Sherlock: Mnoho šťastných shledání

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:737
Počet zobrazení:12 671

!POZOR! Video obsahuje spoilery - kdo neviděl první a druhou řadu, ať raději posečká!
Rok se s rokem sešel a scénáristé podílející se v současnosti na hned dvou kultovních seriálech dnešní doby (Doctor Who a Sherlock) nám přinesli malou ochutnávku toho, jakým směrem se bude třetí řada detektivního seriálu ubírat. Napjatě očekávaná nová řada spatří světlo světa již 1. ledna 2014 a ti z vás, kteří nebudou mít na Nový Rok zrovna co dělat, tak mohou naladit své internetové streamovače a zpříjemnit si sváteční večer.

Přepis titulků

Mnoho šťastných shledání Ty šmejde! Sektu buddhistických mnichů válečníků infiltrovala blonďatá pašeračka? To je blábol. Tu blondýnu prý odhalil opat s výjimečnými schopnostmi postřehu a dedukce. K vypátrání blondýnky mezi holohlavými mnichy Sherlocka Holmese zrovna nepotřebuješ. - Ale třeba to byl on. - Je mrtvý. Přál bych si, aby nebyl, ale bohužel je skutečně mrtvý.

Napořád. A jak vysvětlíš tohle? Stopa číslo dvě. Incident v Novém Dillí. Tys je i pojmenoval? Potom už stačilo pouze vraha vystopovat. Což jsem dokázal pomocí výpočtu hloubky, do jaké se čokoládová šupinka ponořila do zmrzlinového kornoutku oběti. Příteli! Nechcete přece jen předstoupit?

Je to jen vaší zásluhou. Chytrák, ten inspektor Prakesh. Který policejní inspektor by na něco takového mohl přijít? Děkuji pěkně. Vzpomínáš si, jak Sherlock nikdy nechtěl zásluhy, když vyřešil všechny tvé případy? Nevyřešil všechny mé případy. Někde tam je. Schovává se. Jenže má nutkání se pořád do něčeho zaplétat.

Je to on, vždyť je to úplně jasné! Když víš, kam se dívat. Bratři Kleinovi, pak to se strážnicí, kensingtonský rozparovač... Ty jsem všechny vyřešil sám! Se strážnicí ses spletl. - To teda nespletl! - Ale jo. Podívej, stopa číslo tři. Tajemný porotce. Jak všichni dobře víme, tato porota byla svolána za velice výjimečných okolností, nicméně vás již musím požádat o znění vašeho rozsudku.

Je pan Trepoff vinen, či nevinen z vraždy své manželky? Nevinen. Ano? Trepoff vinen! Neuvěřitelné! Musel to být on! Nikdo jiný to být nemohl. Nechápeš to? Chápu jen, že jsi fantazírováním o mrtvém muži přišel o dobrou práci, a chápu, proč si přeješ jeho zmrtvýchvstání.

Ale to se nikdy nestane. Tak jo. Půjdu teď navštívit jednoho starého přítele. Měj se dobře. Zkusím je přemluvit, aby znovu projednali tvůj případ. Jen se podívej na tu mapu. Blíží se.

Jakoby se vracel. - Rád tě vidím, Gregu. Posaď se. - I já tebe. - Tak jak se máš? - Ale jo, jde to. Už je to lepší. Co tam máš? Jen pár věcí z kanclu, vlastně pár Sherlockových věcí. - Asi jsem to měl hned vyhodit, ale nevěděl jsem... - Ne, dobrý, v pohodě. Ale mám tu jednu věc...

Nevěděl jsem, co s tím. Pamatuješ si to video, které ti natočil k narozeninám? Musel jsem ho k tomu dokopat. Tohle je nesestříhaná verze. Je docela zábavná. Aha, tak to jo. - Asi jsem to neměl nosit. - To je v pořádku, neboj. Stejně se na to asi ani nepodívám. To je normální?

Že to světýlko zhaslo? No dobře. Co mám udělat na konci? Mám se třeba... Třeba usmát a mrknout? Občas to dělávám, nemám tušení proč. Lidem se to asi líbí. - Polidšťuje mě to. - To je jedno. Proč že to vlastně dělám? Protože nepřijdeš na večeři. Jistě že tam nepřijdu, budou tam lidé!

