Thumbnail play icon

Nový stupeň lukostřelby

96 %
176. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:2 234
Počet zobrazení:27 600

V dnešní době je lukostřelba už pouze sportem, koníčkem nebo efektním způsobem bojů ve filmech. Ale dánský lukostřelec Lars Andersen se pustil do studia historických pramenů, kde zjistil, že v minulosti se střílelo úplně jinak, než si většina z nás myslí. Jak? To se dozvíte v tomto videu.

Komentáře (211)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tolik závistivých pitomců jsem dlouho neviděl na jednom místě. Tak když to zvládnete lépe, tak natočte video a požádejte ať vám ho tady dají. Nebo klidně dej link. Na internetu se strašně jednoduše najdou frajeři, ale skutečnost je potom úplně jinde. Jediné co zvládnete je ťukat do klávesnice, jak jste snědli inteligentní kaši a všechno je fake. Jeeeeez

12

Odpovědět

Kdo kritizuje, tak závidí? A co proboha? Tyhle kecy o závisti už jsou neskutečně ubohý, a hlavně argumentačně kulhaj.

03

Odpovědět

+witty1Přesně tak vaše argumenty kulhaj. A vlastně ne, vy žádné ani nemáte. Ale je lepší kritizovat a kecat. A když někdo nedej bože nesouhlasí s vámi, tak je ubohý a blbý.
Tomuhle závidet? Co?? Však jen dokáže vystřelit pár šípu pod 1s. Pche to zvládnu taky. Běž se z toho mindráku vyspat, to bude dobré.

20

Odpovědět

aha, a jak pak strileli lukem takovi lovci mamutu? ti vsichni urcite meli historicky presny anglicky dlouhy luk. lol

03

Odpovědět

Ako sa táto klauniáda stala legendárnym videom? Toto video už bolo dávno debunkované. Keby sa to prezentovalo ako trickshot video tak by to bolo super video ale tým, že to vydáva za historické fakty tak sa klasifikoval ako šmejd a clickbaiter.
Len tak v skratke spomeniem pár hovadín ktoré tam rozpráva.

1. Tulec na šípy že sa prestal používať lebo nebol dobrý... Takže človek vynašiel luk, tulec sa zjavil od nikade a trvalo tisícročia kým niekoho napadlo prestať ho používať? Čo? Tak snáď si ľudia najprv držali šípy v ruke a potom ich začali niekde skladovať. A zjavne fungovali keďže ich používali naprieč rôznymi kultúrami po tisícročia. Tá jeho demonštrácia tulcu ako z teleshopingu snáď ani nepotrebuje komentár....

2. Chytiť šíp za letu.... vážne... toto video má 96%... Tu to Lars dokázal na neviem ktorý pokus s nie naplno natiahnutého 35 librového luku. Takáto strela by na vás nesmerovala pokým by ste nebojovali proti deťom a keby aj áno tak by vám tá strela neprerazila ani gambesson takže načo sa obťažovať ju chytať. Chytiť šíp vystrelený s vojnového luku je nemožné a stupídne vôbec skúšať.

3. Prekladanie šípu na druhú stranu luku slúži na kompenzáciu lukostrelcového paradoxu (nedávnu tu o tom bolo aj video). Takže hej keď strieľate na rýchlosť s 35 librového luku na vzdialenosť 7 metrov tak vám tú presnosť netreba keď ale strieľate s normálneho luku na normálne vzdialenosti tak si ten šíp chcete preložiť na druhú stranu.

A dalo by sa pokračovať ale načo na youtube máte videá ktoré ho rozobrali na kusy a ľudia aj tak ďalej veria hovadinám...

716

Odpovědět

Ano, na yt je spousta videií, které toto video "rozebralo", ale to jsou závistiví kokoti, kteří neumí sřílet. Fake to určitě není. Důkladně to tu vysvětlovat nebudu, bylo by to jako mluvit do zdi.

106

Odpovědět

+frantaAch.... toto je problém dnešnej doby. Niekto ti niečo vyvráti tak to hneď znamená že mu závidia. Rozobrali mu to odborníci na historickú lukostreľbu, historici, odborníci na historický šerm a vojnové taktiky.
Len do toho ja som otvorený novým veciam vysvetli mi ako 35 librový luk využiješ v boji. Porozprávaj mi o tom. Aj o tom ako lukostrelci chytajú šipy za letu rád si to vypočujem. Ak si myslíš že sa z tohto videá naučíš niečo o histórii tak môžeš isť rovno do cirkusu učiť sa o historickom šerme.

38

Odpovědět

+MarekSVK32Natáhneš namíříš a střelíš

02

Odpovědět

To množstvo ľudí ktorí tak ľahko skočia na hovadiny a veria im je snáď neúnosne. Najmä ak ide o také zjavné hovadiny ako je Larsová lukostreľba. Vy ľudia mi prídete ako internetový trolovia čo obhajujú plochosť zeme akurát je vás oveľa viacej.

16

Odpovědět

+MarekSVK32Ty mi zase připadáš jako Edison co kope do Tesly. A to buď rád, že jsem tě přirovnal k vědci.

03

Odpovědět

Pust si tohle video a pak si uvedomis jakej bulshit si tu napsal.
Lars Andersen odpovídá na dotazy

21

Odpovědět

+ZipouNo to je pekné že sa k pár hovadinám ktoré povedal priznal ale stále si stál za mnohými inými hovadinami. To čo predvádza nemá s bojovou lukostreľbou nič spoločné, sú to všetko len triky ktoré sú zaujímavé ako šou.

Odporúčam si o historickej streľbe aspoň niečo málo naštudovať a bude ti hneď zrejmé že ten nór melie somariny. Je to veľmi šikovný lukostrelec, skvelý šoumen a trickshote ale vložil do hlavy miliónom ľudí klamstvá o historickej lukostreľbe ktorým teraz veria a ešte sa aj budú za ne hádať a ich obhajovať. Je to ako keby spravil video ako robí koníčky a iné triky s futbalovou loptou a hovoril ako je celý futbalový zápas o robení koníčkou a trikov. Triky sú fajn ako šou ale nepoužiteľné v zápase.

Veľa šťastia s učením sa histórie od klauna, ak by si niekedy chcel vyskúšať naučiť sa z videí niečo od ľudí čo o histórii aj niečo naozaj vedia a nemajú potrebu klamať aby sa stali vyrálnimi tak odporúčam napr. scholagladiatoria :)

13

Odpovědět

+MarekSVK32Jaký klamstvá o historickej lukostreľbe vložil do hlavy miliónom ľudí ?

11

Odpovědět

"Skutočná historická lukostreľba" ?! Nenechajte sa vysmiať. Toto je na úrovni fríkulínov v mikinách hrajúcich sa na nindžov so svetelnými mečmi. Ťažká autenticita, čéčé... :-P Andersen je šašo a keď bude takto blbnúť ďalej, raz si ublíži. Ozajstní lukostrelci by ho za neochotu dbať na bezpečnosť a nesprávne používanie luku riadne pokritizovali. Ale však clickbait letí, tak načo nejaké kritické myslenie alebo naštudovanie si niečoho, že ? :-P

412

Odpovědět

Pokud by vás zajímalo něco o technikách rychlé lukostřelby, založil jsem web http://www.rychla-lukostrelba.cz" rel="nofollow">http://www.rychla-lukostrelba.cz, kde je popisuju. Lars není jediný kdo se snaží střílet rychle, a snaha o rychlou střelbu je doložitelná i z historie; ačkoli je těžké zjistit jak se to tenkrát doopravdy dělalo. Každopádně Larsův způsob je jen jeden z mnoha, a není tak těžké se to naučit.

30

Odpovědět

Na 01:52 je vidět, že používá nehistoricky upravené rozšířené plastové končíky, které zvyšují jeho rychlost. I tak je nejrychlejším lukostřelcem na světě, ale domnívám se, že s historickými šípy by takhle rychlý nebyl i když možná ano jelikož i oni mohli mít končíky rozšířené a asi také měli. Je téměř jisté, že objevil dávno zapomenutou techniku. Když jsem poprvé držel v ruce luk střílel jsem přirozeně na jeho stranu od té doby co mi současná lukostřelecká literatura pověděla, že to dělám špatně se už těžko na správnou stranu přeučuji.

21

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=rDbqz_07dW4 - Toliko k lidem co toto video vyzdvihují i hajtují. Stručně - Borec si udělal reklamu, stále je to borec, co si to hodně zkreslil. Upřímně - Třeba ten toulec vám nikomu nepřišel divný? Ano k jeho stylu střelby se to nehodí... ale když to funguje jinde. Tak stejně jeho technika funguje za jiných okolností. No prostě se podívejte sami. Lars minimálně hodně zkresloval.

75

Odpovědět

Pěkně udělanej fake

328

Odpovědět

Asi taky budu muset natočit video, aspoň se frajer něco přiučí.

368

Odpovědět

Jedna věc mě zaujala - když tam ukazuje, že zakládat šíp zleva je špatně, to je krásná ukázka demagogie a manipulace.
Pokud mám toulec a střílím pravou rukou, přijde mi přirozenější sahat pro šípy přes levé rameno a pak mi přirozeně vychází založení zleva.
Nebavím se teď o tom, jestli toulec ano nebo ne, ale ta ukázka zakládání je prostě špatná.

323

Odpovědět

No, řeknu to asi tak - kdyby přišla zombie apokalypsa, budu stokrát raději v jeho skupině přeživších, než s váma všema chytrákama tady v diskuzi. Pindat blbý kecy nad schopným člověkem umí každej. Je to borec.

1445

Odpovědět

Zombie apokalypsa nikdy nepríde, z prostého dôvodu, že zombie sú fyzikálne nemožné potvory. To už môžete rovno čakať apokalypsu vodníkov-hastrmanov z rozprávok, vy "expert". ;-)

27

Odpovědět


Odpovědět

vie mi niekto povedat ake luky pouziva pripadne link kde to mozem zohnat?

20

Odpovědět

daco take?
1. http://www.lukostrelba.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=326&category_id=24&option=com_virtuemart&Itemid=17
ale
podla toho ako on hovori tak by som pre lavaka aby mal na pravej strane zakladku.. alebo najlepsie by bolo bez zakladky?
2.alebo skor nieco take? http://www.luky-sipy.cz/horsebow-jezdecky-luk-PID118.html to nema zaidnu zakladku , ine jezdecke luky sa delia tierz na lavu pravu ruku
3. alebo so zarezami na oboch stranach? http://www.luky-sipy.cz/twinbow-PID194.html hm co mysliete ?

je tu este niekto kto sa larsom inspiroval?

30

Odpovědět

Pro paní lenaciu, jejíž gramatické a obsahové zrůdnosti jsou zde rozesety po celé diskuzi - Drahá lenacio, s velkým sebezapřením jsem právě dočetl neutuchající smršť tvých písemných zvratků, mentálních výlevů a slabomyslných nářků a vskutku by mě zajímalo, zdali tě potratila laciná šlapka, vyblila obstarožní cigoška, nebo kdo tě ze svého trávícího traktu vyloučil natolik důkladně, že jsi při své inteligenci genitální muňky schopna ještě sednout za počítač a potit tady čirou hrůzu. Osobně se domnívám, že tě nejspíš vysral kůň. Doporučuji tvému ošetřujícímu lékaři, aby tě zavčas sterilizoval, odblešil a převezl zpět do útulku. Děkuji za pochopení a přeji hezký den.

176

Odpovědět

děkuji, že ze mě děláš tak strašně důležitou osobu, že kvůli mě založíš úplně nové vlákno...
A děkuji, žes tady předvedl tenhle intelektuální výplod... vytesej si ho do kamene, tvoje máma na tebe musí bejt opravdu hrdá.
A pochybuju, že by tě můj původ nějak "vskutku zajímal", vzhledem k inteligenci tvora, co tohle mohl napsat, nejsi na tak dobré intelektuální úrovni, abys byť jen dočetl ke konci tenhle komentář, natož, abys byl schopný něčeho dalšího.
Tak prosím se vrať do toho kanálu, ze kterého koukáš holkám pod sukni, a vylez z té internetové kavárny. Slušní lidé by tam také rádi strávili nějakou chvilku :) ;)

120

Odpovědět

+lenaciaTy, lenacio, měla by sis zajít k doktorovi, on by ti vysvětlil, kde u normálních lidí končí trávící soustava

40

Odpovědět

To s rozpůlením šípu mě fakt zajímá. Bořiči přece tenhle mýt vyvrátili.
A s rozpůlením letícího šípu... Mindfuck :D

341

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK