Je to prosté, milý NortoneThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:217
Počet zobrazení:21 625

V dnešním sestřihu se ukážou hvězdy seriálu Sherlock Martin FreemanBenedict Cumberbatch

Benedict byl u Grahama oblíbeným hostem a u nás na webu se proto už několikrát objevil. Video s takňákem v celé jeho délce můžete najít zde. O jeho podobě s vydrou se diskutuje v tomto videu a o Star Wars s Harrisonem Fordem mluví tady.

Několik kulturních poznámek:
Strange znamená v angličtině zvláštní nebo divný, Benedictovo prohášení, že doktor vás přijme, je tedy narážka na film Doctor Strange, ve kterém hrál hlavní roli.
Čáryfuk je britská pohádková postava, která se v originále jmenuje Catweazle. To jméno kombinuje kočku a lasičku a dalo by se tedy vydávat za zvíře, ač neexistující.

Přepis titulků

Ahoj, já jsem Benedict, ale můžete mi říkat Big Ben. Je mi něco přes 30, pokud se cítíte zvláštně, doktor vás přijme. - A co vy, líbí se vám ten žánr? - Jak moc mě milujete? - Miluju tě. - Díky. A ty? - Myslím, že jsi celkem dobrý. - V pořádku. Vlastně už jsem roky obrovský fanoušek Martina Freemana. Takže jsem nadšený, že můžu být s tebou v téhle show. - Díky moc.

- A moc se těším na novou řadu Sherlocka. Ale hlavně na můj výstup, že jo? - Hlavně kvůli mně. - Ne hlavně, jde jenom o tebe. Jo, jde jenom o Martina. Nestihl jsem vám říct, jak velkej jsem fanoušek. Děkuju mockrát. Děkuju. Je to pro mě dojemný okamžik. Děkuju mockrát. Sherlock Holmes je úžasný. Výborně.

Teď už můžu do důchodu. Asi už půjdu. Sherlock vypadá, jako by nikdy před tím neviděl malé dítě. Jako by to byla ta záhada, kterou nemůže vyřešit. A to je naprostá pravda. Protože Sherlock není zrovna citlivý, emotivní člověk. Takže si myslím, že to dítě je pro Sherlocka nepochopitelné. Neber si to špatně, ale vypadáte jako nejnovější přírůstek v Ulici. Benedicte, přirovnávají tě lidé ještě pořád k vydře?

- Nevím, dělají to? - Ano, dělají. - A jsou nové. Viděl jsi ty nové? - Ne, neviděl. Tyhle memy, mimy, mímy. Prostě to z internetu. Tady je Benedict, prostý muž, nevypadá jako vydra, ale vypadá. Podívejte: Zapózuje. Tady: zamyšlená póza, tak si říkáte, že vydry nepřemýšlí. A přece přemýšlí. Tebe teď přirovnávají k jinému lesnímu zvířeti.

- Víš, co přijde? - Ne, vlastně nevím. Ty mě nesleduješ na internetu? Uhodneš, jaké lesní zvíře by Martin mohl být? Opatrně. Něco hezkého. - Je to velice netradiční zvíře. - Čáryfuk. - Neuvěřitelné. - To není zvíře! - Takový tramp, co spí po lesích.

- No a? Ne, je to ježek. Říkám si, jak může člověk vypadat jako ježek, ježek totiž nemá výraz. Ale to se pletu. Takže tady je Martin. Tak by ježek nemohl vypadat. Není to úžasné? Tahle fotka vydry... Podívejte se na ni. Přibližte ten ksichtík... To je nejšťastnější zvíře na Zemi.

Jakou má radost ze svého medvídka! - Medvídek nevypadá moc šťastně. - Ne, medvídek je v depresi. "Darovali mě savci?" Já to dal našim lidem rozkazem. Zavolal jsem, že potřebujeme velkého medvídka. Jenže slovo "velký" je poměrně relativní. Pořídili obrovského medvídka a je támhle... Páni! Není to úžasné? Já nevím...

najednou mě něco nutí udělat.. tohle! Nekopej do medvěda! Myslíte, že jsem roztomilá vydra?! Martine... Asi to nevíte, ale on je expert na beatbox. Tohle vůbec není pravda. Ale uvidíme důkaz. Je to vážně působivé. A docela vtipné. Ale hlavně působivé. - Ne, to není. - Já myslím, že je. - V mé hlavě je Ali G Indahouse celkem nový film. - Jo, ve skutečnosti stárneme. - Přitom to je už 12 let.

- Vlastně je to déle. - Točili jsme ho před 15 lety, v roce 2001. - Páni. Máme tam mladičkého Martina Freemana, jak sype beaty, řekl bych. A a L a I a G – Ali G, to jsem já. R a I a C a K a Y – to je Ricky. Počkej, přijedu pozdě do školy. Jedem. Úžasné. Umíš napodobit hodně lidí? Jsi jedním z těch herců? Ne...

Ano. Pár jo. Myslím, že na to hodně z nás má sluch. Je to buď hudba, nebo hlasy a barvy hlasů. Ve škole jsem si pořád hrál s diktafony a imitoval jsem různé lidi a postavy. Člověk na to prosě má sluch. Je to součást toho, co děláme. Nemusí to být ani skutečná osoba. Stačí imitovat nebo se vcítit do jakékoli lidské bytosti.

- Během té ukázky jsi dělal Žvejkala. - Vážně? Promiň. - Prostě jsi do toho přirozeně spadnul. - Je to moje oblíbená scéna se Žvejkalem. Přenesl jsem vás zpátky? Je v šoku, že je zpátky na place. Tohle mi vysvětli, Benedicte. Je to dost divné. Ze všech otázek, co nám přišly, byla nejčastější tahle: "Požádejte Benedicta, aby řekl slovo tučňák."

Co to má znamenat? Podle všeho jsem to v jednom dokumentu řekl několikrát špatně. Nebyl to dokument o zmíněném zvířeti, byl to dokument o... Jižním Pacifiku. A teď se toho slova děsím a nechci ho už nikdy vidět. Myslel jsem si, že si to určitě vymysleli, - ale našli jsme si to.

- Vy ho máte? No super. Ten dokument se jmenuje Podivné ostrovy. Napoprvé to ještě ujde, ale potom úplně ztratíš soudnost. Koukneme se. Pozorně poslouchejte. A poslední, co byste tu čekali... jsou tukňáci. Tohle jsou novozélandští takňáci, pojmenovaní podle místa výskytu. Proč jsou tyto lesy pro taňčáky tak lákavé?

Sladkovodní pramen, který lesem teče, funguje jako dálnice pro takňáky, kteří se vrací domů s rybami. Sranda je, že tohle neděláš sám, máš kolem sebe tým expertů na přírodu, který je z Bristolu a který je placen z vašich daní. Nejsem to jen já sám v budce a neříkám si: "Snad umím říct tučňák, řeknu prostě takňák."

Překlad: hAnko a jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Poznámka ke kulturní poznámce: lépe to vystihuje toto video, kde Benedict ( Dr.Strange), Eddie Redmayne (Fantastic beats) a Bryan Cranston (Breaking bad) parodují staré video seznamky... Eddie Redmayne Really Loves Bryan Cranston’s Hilarious Vintage Dating Vids - The Graham Norton Show

40

Odpovědět

Tohle už je tu přeložené.

10

Odpovědět

Ano, omlouvám se, přehlédla jsem to. Tak tedy pro všechny zájemce, video se seznamkou je tady:
Kouzlení a randění u Grahama Nortona

10