Jak je John může pozvat na večeři, když ho všichni nenávidí? Stačí se jim podívat do tváře. Napsal jsem esej o potlačování nenávisti v přímé blízkosti založenou zcela na jeho přátelích. Jako dárek se to zřejmě moc nehodilo. - Na co že se to vymlouvám? - Máš prý něco na práci. Ano, správně, mám práci. - Možná bys to měl trochu rozvést. - Ne, to stačí. Jen lži jsou propracované. Dejte mi chvilku, potřebuju vymyslet, co udělám.

Já bych měl jeden návrh. - Mohl bys přestat být mrtvý. - Tak dobře. Dobře, už jsem připraven. Zdravím, Johne. Je mi líto, že s tebou teď nemohu být. Jsem velice zaneprázdněn. Avšak přeji ti mnoho dalších šťastných shledání. A nezoufej, brzy se i my opět shledáme.

Vrací se. Hra opět začíná! Překlad: ABigWhiteWolf www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to zajímavé a hezké

00

Odpovědět

http://MegaStoon.Com/1/?share=245362 Ahoj, nudite se u pocitace? Zkuste tohle, aspon neco vydelate.:)

055

Odpovědět

chybí tu spam tlačítko! ADMINI!!!

221

Odpovědět

4:45 se Watsnovi zahadne zamenila kolena... :D

231

Odpovědět

dobrý postřeh ty jo :)

40

Odpovědět

!SPOILER! To si nemyslím. Vše se seběhlo během 24 hodin. Sherlock byl hledaný a Greg ho opravdu v tu dobu na 100% nepřemlouval, aby natočil omluvné video. Sherlock se rozhodl na poslední chvíli a přišel Molly požádat o pomoc s namaskováním své smrti. Uvidíme, jak to bude dál. Už se moc těším.

01

Odpovědět

Haha... Sherlock se rozhodl na poslední chvíli... hm... no... možná se na poslední chvíli rozhodl jen "jak" to udělá, ale celá ta věc byla naplánovaná pravděpodobně už od prvopočátku (někdy od 1x01). Je hodně teorií a fakt tu nebudu všecko psát, ale podle všeho, co naznačovali, tak to měl celé v plánu. I ta věc s tím, že Moriarty je Moriarty není úplně tak jistá (aspoň ne ve fandomu).

02

Odpovědět

!SPOILER! Zamyšlení: Sherlock to video dělal pro Johna jako omluvu, že nebude na jeho oslavě narozenin. John má narozeniny 7. července. The Reichenbach Fall se odehrál 15. června. Sherlock nemohl na Johnovu oslavu, protože věděl, že tou dobou už bude "mrtvý".

342

Odpovědět

Rovnou přejít k tomu konci... indicie jsou všude, chce to jen dívat se kolem sebe. :)

41

Odpovědět

Konečně zase Sherlock. Všichni mi říkali vydrž a počkej. Ale já už čekal dost. 2 roky!... v Azkabanu. ;)

701

Odpovědět

Jsem ve druhý řadě a zbejvaj mi tři díly.. Ale chci se podívat na video.. Takže díky, právě jste mě donutlily to dokoukat, na video se vrátím za chvilku.. :D

1019

Odpovědět

To zní trošičku jako oxymorón, "jsem ve druhý řadě a zbejvaj mi tři díly" :D

12211

Odpovědět

+TeraNe, nezni to jako oxymoron :) V nicem si to do dusledku neodporuje. Neni to receno sice spravne, ale oxymoron to uplne neni...

42

Odpovědět

Chudak Doyle, kdyz uz konecne zabije svou nenavidenou postavu, donuti ho ctenari opet ho ozivit...

3121

Odpovědět

Fakt? Nepleteš si to s Agathou Christie? Ta nesnášela Poirota, jenže čtenáři ji zájmem donutili v něm pokračovat.

i když je to možné, když se zamyslím, pád do Reichenbašských vodopádů mohla být Sherlockova konečná, ovšem pak nastalo zázračné znovuzrození, nějaký zdroj?

310

Odpovědět

+noirut64"Sherlock Holmes was so loved by readers that when Doyle, tiring of the popular character, killed him off, there was such national dismay that he had to be brought back to life in 1903."

zadní strana Sherlocka Holmese vydaného 2001 ve VB

Takže... neplete. A je to mimochodem dost dobrý vtip, nechápu proč má víc palců dolů než nahoru...

60

Odpovědět

Na spoilery bych neupozorňoval už jenom proto, že seriál vychází z knih, které stejně každej zná.

850

Odpovědět

Sorry, stejně jsou mezi náma někteří lidi, co je neznaj – tzv. "fanoušci" seriálu. :D

318

Odpovědět

+TichýZmrdTichyZmrd pls. Opravdu nemusíš mít načtené původní povídky, které jsou volně zadaptovány a zmodernizovány v Sherlockovi, abys byl fanouškem seriálu. Stejně jako nemusíš mít přečtený komiks Walking Dead, abys miloval seriál, nebo nesnášet knihy Twilightu, aby ti bylo ze třpyticích upírů blivno.

781

Odpovědět

+TichýZmrdNinjer, tvůj názor je docela k zamyšlení. Já Twilight viděl i četl a kniha se mi líbila rozhodně víc. Jde mi jen o to, že si rejpnu a najdou se tací, kteří mi ty palce daj stejně dolů, ačkoliv jdou proti sobě.
U Sherlocka je zrovna s podivem, že se najdou lidé, kteří nečetli něco od Doyla. Seriál pak vyzní daleko lépe.
P.S. Pokud neznáte Sherlocka jako Jeremy Bretta, rozhodně se na povedený britský seriál podívejte. Angličtina se dá a Sherlock je zahranej parádně.

163

Odpovědět

+TichýZmrdJá samozřejmě nemám nic proti srovnávání s předlohou. Ale tvůj příspěvek se nesl v duchu, že seriál Sherlock si člověk může užít a doopravdy ho docenit, jedině když je dobře obeznámený s předlohou, a s tím teda nesouhlasím. Nečetl jsem teda toho tolik, pouze jeden soubor povídek, a v dětství jsem viděl nějaké ty povedené britské adaptace, ale nijak zvlášť to můj zážitek ze Sherlocka neprohloubilo. Jen je trochu zajímavé to srovnání případů a jak to krásně modernizovali.

Na novém seriálu Sherlock si nejvíc cením té temné atmosféry moderního města a hlavně zajímavého zpracování postav, které jsou někde úplně jinde než v původním díle. Klidně tu budu za kulturního barbara, ale Sherlock Cumberbatch a Watson Freeman jsou pro mě mnohem zajímavějšími postavami než ti původní. Radši nenáviděný asociál Cumberbatch a hudrující nice-guy Freeman než džentlmen Holmes a džentlmen Watson, kteří spolu mají džentlmenské přátelství.

273

Odpovědět

+TichýZmrdJá právě na novém zpracování miluji to, že vím, co se stane a vím, jak to je v originále. Jsem celej natěšenej, co příjde a jak to scénaristi a herci vymysleli. :-)

111

Odpovědět

+TichýZmrdV novém, tomto, zpracování Sherlocka je všechno trošku jinak :)
Nemusím dál nic vysvětlovat, stačí jen - Pes Baskervillský - to je přece trochu jinak, než v knížce, ne? Já osobně četla asi jen dva případy Sherlocka a seriál miluji i tak :)

100

Odpovědět

Hrozně moc děkuju za přeložení :) Hrozně se na Sherlocka těším :3

331

Odpovědět

Jsem rád, že se tu objevilo video o Sherlockovi, ale to jste asi mohli rovnou použít titulky, které už v den vydání vytvořili na Edna.cz :)

548

Odpovědět

Edna je Edna a Videačesky jsou Videačesky. Edna sází na rychlost, my spíše na přesnost a kvalitu :) Snad to oceníte. Víme, že to tam vyšlo, ale jelikož je ABigWhiteWolf velká fanynka seriálu, rozhodla se vzhledem k několika nepřesnostem pro vlastní překlad. Určitě se nesnažíme nikoho předbíhat nebo s někým soutěžit...

746

Odpovědět

+BugHer0Tak jasně. Mě jde spíš o to, že když už ty titulky někdo udělal, tak jste je mohli kontaktovat, opravit nepřesnosti a s jejich svolením to zde dát. Prostě, proč tu samou práci dělat dvakrát.
Jinak jsem samozřejmě za vaši práci rád a cením si jí.
Tady to je sice jen 7 minut, ale kdyby se jednalo o delší dílo, tak si myslím, že efektivní spolupráce je lepší. než dělat to samé znovu na vlastí pěst.

Ale dělejte jak vám to vyhovuje. Já to nepřekládám, tak do toho nemám co kecat ;)

170

Odpovědět

Už se těším ;-)

311