Srážka s minulostíPoslíček (S01E09)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:20
Počet zobrazení:4 940
Hoteliáda vrcholí. Tým Grand Hotelu je značně oslaben, motivace dochází, ale ještě mají pár es v rukávu. Jak si William a ostatní zaměstnanci hotelu poradí? Sledujte na kanálu Sporty, které nám jsou kradené TV!

Přepis titulků

Jablka. Plamen. Plamen. Šikula. Strašilka. Cože? Co to říká? Musíme jít. Rozhodčí na nás čekají s další zkouškou. - A co to je za zkoušku? - Kvíz z hotelnické kultury. Normálně reprezentuje Martin, je nejlepší. Všechno ví. - Sádra, sádra. - Nebude to snadný. Rozhodčí drahý mému srdci, jak se mé vyloučení může rovnat s takovou vášní?

To je dobrý! Vaše pruhy… - Já můžu! - Ne, Thomasi, ty jsi… - Tajná zbraň. - Tak vidíš. Jste v pohodě, Martine? Vypadám jako někdo, kdo není v pohodě? - Něco je špatně. Co se děje? - Nebojte se. Vím, o co jde.

U komorníků je to běžný. Má mozkulus blokus. Tak dobrý! Budu reprezentovat. Martine, jste si jistej, že to dáte? Vynalezl Theophilus Van Kannel otáčivé dveře? Ano, ano, vynalezl. Takže to dám. Do toho! Nechte mě! Vidíte, že pomoc nepotřebuju. Pravý krční obratel.

V plné formě. Právě padáte. - Ne. - Ano, právě padáte, pane. Grand! Hotel! POSLÍČEK Co se děje, Martine? Není ti dobře? Tady jsem. Konečně v hloubi své duše pocítíš hořkou chuť porážky.

A spíš. - Poslouchej, Lionele. - Poslouchám. - Martine? Ještě jste nic neřekl. - No. Divný, co? A nyní, dámy a pánové, společná zkouška v rychlosti. Pokud znáte odpověď, zmáčkněte tlačítko. Pokud odpovíte špatně, ztratíte bod. - Jste připraveni?

- Ano. Tak začněme. Hotel Izmailovo je největší hotel na světě. Kolik má pokojů? - 7500. - Správná odpověď. - Bod získává Grand Hotel. - Yes! Který rezervační systém užívá záznamy v kartotéce? - Systém Whitney. - Správná odpověď. - Bod získává Grand Hotel! - Yes! Kdo vynalezl otáčivé dveře?

- Theophilus Van Kannel. - Správná odpověď. - Yes! Bod získává Grand Hotel. Kolik je ve Francii čtyřhvězdičkových hotelů? 548. Aha! Špatně! Správná odpověď je 549. Správně, bohužel pro Grand Hotel, protivník odpověděl správně. - Bod získává Supremio. - Ne, je to 548. Hotel St-Aurélien ztratil hvězdu minulý týden.

Džus v kartonu ke snídani! Sám bych je zavřel do kriminálu. Má pravdu. Je to 548. - No teda! - Yes! - Enzo? - Ano? - Nesoudcujete u kvízu? - Ne, ne. Řekl jsem mámě, že nejsem ve formě. - Je mi líto, že jste pro… - Omlouvám se, jestli jsem vás… - Byla to má chyba, že…

- Omlouvám se… Jejdamane. - Jsem trochu… - Hodně informací najednou. - Delphine… - Ano, to jsem já. Chtěl jsem vám říct, že… jsem pocítil něco, co jsem nikdy předtím nezažil. Pane jo. Jste blázen. Blázen do vás. Ale jsem rozhodčí. A vy jste soutěžící. Naše láska není možná.

Sbohem. A nyní poslední otázka za deset bodů. To znamená, že všichni ještě můžou zvítězit. Nic není rozhodnuto. Osud je ve vašich rukou. Jste připraveni? Karty se mohou obrátit pro toho, kdo zná správnou odpověď. Narozen v Niederwaldu… César Ritz. Správná odpověď.

Vítězí Grand Hotel! Říkal jsem, že se na mě můžete spolehnout. - Jo. - Ale už ne. A jeje. - Co se děje? - Ticho. No tak. SPORTY, KTERÉ NÁM JSOU UKRADENÉ TV - Neočekávaný návrat. - Já ho trochu čekala. No jo.

Kapitán Grand Hotelu, Martin Gambier, svůj tým vrací do hry i přes protivníkovu ubohou ránu pod pás. Co se stalo, Claude? Právě jsme se doslechli, že tým Kondor otrávil kapitána Gambiera jedem, který byl nalezen u jejich stanoviště. Ajajaj. Metoda, která připomíná film Batman začíná z roku 2005. Nebyli jsme to my. Nejsme podvodníci. Podvodníci na hoteliádu nepatří. Stačilo, vypadněte. Jak vidíte, vše probíhá hladce.

I to je práce rozhodčího, řešit konflikty a tak. Na diskvalifikaci zareagovali i protivníci týmu Kondor. Taková hanebnost! Je ubohé, že jsou lidé schopní takových věcí, aby dosáhli svého. Navíc jsem překvapen, protože tenhle jed ho měl zcela položit! Teda… Aspoň si to myslím. Jen blbec by riskoval, že někoho otráví, ale otráví ho málo, takže dokonce uspěje ve své disciplíně.

Aspoň to si myslím. Ani samotná oběť nemeškala s vyjádřením. A je to tady. Bez lídra jsme v prdeli. Nejsme v prdeli. Jsem tu já! Jasný? Takže do toho půjdeme společně, ve čtyřech. Ve formaci 4-4-2. Jsme čtyři. Takže jeden člověk na disciplínu. Například nejdřív půjde… jeden z nás čtyř v té… V tamtom. Můžeme…

Třeba… Je to jen v hrubých obrysech, ale Grand… Máte říct „hotel“. Dneska jste to řekli už 15×, tak se nedělejte. No tak, kdy se sebere komorník? - Zřejmě ne tak rychle. - Tak super, prohráli jsme. Kdo má nápad, jak zvítězit? Já! Potřebujeme velkej magnet, kterej ukryjeme pod golfový hřiště. Počkáme, až míček spadne do jamky.

Přiběhne Michael Jordan a bude zmatenej. Takhle ho chytíme do lasa, začleníme ho k nám do týmu - a pomůže nám vyhrát. - To je ze Space Jam. Jo. A na konci filmu tým Looney Tunes vyhraje. - Takže si myslím… - Co ty, Delphine? Nač se snažit, když je osud krutý vůči těm, kteří se milují? - Selime, budeš soutěžit. - Já už nemůžu. Každý může jen jednou. - Píše se to v Radosti hotelnictví.

- Počkat. Tys to četl? Tak já! Je mi jedno, že jsem tajná zbraň. Necháváte mě stranou. Nechci být tak tajnej. Thomasi… Víš ty co? Použijeme tajnou zbraň. Budeš soutěžit. Jo! Super! Bezva! Můžu mít krycí jméno? Jasně, když chceš. Thomas. - Jsi si jistej, že si to budeš pamatovat?

- Neboj. Zkus mě tak oslovit. Thomasi? Ne, promiň, nebyl jsem připravenej. Tak jo, zkus to znovu. Thomasi! Krycí jméno, ne křestní. Tak jo, do toho. Jdeme, no tak! Jedeme, jedeme! Šup! Do toho! No tak, Selime, do prdele! Běž! Dámy a pánové, nyní přejdeme ke zkoušce z rezervací pokojů. Oba soutěžící mají rejstřík, kde jsou vypsána specifika každého pokoje, zda je volný, jaké tam jsou postele, jaký má výhled, pro kolik lidí atd.

Cílem je najít co nejrychleji pokoj, který odpovídá přání vašeho hosta. - Je to jasné? - Ano. Výborně. Začneme tedy. - Začněte! - Dva dospělí, přízemí, vana. - Pokoj 117. - Správně. Dospělý, dítě, ne výhled na ulici. - Pokoj 311. - Správně. Dospělý, bezbariérový přístup. Co dělá?

- Pokoj 241. - Správně. Tři dospělí, jeden pár a host, oddělené koupelny, vlastní vířivka. - 307. - Správně. Dva dospělí, miminko, přebalovací stůl, vana. 316. - No… Ano… To je správně. Dva dospělí, bezbariérový přístup, přízemí. - 208. - Správně. Jeden dospělý, minibar, vlastní sauna. - 407. - Správně. Dva dospělí, oddělené postele, výhled na ulici. - 107. Ano.

Jeden dospělý, velká postel, vlastní vířivka. 320 a 312. - Správně. Dva dospělí, bezbariérový přístup, vana. - 110. - Správně. - Konec! Supremio 4, Grand Hotel 7. Bod získává Grand Hotel! Jo! Obdržela jsem anonymní námitku. - To není anonym, ale on! - No jo, ale má zahalenou tvář. Předpisy hoteliády stanovují, že každý soutěžící musí na sobě mít kompletní oficiální úbor a to se týká i předepsané jmenovky.

Účastník za Grand Hotel je diskvalifikován. Do prdele! Poslední pauza před závěrečnou disciplínou. - Jak ti je? - To je můj konec. - To neříkej. - Vždy jsem tušil, že odejdu, - ale ne takhle. - Neplácej blbosti. Neměl bys pít rajčatovej džus vleže.

Poslouchej, všichni byli tvým výkonem ohromený. Byl jsi skvělej. Vyhraj hoteliádu. Vyhraj ji pro mě. Provedu, Thomasi. Nemusíš mě oslovovat krycím jménem. - Nejsme na misi. - Tak jo, Thomasi. - To druhý.

- Tak jo. Prostě jen: tak jo. Prostě jen: tak jo. - A je čas na… - Promiňte, Claude! Ne, řekněte to vy, bude mi potěšením. - Tak mám já? - Ano! - Tak jo, jdu na to. A je čas na velké finále hoteliády! Tým Kondor byl vyřazen, 3 týmy se střetnou u poslední disciplíny. Je to symbolické, protože číslo 3 je i počet našich diváků. Využijeme toho a zdravíme Serge, Jessicu a také herce Frédérica Diefenthala.

Ahoj, Frédo! Tak! Zakazuju vám přibližovat se k mému synovi. - Ale… - Vidím, jak to na něj hrajete. Nesoustředí se na práci. Stojíte mezi ním a jeho snem. - Takže na mě myslí? - Nechte ho být. - Až do pozítří. - Pozítří? No, až do konce hoteliády. - Aha.

- Pak celý rok nic neděláme, takže… budete mít čas… páchat smilstvo. Takže není ženatý? Není zasnoubený? Nemá přítelkyni? Kámošku s výhodama? - Nikoho! - Je fakt blbá. No tak, běž, zmlkni. Přišel čas na závěrečnou disciplínu! Host zapomněl svůj kufr v pokoji 109. Zahoď už tu paruku! Jeho taxík tu bude za 5 minut.

Za tu dobu musíte doběhnout pro kufr a vrátit se s ním do lobby. A tentokrát musí soutěžit všichni soutěžící najednou. No promiňte. Hej! - Jste tři. - No ano. Pardon. V týmu musí být aspoň 4 soutěžící. - Jsem těhotná, takže se počítám za dva. - Ne. Tady je kouřit zakázáno. - Promiňte?

- Co? - V Grand Hotelu jsou taky jen tři. Blbost! Jedna, dva, tři… Čtyři! Pokus se váš spoluhráč nemůže pohybovat, nemůžete se účastnit. A pak zůstává jen tým Supremio a vyhrává disciplínu. A celou hoteliádu. Počkejte! Pokud se soutěžící nemůže pohybovat, může se i tak zúčastnit, pokud ho bude vozit jeho spoluhráč.

Píše se to tady. - Píše se to tam? - Ano, je to bible hotelnictví. Tak dobře. Můžete se účastnit. - Dámy a pánové, jste připraveni? - Jo! - Na značky! - Grand! - Hotel! - Grand! - Hotel! - Připravit! - Grand! - Hotel! - Start! - Co?

Co se děje? - Otočte se. - Ale už to začalo. - Jeďte chodbou, věřte mi. Pane jo! Velký zvrat událostí ve finále hoteliády! Grand Hotel se vydal zkratkou a možná ke kufru dorazí úplně sám. Můžeme to vidět díky naší vizualizaci, je to tak, Claude? Ano, Claude. Ostatní se vydali po hlavním schodišti, 2 soutěžící šli chodbou v přízemí, odkud je nákladní výtah vezme na konec prvního patra. A to jim dá do finále neskutečnou výhodu!

