Skandál v Kolíně nad Rýnemheute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:39
Počet zobrazení:3 903

O zneužívání dětí v katolické církvi jste nejspíš už slyšeli, u nás třeba v tomto filmu, vše se ovšem dosud ututlávalo, jak jen to šlo. V Kolíně nad Rýnem bylo ale nově možné nahlédnout do posudku, který kardinál Woelki pečlivě skrýval a měl k tomu dobrý důvod. Několik církevních představitelů už muselo opustit své místo, kardinál se toho svého ale drží zuby nehty. Tento skandál je tak skvělou příležitostí pro štáb heute show, dnes se v ní kromě moderátora Welkeho objeví také známý německý komik Sebastian Puffpaff, vše, co řeknou, prosím berte s rezervou, v tomto satirickém pořadu téměř nic není myšleno vážně :)

Poznámky:
Pomocný biskup Puff
sice má dovolenou, ale v Barceloně není, pan Welke jen využil jeho mnohovýznamového příjmení (Puff v němčině znamená třeba ránu, šťouchnutí, taburet nebo nevěstinec) a německému publiku připomněl písničku Ole, wir fahren in Puff nach Barcelona (Olé, jedeme do bordelu do Barcelony).
Politická strana AfD (Alternative für Deutschland, česky Alternativa pro Německo) je známá pro své krajně pravicové názory.
Bůh v ženském rodě není chyba překladu, autoři videa jej používají zřejmě proto, že je v druhé polovině videa více než jasně vyjádřen postoj církve k stejnopohlavním párům, znázorněné manželství církevních hodnostářů (mužského pohlaví) s Bohem (taktéž) by tedy podle této logiky bylo nemyslitelné.
 

Přepis titulků

A teď, dámy a pánové, je nejvyšší čas na jedno velké: - Aleluja! - Ano. Z kolínské arcidiecéze totiž zní: Máme posudek o zneužívání. Po desetiletích organizovaného ututlávání konečně dobrá zpráva: Dva kolínští pomocní biskupové a šéf církevního soudu si mohou v neděli pospat, mají dovolenou. Samotnému kardinálovi Woelkimu ale podle posudku nelze vyčítat nic, tedy podle církevního a trestního práva, z hlediska morálky to vypadá už jinak.

Woelkiho mentor, mezitím zesnulý kněz z Düsseldorfu, údajně znásilnil dítě předškolního věku. To jsou výtky, o kterých Woelki věděl, ale do Říma je nenahlásil, protože to už podle něj byl příliš křehký muž. Proto ale přece neodstoupí. Takové odstoupení z funkce by byl jen symbol, který by vydržel nanejvýš velmi krátce.

Stejně to udělej, budu mít radost aspoň chvíli. Od tohoto týdne je zveřejněná i zpráva, kterou Woelki celé měsíce zadržoval, teď už i tušíme proč. Protože v ní je i morální hodnocení. Systematicky je v ní kritizována církev. Aneb souvislost mezi celibátem a zneužíváním. Odporná poznámka na okraj: Podle církevního práva je zneužívání dětí, tedy i jejich znásilňování, hodnoceno jako přestupek vůči celibátu.

Je to tak. Protože kněží jsou přece sezdaní s Bohem. Jak si mám představit manželství s Bohem? Pověz mi, už zase se díváš na The Voice Kids? Chtěls přece vynést koš! Každou neděli utíkáš do kostela, nemůžeme aspoň jednou něco podniknout spolu?

Hej! Vidím tvou historii v prohlížeči, ty prase. Přiznej se, už jsem na tebe moc stará! Ano, Bůh se přestěhovala zpátky k mámě. Kolínský posudek mimochodem jmenuje jednoho hlavního viníka, a to bývalého kardinála Meisnera. Ten má ve své roli rozhodující výhodu, je mrtvý. Připisuje se mu 24 takzvaných zanedbání povinností.

To zní trochu jako „Ups, už zase nevyklidil myčku,“ znamená to ale zatajování závažného zneužívání dětí. Činů, pro které tenkrát Meisner ve svých spisech nalezl tísnivě poetická slova: Arcibiskup Meisner vedl podle zdrojů arcidiecéze záznamy i ve zvláštní složce s krásným názvem Bratři v mlze, v níž uchovával podklady, které bylo nutné tajit. Bratři v mlze!

Jako by za to mohlo počasí. Církev se sama o tu mlhu postarala! V obchodech s potřebami pro kněží tenkrát prodávali speciální sutany se zabudovaným strojem na mlhu, jak praktické, když děláte, co nikdo nemá vidět. Tam vždycky mysleli víc na ochranu pachatelů než obětí. Ještě v roce 2019, ne tak dávno, nahlásila sama církev jen sedm procent z usvědčených hanobitelů dětí. Woelki byl Meisnerův osobní tajemník, trvá ale na tom, že ututlávání zneužití před ním nadřízený tajil.

Proč tomu máme věřit, zůstane jeho tajemstvím. Kardinál Meisner, opravdu legendární originál! Vždycky říkám, že jedna vaše rodina mi nahradí tři muslimské rodiny. A já říkám, že jeden rasistický kardinál mi nahradí tři politiky z AfD! Meisnera už žalovat nejde, má díky svému dožití neprůstřelný atest.

Zato hamburský arcibiskup Stefan Heße musel opustit svůj úřad stejně jako kolínští pomocní biskupové Dominikus Schwaderlapp a Ansgar Puff. Ne, není v Barceloně, jen jsme chtěli tu hříčku, pardon. I Schwaderlappovi a Puffovi se vyčítá totéž zanedbání povinností. Byli součástí ututlávacího systému prakticky podle motta „Co bude, je kutna“. Zůstává otázkou, co asi dělají nezaměstnaní kolínští pomocní biskupové. Dostali jste se do potíží? Žádný problém! Přijďte do ututlávárny Schwaderlapp a Puff, ututláme vaše provinění.

Zase moc mešního vína za volantem? Zapomeňme na to, budeme prostě tvrdit, že to byl mrtvý kardinál! Moc jste kouřili s chlapci? Co se stane v mlze, v mlze zůstane. Máte na církevním táboře se stanováním rozzlobené rodiče? Nepanikařte, však ono to nějak dopadne. Kdo popře váš trestný čin?

Přece Puff a Schwaderlapp! Já bych rezervoval! Současně zažíváme opravdové kulturní boje: Vatikán versus němečtí katolíci. K tomu musíte vědět, že pro tu hardcore frakci v Římě je naše německá biskupská konference něco jako společenství levicových hipíků. Protože biskupové třeba diskutují s laiky o reformách! O roli žen, o sexualitě, o celém tomhle svinstvu. Aby zastavila to šílenství, oznámila Kongregace pro nauku a víru z Vatikánu, že partnerům stejného pohlaví se žehnat nesmí.

Tečka. Ano. A důsledek? Největší německé církevní povstání od dob Luthera. Němečtí biskupové si veřejně stěžují! Woelki samozřejmě ne, ale spousta jiných. Vidíme duhové vlajky na kostelech, duhové ponožky na bohoslužbě jako u tohoto faráře v Recklinghausenu nebo duhové logo na Facebooku limburské diecéze.

Žádné požehnání pro homosexuály, to říká oficiálně Vatikán, my vysíláme živě z Říma seňora Sebastiana Puffpaffa z Kongregace pro nauku a víru. - Tak se dívám, vaše gastronomie už má venku otevřeno? - Prosím? Jo tak, to netuším, tady nám to přece patří, tohle je celé soukromý pozemek, tady je Vatikán, zkažená Itálie začíná někde tam, nejspíš tam vepředu. K otázce, kterou mi nejspíš hned položíte: Proč žádné požehnání pro homosexuály?

Protože je to mimomanželský sex. Díky za rozhovor, pěkný večer. No, pane Puffpaffe, to je mimomanželský sex jen proto, že u vás homosexuálové nesmí do manželství vstoupit. Asi nevěřím vlastním uším. Cože?! To nemyslíte vážně. Církevní sňatek pro homosexuály? Náš extrémně moderní František už přece narazil na absolutní hranice tabu, pardon, tolerance, když řekl: Když je někdo gay, ale má dobrou vůli a hledá Pána, kdo jsem já, abych jej soudil?

To je ono, podej prst a vezmou celou ruku. Homouši by měli být vděční, že my je už nesoudíme. A že jsme je dřív soudili, tady co tři metry někdo visel. Ano, je pravda, že vaše Kongregace pro nauku a víru je opravdu oficiálním nástupcem po inkvizici!

Ano, to je samozřejmě pravda a taky zodpovědnost, musíme udržovat úroveň, pane Welke. Co se týče požehnání, jsme už zatraceně velkorysí. Haha, zatraceně, vtipné. Neuvěříte, čemu všemu mí kolegové žehnají! V okrese Donau-Ries se dnes uděluje požehnání, a to všem zvířatům, která přišla se svými majiteli. Žehnám autům, žehnám čističkám odpadních vod, co já vím, žehnám výtahům, ale lásce dvou lidí ne.

Ano a v Kolíně dostal požehnání dokonce i plot kolem dómu, aby už ožralci nemohli očůrávat kostelní loď. Nebo tento německý kolega, který žehná autům, kolem kterých projíždí, dokonce elektroautům, i když ty jsou taky teplé! Já tomu všemu nerozumím, vy v Německu pravidelně žehnáte kouskům dálnice. Je holt naším posláním Boží požehnání dělit na porce a dávat ho tam, kam patří. Pane Welke, buďme prosím upřímní, i kdybych homosexuálovi požehnal, nakonec stejně skončí v pekle, takže je to vlastně plýtvání požehnáním.

Je to pořád stejné, váš papež říká věci, které zní moderně, ale pak z úkrytu vylezou lidi jako vy a vrátí středověk. Tady se nikdy nic nezmění! A proč taky?! Proč by se tady mělo něco měnit, jen se rozhlédněte! Prostředí, prostředí, prostředí. Luigi!

Dones mi Aperol Spritz prosím! A než s tím bude hotový, povzneseme se s tercetem kardinála Meisnera a drzým moderním gospelem! Ať už kočkám nebo psům, ať oslům nebo kravám, my žehnáme všem zvířatům, jen jedno je tabu. Come on! My nežehnáme homoušům, to tak u nás bylo vždycky, my nežehnáme homoušům, náš Pán je hetero.

Překlad: lenkaz www.videacesky.cz Nazdárek lidi, jen bych vás chtěl poprosit o odebírání kanálu. Jednoduše na to klikněte a mějte se! No jeď! No jeď, zatracený oři! Hej!

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Strana AFD je spíše euroskeptická než krajně pravicová.
Ale pro levicové intelektuály jsou všichni s jiným názorem kryptofašisti.
Red Dwarf - Lister Kryptofasista (cz)

72

Odpovědět

Zvláštní, já jsem nedávno napsal do skupiny o investování (asi pravičáci samí) k příspěvku o Kellnerovi, že si nemyslím, že by měl takto glorifikován, protože Home Credit opravdu nebyl ok a už jsem dostal kolektivní hate a byl komunista .. jestli ta "sektovitost" není náhodou všude stejná :)

72

Odpovědět

+DominosKaždý žijeme ve své bublině. A i díky soc. sítím si dokážeme názory utvrzovat a cokoliv jiného odmítáme jako lež, zlo, hate speech, atd.
Takže pan Kellner nebyl světec, ale z českých oligarchů patřil ke slušnějším.
Má reakce byla na AFD, že z pozic die Linke, Zelených, atd. jsou opravdu ultrapravičáci.
Ale z pohledu středového voliče jsou spíše slabě pravicoví.

10

Odpovědět

+DominosA to si nezmínil o2, jejíž vlastníékem byl pokud vím i v době kdy si telekomunční firmy sami napsali zákon co je reguloval. - neříkám, že za vše může kellner, ale jeho podnikání se točí klem státu- silně regulované sektrory + státní zakázky, - a vzhledem k tomu si !myslím!, že se toho stejně jako té náhody, že tarify vypadali dlouhou dobu jako přes kopírák musel účasnit. Lidé ho oslavují, že je dekázal dobře obírat bitterfunny :-D

20

Odpovědět

+SasNezmínil jsem úmyslně víc věcí v rámci backfire effectu, jak by řekl Peťa Ludwig, chtěl jsem opravdy vyvolat diskuzi, nepoužívat argumentační fauly :D a dozvědět se, proč je z něj najednou druhý Gott, když ho polovina národa předtím "ani neznala" .. místo věcných protinávrhů a diskuze nejlepší na co se zmohli bylo "posílal peníze na charitu", "něco aspoň dokázal" a "nikdo si nenutil ty lidi půjčovat peníze" .. za mě teda ta charita nebyla opravdu nějak závratná vzhledem k tomu, co měl a využívat to jako odpustky .. něco dokázal i Hitler (jasné argumentační faul, ale pointa je snad jasná :D) a nikdo nenutil sice ty lidi půjčovat, ale v té době opravdu to podvědomí o problematice nebylo tak rozšířené, málokdo měl nebo mohl mít možnost se o tom vzdělat a potraviny si asi taky sám neanalyzuješ s PhD z chemie a mikrolaboratoří, jestli tam nejsou jedy náhodou .. O2, podobnosti s dalšími oligarchy, stáčení Česka na východ, ovlivňování politiky .. to všechno jsou už další příběhy :)

61