Jmenujte nejstarší známý trikQI

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:49
Počet zobrazení:2 462

Hosté QI ve složení Alan Davies, Lee Mack, Daniel Radcliffe a Graham Norton se dnes pustí do kouzelné otázky.

Poznámka: Debbie McGee je bývalá asistentka a vdova po kouzelníkovi Paulu Danielsovi (pořad se vysílal ještě před jeho smrtí).

Přepis titulků

Jmenujte nejstarší známý trik. Debbie McGee. Hanba! - Bylo to od tebe hezké? - Ne, beru to zpět. - Je z antického Řecka? - Ještě starší. - Egyptský? - Správně. - Možná to vím… - Opravdu? - Vystupuje tam muž jménem Dedi?

- Ano, jak to víš? Byl to první zaznamenaný kouzelník. Myslím, že šlo o trik s bezhlavou husou. Přesně tak. Urval jí hlavu a udělal dojem na krále. Je to zaznamenané na starém svitku. - Je to tak. - Asi vím, jak se jmenuje. - Do toho. - Westcarský papyrus? Westcarský papyrus.

Úžasné. Neuvěřitelné. - Měl bych zmínit, že… - Jste se to učili? Přesně tak. Učí se to v Bradavicích v dějinách čar a kouzel. - Nechci… - Tohle bude hodně krátký pořad. - Další otázka! - Tak šup! Nechci kecat, jde mi jen o body. - O nic víc.

- Když urveš huse hlavu, tak to není trik! Pardon, pak jí tu hlavu zase vrátil. Přesně o to jde. Starý dobrý trik jménem dvě husy v pytli. Udělal to s husou, pak kachnou a nakonec i s volem. Urval jim hlavu a pak jim ji zase vrátil. Určitě ten trik chcete vidět. Pokud se to stalo, chcete to vidět. Tak! Je to nejstarší známý trik, protože je zaznamenáno, že se to stalo před skoro 5000 lety, ale dodnes se provádí.

A víte co? Máme tu kouzelníka, který vám ten trik předvede. Jo? Ale nejprve… Jsou Vánoce, musíme ho přivolat. Jmenuje se Scott. Všichni tedy řekneme: „Accio Scott!“ Až doteď to znělo mysticky. „A jeho jméno je Scott.“ Scott Penrose, viceprezident organizace Magic Circle. Odpočítám to.

Tři dva, jedna: „Accio Scott!“ Tři, dva, jedna: Accio Scott! Kristova noho! Co se to krucinál stalo? To bylo kouzlo, Lee. - Vítejte Scotte. - Rád vás vidím. Vy umíte ten Dediho trik, o kterém nám vyprávěl Daniel. - Předvedete nám ho?

- Zkusím ho s Normanem. - Jenom ho trošku… - Ale ne. To snad ne! A pak mu tu hlavu zase vrátím. - A je to. - Úžasné. Skvělé. Fantastický Scott Penrose, dámy a pánové. A je to. Nejstarší známý trik.

Tu první půlku bych zvládl taky. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mě mrzí že se u nás to nemělo takový úspěch. Mě se to oproti současným pořadům fakt líbilo. Mareš, Hezucký i hosté to dávali na jedničku. Českej divák chce asi sledovat jak zavřou holky s klukama do králíkárny a čekat kdo koho dřív obskáče.

61

Odpovědět

Kdyby jen holky s klukama. Tranďáky, čoboláky a další genetický odpad. Bych grcal.

26

Odpovědět

nevim, kdyz je nekde mares, je to sracka automaticky...

03

Odpovědět

No, husa, holub, slepice... ale ty vole s tim bejkem bych to chtěl vidět!

60

Odpovědět

No já čumim, co Daniel Radcliffe neví :-)

30

Odpovědět

Tak to byly dvě očividné chyby. Nejprve střih, aby se "kouzelně" objevil a pak chudáku ptákovi na chvíli strčí hlavu pod křídlo, místo aby mu ji urval.

05

Odpovědět

S tebou musí být na večírcích sranda :)

140

Odpovědět

+XardassJá jsem čekal něco ve stylu "Prestige" :D

00

Odpovědět

Lee se nazapře! :)

70