Prodej je jako randění

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:44
Počet zobrazení:3 869

V dnešním krátkém videu se Simon Sinek zamýšlí nad tím, že je prodej vlastně jako randění.

PS: Jestli potřebujete pomoct s randěním, tak mrkněte spíš tady na Základy randění nebo Dan Ariely: O randění a vztazích.

Přepis titulků

Komerční transakce, prodej, jsou hodně podobné schůzce. Sedíte naproti někomu a snažíte se uzavřít dohodu, že? A tak… předstírejme, že jsme na rande, máme tu dostaveníčko a… stejně jako v práci vás někomu představí. A kluk, který sedí naproti vám u stolu, řekne: „Víš, jsem fakt bohatý. Vydělal jsem balík.

Jsem fakt úspěšný. Znám spoustu slavných lidí. Mám nádherný dům, někdy se stav ho omrknout. Bývám hodně v televizi, což se hodí, jsem pohledný.“ Dojde na druhé rande? Je to fakt špatné rande, je jasné, že to nešlo dobře. Proč si myslíme, že obchodujeme líp? Když jde o byznys, posadíme se a řekneme: „Jsme velmi úspěšná firma, vlastně jsme největší v oboru, velmi úspěšní.

Já jsem také jeden z nejlepších prodejců, nejlepších makléřů. Naše ústředí je nádherné, zastavte se a setkáme se tam. Možná jste viděli v televizi naše reklamy, máme skvělou reklamní agenturu i klipy. Což je super.“ Proč si myslíme, že když první nefunguje, tohle je lepší? Je paradox, že se naučíte začít s proč, pokud má vaše práce skutečný účel, poslání, přesvědčení. Úplně to změní celý prodejní cyklus. Takže to kluk se znovu posadí a řekne: „Víš, já miluju, co dělám.

Mám fakt velké štěstí. Můžu se každý den probouzet s tím, že inspiruju ostatní k tomu, co je inspiruje. Je to nejvíc… Prostě miluju svou práci. Je úžasné, že se mi to dařilo. Vydělal jsem tak spoustu peněz. Potkal jsem spoustu celebrit, postavil si krásný dům, stav se, a často jsem v televizi, což je skvělé, dobře vypadám.“ Můžete říct to samé, ale teď je to hmatatelný důkaz filozofie vašeho přesvědčení, ale ne důvod nákupu.

Lidé věří poslání a v práci to není jinak. Řekněte nám, co máte rádi, proč děláte v tomto oboru, proč se vyplatí pot, pláč a slzy, nejistota a nestabilita, proč to pořád děláte? Protože dobře platí? - To je vedlejší produkt. - No… a když se vám to nelíbí, tak si začněte klást nesnadné otázky jako: Proč to děláte, když je to tak těžké, když to vlastně nemáte rádi. Ale sedět naproti někomu a říct mu: „Rád bych vám řekl, proč to miluju.“ A pak jim můžete říct víc o tom, proč jste skvělí.

Ale to neděláme. Pořád prodáváme a zapomínáme na vztahy. Ať už jde o rande, nebo obchodní vztah, pořád jde z podstaty o to samé. Inspirujte někoho. Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Proč se "prodáváme"? Jde o přežitek z prehistorické doby. Jsem velký, silný, jsem někdo, dokážu uživit rodinu / být náčelník. Naše společnost staví ekonomické ukazatele nad osobní štěstí a rozvoj jednotlivce. Jsme příliš úzce zaměřeni, díky čemuž nechápeme a nevidíme širší souvislosti.

36

Odpovědět

Čím lepší predajca, tým lepší príjem... Z príjmu platíme nájom, jedlo, poistky, zdravotnú starostlivosť atp. a podobné zbytočnosti, ktoré za teba aktuálne rieši maminka.

Naša spoločnosť nestavia ekonomické ukazateľe nad osobné šťastie. V skutočnosti, okrem tvojej maminky a tvojho otecka nikoho nezaujíma, či máš vilu, alebo si bezdomovec...

Pokús sa úzko zamerať na svoju profesiu a časom si budeš môcť kúpiť raňajky sám...

34