Thumbnail play icon

Přidaný cukrLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:986
Počet zobrazení:10 080

V USA se blíží oslava Halloweenu a John Oliver se zaměřil na cukr, který se v současnosti nachází v naprosté většině kupovaných potravin. A je jasné, že výrobci potravin udělají vše proto, aby nemuseli množství přidaného cukru přiznávat. Proto jim John Oliver navrhne jeden zajímavý systém značení. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy. Poznámky: FDA - Food and Drug Administration (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) Ke konci mějte na pamětí, že v USA se stále používá imperiální jednotky a pod metrickými jednotkami si toho skutečně moc nepředstaví.

Komentáře (84)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Děti zabily :) Pokud se nemýlím.

50

Odpovědět

Výrobci ví, že je cukr závislost, proto je ve spoustě potravin a stoupající obezita je následek.

50

Odpovědět

Furt lepsi jist preslazeny potraviny nez umele doslazovane a dochucovane "veci"

62

Odpovědět

Obmedzil som príjem cukru (žiadne sladké vody, sladkosti atd...) a behom 7 mesiacov som schudol 35 kg :) Stále sa to snažím obmedzovať a cítim sa skvelo :)

174

Odpovědět

Pořídil jsem si nádor mozku a během dvou měsíců jsem zhubl o deset kilogramů.

201

Odpovědět

Docela by mě zajímalo, kolik cukru se spotřebuje na hlavu v ČR :)...

00

Odpovědět

Strýček google říká, že spotřeba cukru je zhruba 35 kg na hlavu.

60

Odpovědět

Mimochodem naší psychiku a celkovou stavbu mozku ovlivňuje víc věcí než si dokážeme a chceme připustit. Je to zčásti kvůli lpění na existenci "duše" a "svobodné vůle", plus další spirituální a náboženský věci. Je spousta článků o různých parazitech, kteří jsou běžní a prokazatelně mění např. míru podstoupení riskování apod.

44

Odpovědět

A samozřejmě mluvím o peer reviewed výzkumech (http://cs.wikipedia.org/wiki/Peer_review).

21

Odpovědět

som jediny kto toho Johna Olivera absolutne nemusi ? -_-

10105

Odpovědět

Ano :)

1435

Odpovědět

Všeho s mírou a nějakou nezdravost potravin řešit nemusíte.

184

Odpovědět

A jak mi s tímhle Mirek pomůže?

122

Odpovědět

+pecaJá čekal, že se toho někdo chytne :D

50

Odpovědět

A dost... Jdu žrát trávu s kamením. :D

454

Odpovědět

Škoda, že se ten dvojsmysl nedá tak snadno přenést do češtiny..

353

Odpovědět

každej snad slyší tu výslovnost :D

833

Odpovědět

Neví náhodou někdo, jestli v USA rozlišují sacharidy (škrob, sacharóza, glukóza,...) a cukry?

105

Odpovědět

Prosím? Sacharidy=cukry(=karbohydráty=uhlovodany), tak jak to chceš rozlišit? Klasický bílý řepný cukr (sacharóza) se občas píše zvlášť, ale samozřejmě je to pořád sacharid.

106

Odpovědět

+MenttorTakže mouka je cukr? Mouka je ŠKROB, sacharid, karbohydrát a jako takový je významným zdrojem energie.
Ale pochybuju, že způsobuje podobné stavy jako kokain. Že je započítán těch 35 kilo cukru, které v USA spotřebují (to by pak byla daleko za ČR- ročně 85 kg na osobu- a řadila by se k rozvojovým zemím ).
Čeština je v tomto jazyk preciznější. Dokonce i potravinové vyhlášky rozlišují, které sacharidy jsou potravinám vlastní a které uměle zvyšují energetickou hodnotu potravin.

104

Odpovědět

+MenttorAno škrob je taky cukr, sice je to nepřesné označení, ale používalo se a může se použít i dnes.

