezmi do ruky. A potřebujeme správný postup. Všechno do pravé ruky. A takhle to dej přes rameno a vysyp to. Cítíš to kouzlo?

Všechno to tam vysypej. Teď si vezmi do ruky tohle a sleduj. Zase vezmu svůj provaz a stejně jako předtím ho tady rozstřihneme. A teď to uvidíš na vlastní oči. Tohle je neskutečné. Levou rukou chytni konec provazu. Vidíš ty dva konce? Nasyp na ně kouzelnický prach. Hezky pomaloučku to tam vysyp a přímo před očima se ten provaz scelí. Skvělá práce, Rebel!

Že je to pitomé? Naprostá blbost. Penn Jillett a Rebel Wilson. Rebel, moc se těším, až se podíváš na záznam. Dělal něco za mými zády? Vůbec ne, byla to opravdová kouzla! Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak tá to mala úplne u rici čo sa deje

00