Popstar Nadja Benaissa odsouzena

Thumbnail play icon
28 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:647
Počet zobrazení:6 670
Přináším vám video z webové a rádiové talk show The Young Turks ("Mladí Turci"), ve kterém diskutují hlavně Turek Cenk Kadir Uygur a Arménka Anahit Misak Kasparian. Tentokrát si vybrali kauzu německé zpěvačky, bývalé členky skupiny No Angels, Nadjy Bennaissy, která byla v roce 2009 zatčena kvůli podezření, že měla nechráněný sex se třemi muži, i když věděla, že je HIV pozitivní, s tím, že jeden z mužů byl virem HIV nakažen. Soudce ji nechtěl z vazby pustit s obavami, že se její chování bude opakovat, ale po 10 dnech byla z neznámých důvodů propuštěna na svobodu. O rok později dostala dvouletou podmínku a 300 hodin veřejně prospěšných prací. Jaký je váš názor na Nadjino počínání? K jakému trestu byste ji odsoudili vy? Pozn.: Chci uvést na pravou míru rozdíl mezi HIV a AIDS, protože ve videu tato dvě slova často zaměňují: HIV - virus lidské imunitní nedostatečnosti - způsobuje nemoc AIDS - syndrom získané imunitní nedostatečnosti.

Přepis titulků

Překlad: janica www.videacesky.cz Jedná se o německou popstar, která byla souzena za to, že měla vědomě nechráněný sex se dvěma muži. Nakažená HIV. Takže... Je to kontroverzní pro nás všechny. Jmenuje se Nadja Benas... Benaissa. A je členkou hudební skupiny No Angels.

Je opravdu krásná. Ale měla sex se dvěma muži. Věděla, že je HIV pozitivní. Měla nechráněný sex. A jeden z těch mužů, 34letý manažer talentů, má teď plně rozvinuté AIDS. Kvůli nechráněnému sexu. Ten druhý muž nebyl HIV nakažen. Tak zaprvé - pokud jste manažer talentů, nejdřív si pomyslíte: "Páni, to jsem zaskóroval!"

Nemám pravdu? Dostanete tuhle pohlednou holku, která je zpěvačka a tak. Jdete to říct všem kamarádům, ti vám gratulují. Jasný... A pak zjistíte, že vás nakazila AIDS. Průšvih nad všechny průšvihy. Životní vzestupy a pády... A teď má plně rozvinuté AIDS. Nejde jen o to, že ho nakazila AIDS.

Nakazila ho AIDS, a to bez... použití ochrany. I přes to, že věděla, že má vir HIV. Alespoň mohla říct: "Ne, ne, ne. Jen s ochranou." Ujistit se, že má kondom. Ona se obhajuje tím, že byla vystrašená a nechtěla, aby lidé věděli, že má HIV. Ale na tom nezáleží. Mohla prostě říct: "Nechci nechráněný sex. Nasaď si kondom." - Pravda.

- Nemusela o své chorobě nikomu říkat. Ona prostě měla zato, že když to řekne, ten chlap si pomyslí, že něco má. Ale to není pravda. Pokud jste rozumná, řeknete mu, aby použil kondom i tak. Nemám pravdu? Na druhou stranu ji teď trápí výčitky svědomí. Teď si říká: "Bože můj. Co jsem to provedla? Jsem hrozný člověk." A tak se to pokusila uvést na pravou míru: "Lituju toho. Omlouvám se. Opravdu se moc omlouvám. Jen chci říct, že je to moje vina.

Je mi to líto." A teď tu vyvstává otázka: Vinna - nevinna? Na 120 % je vinna. To je pro mě jasná věc. Já přidám. Na 125 % je vinna. Na tom se shodneme. Není pochyb. Zničilas mu život. A možná jsi ho zabila. Takže... Jak ji potrestali? Jaký dostala trest? Dostala podmínku?

Takže, hrozilo jí deset let. Ale pak, během soudního řízení, se rozhodli ji odsoudit na dva roky ve vězení. Ale díky tomu, že jí bylo jejího činu líto, dostala nakonec veřejně prospěšné práce. Takže měla dostat dva roky podmíněně, což v podstatě není trest. Přesně. Ale byla odsouzena ke 300 hodinám veřejně prospěšných prací. - To není dost. - Rozhodně. Kdybyste byli vy nejvyšším soudem, na jak dlouho byste ji odsoudili?

Zajímavá otázka. Kolik bys jí dala let? Abych řekla pravdu, nevím. Je to těžké. AIDS aktivisté říkají, že je strašné takhle na lidi s HIV upozorňovat a tak. Prý by za to neměli být trestáni. S tím ale nesouhlasím. Víte co? Obávají se, že by bylo méně aktivistů, protože by museli pracovat, kdyby bylo méně nakažených lidí.

Co to takhle nešířit? A nechci být vůči aktivistům nespravedlivý. Vím, že se snaží, aby se vir nešířil. Ale prostě s nimi nesouhlasím. Otázkou je, s jakou přísností se k tomu postavíte. Dal bych jí minimálně rok ve vězení. Ale myslím, že je to i tak málo. Dva roky. Kdyby neprojevila lítost, dal bych jí deset let. Zajímavé. Já bych jí dala pět let. Ale to není ničím podložené.

Zatímco mé rozhodnutí je podložené. - Zeptejme se našeho nejvyššího soudu. - Podívej se na Davea. Nejvyšší soude, my se dostali na dva až pět let. Co ty? Nejdřív bych chtěl říct, že u kontroverzních rozhodnutí to bývá 51 % proti 49 %. Ana řekla 120 %, ty 125 %. Evidentně to pro vás moc kontroverzní není. Nevím proč pak to výstražné tlačítko. Myslím, že je to sporné pro naše diváky, protože spousta lidí určitě nesouhlasí.

- S čím myslíš? - S námi. Souhlasím s tím, že je vinna. Ale s rozsudkem si tak jistý nejsem. Podívejte, za své sexuální chování je každý z nás zodpovědný. Ten muž také. A někteří lidé mají AIDS. Nebo jiná sexuálně přenosná onemocnění. Víš ty co? Nejvyšší soud na to kápnul. A tak... To... Je to... Udělal jsem takový malý průzkum v právním...

To je směšný. Ve skutečnosti nejvyšší soud neprovádí průzkum. O čem to ten chlap mluví? Kdo ho jmenoval soudcem? Já! Tak to vyklop. Kolik bys jí dal? Kolik let? Hodně veřejně prospěšných prací, ale... Od šesti měsíců do jednoho roku. Opravdu málo. Ale beru to. Ale pořád je přísnější než opravdový soudce.

A co na to nejvyšší soudce? Já bych rozhodně neřekl deset. Ale jelikož projevila lítost, dal bych jí přinejmenším dva až tři roky. Takže máme rozsudek. Nejvyšší soud ji odsuzuje na dva roky. A je to. Je mi líto. Vím, že tvůj trest byl odložen, ale musíš zpátky do vězení. Dokážeš si představit, že by to vzala vážně a řekla: "Co si počnu?

Je to rozhodnutí nejvyššího soudu. Budu muset jít."

Komentáře (92)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Škrtnutý text

00

Odpovědět

To neustálý ,nakazila je HIV' mě nutí se zasmát pokaždý když to slyším:)

00

Odpovědět

http://www.videacesky.cz" rel="nofollow">Odkaz

181

Odpovědět

Janico, přidej si jako specializaci na videacesky p**o-viny

180

Odpovědět

Srandá? :D

181

Odpovědět

vždycky sa teším na komentáre ku videám od Janici :D

182

Odpovědět

Vy co se jí zastáváte, já teda nevim, ale taky bych byl radši, že když už se něco překládá, tak aby to korespondovalo s mottem webu, protože překlady volovin, jsou opravdu zbytečnou prací jak pro nás tak pro dotyčného/dotyčnou..

škoda. Pokud Janice neví co je supr, tak jí to napište a ona se příště určitě polepší..

183

Odpovědět

já teda nevim na čem Janice jede, ale chci ten matroš taky :D

182

Odpovědět

me se libi ze videa od Janici maji vetsinou vysokej pocet komentaru :D

191

Odpovědět

Ja pridam 5% na 125% CO TO KUR** JE? :D

190

Odpovědět

Ja jsem myslel ze je to neco jako onion news a on je to asi realny porad..nechapu pro koho tohle vysilaji to snad nemuzou myslet vazne takove kecy..

192

Odpovědět

scr00chy: je to hajzl :D lae přitom bych neměl mít sdílenou... :D ale co já vim :D

181

Odpovědět

Tihle dva jsou typickým úkazem naprosto zbytečných lidí. V podstatě nic neumijou, akorát kafrat. A ani neměli tu vůli si o tom případu něco zjistit. Ty tresty jsou dány nějakým zákonem a soud rozhoduje na základě toho, co o tom případu ví, jestli to bude vyšší nebo nižší sazba. Nechápu, jak tihle dva neumětelové, co mají maximálně žurnalistiku si můžou dovolit argumentovat proti rozhodnutí kompetentních lidí takovýmahle hovnama. Vlastně to ani není žádná diskuze, je to prostě jen konstatování faktů, nedozví se tu člověk nic novýho. Prostě nováckej typ pořadu

184

Odpovědět

Dneškem počínaje, hodnotím všechny Janiciny videa 1/10 a ani na ně nebudu koukat :)

1824

Odpovědět

Souhlasím s tím, že zrovna tato scénka je slabší, ale téma dobré a myslím, že Janica si nezaslouží ty blbé kecy okolo. Pokud se to někomu nelíbí, tak fajn ohodnotím video podle svého a hotovo, ale navážet se do překladatele je ubohé.

188

Další