Tento manévr připomíná slavnou Prášilovu zkratku, pojmenovanou podle poslíčka Ralpha Prášila, který tak zvítězil ve finále v roce 1992. Aktuálně je mrtev. - Teď je to mezi tebou a mnou. - Vypadni, nebo tě přejedu! Všiml sis, že dějiny se točí ve spirále? Ne. No tak, padej. Nespěchej tolik, Williame.

Při střetu s osudem se nespěchá. Nebo spíš… při střetu s minulostí. Už máš jen minutu, Williame. No jo. Čas utíká rychle. Teda pokud nejsi sám v nemocničním pokoji. V nemocničním pokoji, kams mě poslal se zlámanejma kostma. Pamatuješ? Žebro mi propíchlo plíci. Museli mě napojit na dýchací přístroj. To bys věděl, kdybys mě přišel navštívit.

Abys třeba… Nevím. Aby ses mi třeba přišel omluvit! Ale neboj, nejsi jedinej, kdo na mě zapomněl. Mí kolegové… Vlastně tví kolegové za mnou taky nepřišli. Promiň, já kecám a čas běží. No tak, utíkej, kamaráde. Běž. Přejeď mě. Musíš vyhrát. Ve výsledku vždy záleží jen na tobě. No tak, utíkej, kamaráde. Přejeď mě! Přejeď! Záleží jen na tobě! V tak omezený duši není místo pro empatii. No tak, kámo.

Běž! Upaluj! - Ani na tohle nemáš koule. - Abych tě přejel? Máš pravdu. Nebylo by to dle předpisů. Jako třeba tvoje jmenovka. Ne! Ne! To ne já, to on to na mě nalepil. Všichni účastníci hoteliády musí mít předepsanou jmenovku. - Ne, to ne já! - Zaměstnanec Supremia je vyřazen. Ne!

On podváděl! To on to na mě nalepil! - Vítězí Grand Hotel! - Ne! Martine! Vyhráli jsme! Do prdele! Skvělý, kluci! Tolik emocí a zvratů v neuvěřitelném finále hoteliády! Na poslední chvíli zvítězil tým Grand Hotelu. Naopak velké zklamání pro štáb Sportů, které nám jsou ukradené TV, protože kvůli nízké sledovanosti se kanál bezprostředně ruší.

- Opravdu? - Ano. Stéphane! - Na shledanou. - Nashle. - No tak… Delphine… - No a tak… - Bylo to prima. - To bylo. Co děláte příštích 363 dní? Mám… Mám docela volno. Miluju tě!

Vyhráli jste. Gratuluju. Děkujeme. Gratuluju, i když jste podváděli. Vzhledem k tomu, že jste mě otrávil, jsme si kvit. Nemáte důkaz. Kdybyste to ale neudělal, řekl byste: Nic jsem neudělal. A ne: Nemáte důkaz. Vlastně jste se přiznal. Počkej.

Promiň. Ne, už je pozdě. Měl ses omluvit dřív. Ne, promiň, chci si jen tohle vzít. Tak čau! Thomasi! Thomasi. Na. Díky. Tak jdem. Je to talisman a fungoval.

Ale, táta. - Dobrý den. - Jdeš pozdě. Hoteliáda skončila. To vím, díky, ale to mě nezajímá. Navíc jsem nechtěl kazit oslavy. Pročpak? Hotel zavírám. Cože? Za záchranu hotelu.

Za záchranu hotelu. - Majitel se rozhodl, hotel uzavře. - Williame, musíš si s tátou promluvit. Chceš klesnout ještě níž? - Nemysli jen na sebe! - Naserte si. - Zabiju tě! Můžeš se vrátit ke svému původnímu životu. Tohle je konec. - Nechte mě, tady jsem doma. - To snad není pravda. POSLÍČEK Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Díky moc! Těším se na další díl hrozně!

50

Odpovědět

Pěkný seriál, děkuji za překlad :) . Ta redaktorka na Sporty, které jsou nám ukradené TV, není to Natoo (ta youtuberka)?

20

Odpovědět

Jsem ráda, že se líbí! Ano, je to Natoo :)

30