85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:259
Počet zobrazení:5 916
Na světě existuje spousta krásných měst, ale Sydney je jedno z měst, která našinci přijdou téměř exotická. Ale na jaká místa při návštěvě nezapomenout? Zde máte krátký přehled toho nejzajímavějšího, co Sydney nabízí. Za tip na toto video děkujeme Frantovi Krejčímu. stránku VideaČesky.cz na Facebooku, kde najdete zadání pro aktuální den. Pošlete nám tip na video vyhovující našim požadavkům a třeba vybereme právě vás!

Přepis titulků

Na východním pobřeží Austrálie je jen málo měst tak zeměpisně velkolepých jako Sydney. Je hlavním městem oblasti Nový Jižní Wales a domovem 4,5 milionu lidí. Město obklopuje vlnící se Pacifik a dva majestátní mysy, které stojí jako strážci jednoho z nejhezčích světových přístavů. Je zde přes 100 pláží, kde je slunečno po celý rok a které srší mladickou vitalitou.

Když přijde na ta nejzajímavější místa, těžko se vybírá čím začít. Srdcem Sydney je přístav. Co začalo roku 1788 jako trestanecká kolonie, se za několik staletí změnilo na ráj. V tvrdých podmínkách čtvrti zvané The Rocks Sydney brzy setřáslo své trestanecké okovy a rozvinulo se v nádherné město plné viktoriánské architektury a veřejných parků.

Nově příchozí byli zločinci, kteří hledali nový domov. Město se rozrostlo do nádherných předměstí, jako je Pennington, přístavních sousedství, jako je Rose Bay, a dokonce i plážových komunit nad a pod zálivem. Neznalému může Sydney připadnout jako bludiště pláží, mysů, zátok a pobřeží. Nejrychleji získáte přehled o městě z vrcholku Sydneyské věže.

Z výšky 250 metrů nabízí vyhlídková terasa 360 stupňový výhled na celé město. Pokud někdy nebudete vědět, kudy kam, vyhledejte Circular quay, sydneyskou verzi hlavního nádraží. Z Circular quay se dostanete téměř kamkoliv. A to buď přívozem, vodním taxi nebo vlakem. Hned po příjezdu uvidíte Operu v Sydney, která vypadá jako plachty ve větru. K prohlídce tohoto úžasného jeviště nepotřebujete lístek ani smoking.

Ať se na ní podíváte zvenčí nebo zevnitř, ze shora či ze zdola, bude vám opera připadat jako architektonický zázrak. Hned za operou, na straně První farmy, leží Královská botanická zahrada a park Domain. Zde naleznete sídlo vlády, uměleckou galerii Nového Jižního Walesu a jedny z nejlepších výhledů v Sydney. Nalevo od Circular quay stojí známé "Ramínko", přístavní most. Jedna z australských hvězd, Paul Hogan, hvězda filmu Krokodýl Dundee, byl natěračem tohoto mostu, než se proslavil u filmu.

Ale nemusíte na mostu pracovat, abyste si užili výhled. Prostě si připněte jistící lano a vydejte se na prohlídku. Hned naproti mostu je lunapark, kde najdete nejznámější úsměv v Sydney. Atrakce jsou tu trochu staromódní, ale místní by to ani jinak nechtěli. Jedna z památek národního dědictví baví celé rodiny od roku 1935.

Jen kousek od lunaparku leží Darling Harbour, jeden z triumfů městské přestavby. Dříve to bylo rezavé vlakové depo, ale dnes je Darling Harbour domovem mezinárodního námořnického muzea, oblíbených parků, barů a restaurací. Jen o pár bloků dál naleznete Technické muzeum, poctu páře, vesmíru a vědě.

Od mostu Pyrmont se krátkou procházkou dopravíte k mořskému akváriu, kde se seznámíte s mnoha australskými mořskými prostředími. Od velkého korálového útesu, až po skalnaté jižní pobřeží. Austrálie má reputaci země, kde všechno kouše, štípe a může vám utrhnout ruku. V sydneyské zoo se můžete podívat na některá nejnebezpečnější zvířata. A také na některá z těch nejroztomilejších.

Ale pokud chcete zoo s výhledem, naskočte zpět na přívoz a nechte se zavézt do zoo Taronga. Zajeďte si lanovkou na kopec a pak se z něj vydejte dolů. Uvidíte některá nejšťastnější a nejvíce uvolněná zvířata. A jak by si někdo s takovým výhledem mohl vůbec stěžovat? Až si budete chtít odpočinout, zamiřte na pláž Bondi. Dokud nevkročíte na zlatavý písek této pláže, jako byste Sydney vůbec nezažili. Pláže jsou po celý rok pod dohledem opálených plavčíků.

I tak ale plavte pouze ve vyznačených prostorech. Dalším předměstím, které byste neměli minout, je Manly. Třiceti minutová jízda přívozem z Circular quay do Manly je součástí dobrodružství. Ponořte se do hlubokých a klidných vod u přístavu v zátoce Manly nebo se projděte přes historické centrum na pláž v Manly. Pokud jste nikdy nesurfovali, vezměte plavky, protože zde budete mít jedinečnou možnost se to naučit.