61

Odpovědět

+MenttorU nás se na potravinách udávají "sacharidy" a "z toho cukry" (tím se myslí jednoduší cukry např.: fruktóza, glukóza, stolní cukr...). Ale kolik ho tam bylo uměla přidáno jsem nikde neviděl.

30

Odpovědět

+MenttorChrochtik: třeba u různých ovocných šťáv...(jablečný) mošt znamená-zlisované ovoce (jablko); dále se rozlišují "100% šťáva z koncentrátů"; "nektar"; "ovocný nápoj";....

10

Odpovědět

Já mám Olivera rád,jeho výstup se mi vždycky líbí ale nevím,co přesně teď řeší.Přece nikdo není blbý a ví co jí a jaký příjem energie zhruba potřebuje ke svojí každodení zatěži...Nedávno jsem četl o pokusu kdy energetickou hodnotu převáděli na nutnou vzdálenost běhu (v Km) nebo na nutnou hodinovou zátěž k spracování energie.Podle mého to lidem řekne mnohem více a stejně tak to tuším ukázaly i výsledku pokusu.

862

Odpovědět

Nikdo není blbý a ví, co jí a jaký příjem energie zhruba potřebuje ke svojí každodenní zátěži? To jako vážně?

703

Odpovědět

+SriberCo Ti na tom příjde divné? Nedíváš se na složení výrobků ?

623

Odpovědět

+SriberSriberovi jde asi o to, že každý netráví svůj čas prohledáváním kalorických tabulek, ať na výrobku, či na netu (třeba na flák masa ti tabulku nutričních hodnot dají asi těžko). Dále taky tím, že by si měřili kolik toho za den nachodí v jakém terénu, zda s sebou ještě něco táhnou a jakým tempem šli, případně to, jak dlouho si náhodou byli zahrát tenis, nebo tak něco.
Ale je zase pravda, že když máš tak nějak přibližně povědomí, kolik toho za den sežereš a jak se hýbeš (plus tedy kalorie, které tělo potřebuje už jen k funkci a pak samozřejmě energie vydaná na trávení), není problém si váhu držet, nebo zhubnout. Přesně co, to popisuju o odstavec výše jsem asi půl roku dělal, shodil osm kilo. Teď už tak nějak vím, co si mohu dovolit a sladkosti mě už stejně moc nepřitahují.
K tomu, že např.: "abys mohl bez 'následků' sníst tuhle čokoládu, musíš si pak jít na půl hodinky dát intervalák a pak hodinku nejíst (což je ona podstata intervaláku, nejíst potom chvílu)", tomu rozumím líp, než xyz kcal na obalu. S tímhle zase souhlasím.

70

Odpovědět

Tak proč denně potkávám tolik obézních lidí a v obchodě rozhodně nikoho nevidím si číst složení, kromě mě a ještě na mě čumí jak na magora. "Dívej mámo on si na tom sáčku něco čte?"

173

Odpovědět

+panmuchTak já neřekl,že obézní lidé neexistují.Když pominu to,že někdo za to opravdu nemůže (Nemoc atd...).Ano Ti co i dávají pozor na to co jí obézní nejsou a Ti,kteří si na to pozor nedávají tak se tomu prostě nemůžou divit.Ty výživové hodnoty jsou tam právě proto aby člověk věděl jakou energwetickou hodnotu do sebe dostane...

30

Odpovědět

+panmuchTaky si neustále čtu složení a hledám si co je jaký "éčko", protože některý jsou víc škodlivý než ostatní. Lidi nejsou konzistentní ve svojí logice, např. babička nakupuje dražší potraviny na trzích, free range vejce a maso apod., ale pak si dá Doner kebab a přijde jí to fajn.