Nejste unavení? Vydejte se po pobřeží a cestičkách v buši na North Hill s úžasným výhledem na město. Tak, vylezli jste na most, svezli se na vlnách a pokochali se divokou přírodou. Možná po tom budete trochu žízniví. Je na čase se zúčastnit jedné z největších tradic Sydney. Sednout si v baru na vodě, pozvednout ledově vychlazené pivo a připít si na ráj.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

mna by zaujimalo ,ci sa to dostane do pravidelnej rubriky, alebo to bolo len take jednorazove :)

00

Odpovědět

Zatím to bylo spíš jednorázové, ale uvažuju o tom, že bych sem tam přeložil nějaké cestovatelské video. Sice to nebude trhat rekordy ve sledovanosti, ale někoho by to asi potěšilo.

170

Odpovědět

Hugh Jackman, is that you?

00

Odpovědět

Filip12 <3 legenda

20

Odpovědět

V Austrálii jsem žil přes půl roku. Přímo v Sydney a můžu říct, že je to úžasný město. Je škoda, že je tak daleko a stojí dost peněz a úsilí se tam dostat. Každopádně to stojí za to se tam podívat a není to nemožný :)

111

Odpovědět

Takové video teď v zimě? To je trápení při pohledu ven :-) Jinak super.

33

Odpovědět

Super, viac miest zo sveta!

140

Odpovědět

Blbnou titulky jenom mne?

60

Odpovědět

Co to znamená blbnou? Mně fungují normálně.

50

Odpovědět

+Mithrilhttp://img.pictureup.cz/25012014/c1bae03990c19fef87674d1c9cdb3c1100041874.png

Poprve
mi ty titulky zamrzly, ale obraz bezel dal. Podruhe se mi stalo jen to, ze je cas nad temi titulky.

00

Odpovědět

+MithrilMělo by to být opravené, do titulků se vloudily zbytečné mezery mezi titulky. :-)

20

Odpovědět

Kriste co je todle za videa?.. si mužu zapnout ct2 nebo ct1 či kde dávali tu Cestomanii.. Bych chtěl vidět Frantu Krejčího co to je za páprdu, že doporučuje takové nudy

1768

Odpovědět

Tak drž pyču a doporuč něco lepšího, mamrde.

4114

Odpovědět


Odpovědět

+PepekJinak mě opravdu uspokojuje, když dokážu napsat věci slušně, ale přitom tak, že z ostatních se stávají n***i a bez použití nadávek by nedokázali oponovat.

616

Odpovědět

+Pepekk zadání "NAUČNÉ CESTOPISNÉ VIDEO" navrhnout dokument o vrazích, to je výbornej důkaz toho jakej je Zlopán moderní a zábavnej člověk, od kterýho se můžou všichni páprdové a n***i učit :D

272

Odpovědět

+PepekSvině si nezaslouží slušné zacházení.

12

Odpovědět

+PepekZlopán je šašek, lepší trol jsem byl aji já ve 14 letech. Jenom ubožák se sám přiznává k tomu, že je trol, protože marně touží po uznání. A vždycky když mu někdo napíše, jak to pěkně potrolil, tak si ten komentář vytiskne a dá na nástěnku.

121

Odpovědět

+PepekOstuda trolů. Jestli chceš vidět kvalitní troling tak běž na eurofotbal.

63

Odpovědět

+Pepek"Jenom ubožák se sám přiznává k tomu, že je trol, protože marně touží po uznání."

Houno, mnohem trapnější je neustále předstírat, že to fakt myslí vážně, i když mu to nikdo nežere. Vždycky přejdou do takový srandovní defenzivy:

"Hele, ty seš celkem dobrej troll."
"Nééé, já nejsem troll!"
"Nó, jasně..."
"Si mysli, co chceš, já nejsem nějakej blbej troll!"
"OK, moje první věta už neplatí, hezky si hraj."
"Já si nehraju, já se tady snažim diskutovat!"

(Mluvim obecně, nenarážim na žádnou osobu z týhle diskuze, pokud by to někoho napadlo.)

11

Odpovědět

+PepekAuto:
Jo máš recht, Filip12 je král trollů, že i Trundle je oproti němu blbeček.

13

Odpovědět

+PepekSprávnej trol má vědět kdy přestat reagovat aby nevypadal jak trapák.

12

Odpovědět

+Pepek"správnej trol" wtf? mi ještě řekni, že existuje kodex trolů

13

Odpovědět

+Pepekhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet) A´t se tu nehádáte.Jinak takový výtažek: ,,Na provokaci trolla obvykle reaguje některý účastník diskuse, který se domnívá, že „toto není možné nechat bez odezvy“. V anglickém prostředí pro tuto úlohu v debatě existuje specifické označení trollhunter – lovec trollů. V horším případě má jeho příspěvek sám podobu trolla a konflikt se může dále rozrůstat. Trollhunter však není taky troll, jelikož jeho cílem není trollovat ostatní účastníky, ale pouze zesměšnit či zneužít iniciátora infikované diskuze."
,,YHBT. YHL. HAND. – You have been trolled. You have lost. Have a nice day. – Doslova Byl jste potrollen. Prohrál jste. Pěkný den. Používá se jako odpověď na příspěvek lovce trollů, který se nechal vyprovokovat k reakci."......... Snad jste o něco chytřejší vážení. :-)

00

Odpovědět

+PepekFilip12 je legenda !

20

Odpovědět

+PepekNeexistuje, jde o to, jestli ten troll působí jenom jako ubožák, nebo jestli je to někdo, kdo fakt nasere lidi. A ty nikoho nenasereš, protože seš ubožák. Tvoje komentáře jsem už viděl tolikrát bez kýžené odezvy, že už jsem se musel ozvat, abys to zabalil, v tomhle nejsi dobrý.

00

Odpovědět

yes, pořád to mám v krvi 8-)

15