00

Odpovědět

to je amerika... tam sú ľudia schopní dať jedlo do mikrovlnky na hliníkovom tanieri a budú sa čudovať, prečo to buchlo. takže nejaké základné vedomosti by som od más neočakávala. A ako si bežný európan vypočíta svoju záťaž len tak sfleku? určite, ak sa na to zameriavaš, študuješ si o tom informácie atď, dobre, ale človek, ktorý si to špeciálne nestriehne... napr. ja- občas čítam zloženie, ale určite nie kvôli cukrom a tukom. hľadám aspartam a acesulfam, ktorému sa potom vyhnem. som zástancom filozofie: keď sladké, tak s cukrom, nie s tými sra*kami. za štíhlu postavu vďačím neprejedaniu sa a za neprejedanie sa vďačím tabakovému priemyslu (nepropagujem nič, je to škodlivé svinstvo tieto cigarety. fuj, fuj, fuj... :-P )

41

Odpovědět

+BorgiaEakard - Mým prvotním komentem jsem jen chtěl říct,že obézní lidé se nemůžou divit tomu,že jsou obézní pokud si nehlídají jídelníček a nemají dostatek pohybu a už vůbec to nemohou svádět na potraviny.Na většině potravin jsou uvedeny sacharidy,bílkoviny,tuky.V dnešní době není problém si projít internet a podívat se na rady výživových poradců.Já sám sem si našel denní příděl bílkovin,sacharidů kdy co jíst v četně masa a přílohy v jakém množství ke své výšce a dení zátěži v práci i po ní.Ano někteří lidé nemají tendence tloustnout takže tohle nemusí vůbec řešit,ti,kteří je mají by asi měli ale každý svého stěstím strůjcem...

10

Odpovědět

Řeší asi to, že se všude dává cukr i když to není potřeba a že je to nesmysl.

10

Odpovědět

jak se zdá tak to moc nepokračuje http://www.playboy.com/galleries/sexy-pics-john-oliver/slide-1 ...jen kdyby to někoho zajímalo, ale video supr :)

90

Odpovědět

WTF, tam je i sexy George R.R. Martin... Co za cukr v tom Playboyi šňupou?

310

Odpovědět

+NinjerJeště by se mohla převlíct za Gandalfa. Nová geek úchylka by byla na světě...

60

Odpovědět

Když se na to dívám, připadám si jako poloviční gay

40

Odpovědět

Jak tak koukám na toho potkana, tak radši přestanu jíst tolik sladkýho :/

280

Odpovědět

Jen bych chtěl napsat, jak Oliver narážel na jednoho doktora a cukr s obezitou, tak ten doktor měl "skoro" pravdu, všichni víme, že obezita a cukry jdou spolu jako syfilis a prodejná k***a, ale ve skutečnosti korelace mezi cukry a vznikem cukrovky je hodně nízká až nulová a ty hlavní rizikové faktory jsou někde jinde...

82

Odpovědět

Podle kastona z videacesky.cz měl doktor skoro pravdu. Ještě štěstí, že to kaston uvedl na pravou míru, určitě za jeho tvrzením stojí hodně vlastního výzkumu.

63

Odpovědět

Za zvyšující se počet diabetiků může jednoznačně zvyšující se počet uživatelů internetu :D (Korelace NENÍ kauzalita)

70

Odpovědět

+orcinusorca2014"Asi 80 – 90 % pacientů s cukrovkou 2. typu trpí nadváhou či obezitou." [první odkaz při hledání hesla "rizikové faktory diabetu" v googlu]. zbývá 15 milionů pacientů, kteří mají cukrovku 2. typu a netrpí nadváhou či obezitou (obvykle cukrovka těhotenská) a dalších 15 milionů pacientů, kteří mají cukrovku 1. typu (dědičné faktory)

21

Odpovědět

Pokud myslíš cukrovku 1. typu pak ano, rizikové faktory jsou nejčastěji dědičné. Pokud ale mluvíme o cukrovce 2. typu, která je mnohem větším problémem (a v poslední době i častějším) tak ta je přímým důsledkem obezity (a to nemám z internetu ale ze skutečných podložených skript).
No a jestli věříš tomu, že obezita není důsledkem nacpávání se sacharidy, tak na to radši v zájmu zachování své dobré nálady reagovat nebudu.

31

Odpovědět

Jaké jsou teda ty hlavní rizikové faktory? Pokud vím tak sacharidy s vysokým GI snižují citlivost na insulin a to vede k cukrovce.

10
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK