Andy Richter o slávě, Conanovi a rodiněSpeakeasy

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 0
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:130
Počet zobrazení:6 988

Minulý týden jsme se dozvěděli něco o Conanovi, dnes se budeme pro změnu věnovat jeho věrnému parťákovi Andymu. Při této příležitosti se zároveň seznámíte s další talk show, která je poněkud netradiční. Pořad Speakeasy moderuje americký herec Paul F. Tompkins a jeho hlavní devizou je příjemně uvolněná atmosféra doplněna o popíjení drinků na baru. V dnešním rozhovoru z tohoto pořadu Paul vyzpovídá Andyho Richtera ohledně jeho minulosti, návratu do Conanova pořadu a role otce. Do komentářů určitě dejte vědět, jestli máte zájem o překlad dalších dílů této netradiční talk show. Zajímavých hostů je k dispozici spousta.

Přepis titulků

Vítejte u pořadu Speakeasy, já jsem Paul F. Tompkins. Na dnešní rozhovor se moc těším. Mé pozvání totiž přijal skvělý Andy Richter! - Co to děláš? - Jak vidíš, jsem profesionální rozlévač drinků. - Dáme si Bloody Mary. - Na zdraví. S alkoholem nešetřili. Měli bychom to nějak maskovat? - Ne, lidi si u tohohle pořadu dávají voraz od práce. - Aha. Páni, je to výborný.

Díky moc, Ashley. Můžu o tobě říct, že jsi fanoušek vodky? Říkej si, co chceš. Hlavně že mám co pít. Ano, jsem. Doma mám vyvěšený vlaječky s nápisem "vodka". Chodím i na demonstrace. V novém Conanově pořadu... Alespoň já ho beru jako nový pořad, protože změnil název. Dost často se v něm objevují roztomilá zvířátka v nádherných oblečcích. Víš, co se ke mně doneslo?

Ty prý vždycky těm zvířátkům jejich oblečky hodně rychle sundáváš. Co tě k tomu vede? Kdo chce vidět nervózní štěně? Je to jen pro účel nějakého skeče. A mojí hlavní úlohou je to, že pokud není žádné štěně nervózní, držím se své role a dělám, co se po mně chce. Ale když točíme skeč a někdo tomu štěněti nasadí debilní paruku tak, že si ji packou sundává, chápu, že točíme skeč, ale nehodlám tam nečinně přihlížet a nechat to štěně trpět až do reklamy.

Utrpení toho štěněte u mě zastíní důležitost toho kreténskýho skeče. Nepřeháníš to, když říkáš, že to štěně trpí? - Jde jen o paruku. - Jo... ale žijeme v době, kdy stačí... aby jedno dítě řeklo druhému něco peprnějšího, a už je to šikana. Tohle je vážná šikana. Neber to na lehkou váhu. Jo, máš pravdu.

To mi připomíná, jak se moje známá kdysi zeptala mé vlastní ženy: "Jak můžeš s tím chlapem pracovat? Vždyť mě znásilnil!" A ona se zeptala: "On tě znásilnil?" Načež ta známá odvětila: "Neměl k tomu daleko." Ne, ne. To přece nejde. To je proti pravidlům. "Jako že na tebe byl sprostej?"

"Ano, přesně tak." Nečekal jsem, že budem řešit znásilnění, ale nevadí. - Dáme si další. - Díky, Ashley. Dělal jsi někdy stand-up? Nedělal. Mě nikdy nelákalo stát na pódiu o samotě. Nikdy? Nikdy jsi necítil, že by se ti to mohlo zalíbit? Mě upřímně mnohem víc baví tohle.

Ještě víc by mě to bavilo bez kamer. Stačilo by mi tu sedět s tebou, popíjet a dobře se zasmát – to mám prostě nejradši. Ostatně právě proto jsem tak nějak napůl ztroskotanec. Věděl jsem, že tě to pobaví. Jelikož tě sám moc dobře znám, věděl jsem, že při obnovení Conanova pořadu nepřilezeš s prosíkem. - A oni se tě ani nesnažili přemlouvat a lákat zpátky.

- Ne. Všichni jste se tak nějak najednou shodli, že by ses měl vrátit, a to je dobře. - Smířil ses s tou svou rolí? - Rozhodně. Bylo mi jasný, že mě budou některý lidi pomlouvat, - protože lidi jsou prostě... - Vždycky se něco najde. Některý lidi jsou fakt hnusný. - A vy nejste výjimkou! - A má vás! Měl jsem celkem tři sitcomy – dva jsem produkoval a v jednom jsem hrál. Zkrátka jsem byl "hvězdou" tří různých celostátních televizí.

Ale jelikož se ty televize moc nemusely, spousta lidí na mě hází špínu. Říkají věci jako: "Výraznější úspěch se mu vyhýbal obloukem." Ale to není... Podívej se na mě, rozhodně jsem nehladověl. - Nějak jsem se uživil. - Takový je šoubyznys. Po nějaké době člověk zjistí, že úspěchem je to, že se uživí. Přesně tak! A výraznější úspěch znamená celosvětovou superstar.

Ty mají ale tři prdele peněz. Spousta lidí, co má tři prdele peněz, už nikdy v životě znova neuspěje. A to mi přijde kolikrát ještě smutnější. Mě to vůbec netrápilo. Byl jsem fakt rád, že se můžu konečně věnovat něčemu jinýmu než tvorbě seriálu. V téhle branži musíš podstoupit spoustu hovadin a spoustu... ponižujících a nepříjemných zážitků, kterým musíš neustále čelit. Takže si ve výsledku zapomeneš užívat ten samotný proces.

Zapomeneš, že už jen to, že se na něčem takovém podílíš, je neskutečný dar, o kterém sis na začátku ani nedokázal představit, že bys na něj mohl někdy dosáhnout. Když ke mně Conan, kterého mám hrozně rád, přišel a řekl: "Šel bys se mnou zase pracovat?" zamyslel jsem se... a v tu chvíli mi došlo, že stačí mu kývnout a můžu každý den natáčet a nečekat...

až se nějaká dáma uráčí vrátit z dovolené a přečte si scénář, na kterém jsem dřel dva měsíce, abych po třech týdnech zjistil, že se k němu pořád nedostala, ale přesto řekla ne. Řekl jsem Conanovi: "Jasně, moc rád do toho půjdu." Můžu se tě zeptat, jak moc ovlivnil to tvé rozhodnutí přejít od frustrujícího světa televizních sitcomů zpátky k působení v Conanově pořadu...

Jak moc to ovlivnil fakt, že ses stal otcem? - Dost zásadně. - Že jo? Naprosto zásadně. Ale souvisí to i s tím, že stárnu. Zestárneš a najednou zjistíš, že věci, které pro tebe byly důležité, už tě zdaleka tak netankujou. Všechny ty věci, co to obnáší... Takové ty šoubyz věci, kdy musíš jít na nějakou párty a věnovat se určitým lidem, mi jsou totálně ukradený, protože mám...

Mám doma děti, kterým se chci věnovat. Zrovna jsme na zahradě pověsili houpací síť. Jsou prostě chvíle, kdy se vracím z práce domů a mám radost, že je pořád světlo, protože budem moct ležet v houpací síti. - To je pro mě mnohem důležitější než... - Úspěch. - Jo. Zrušte tu jachtu! - Andy, díky moc.

- Počkat, jachtu? - Pusť to z hlavy. - Díky a na zdraví. - Jo. - Bylo mi ctí. - Díky. Speakeasy končí. Uvidíme se zase příště. - Budeš to ještě pít? - Vypadá to, že ne. To mám místo dezertu. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Speakeasy neznám, ale jak je již uvedeno v popisu, příjemná, uvolněná atmosféra, k tomu ještě bonus ty drinky :-) Za mě určitě více.

60

Odpovědět

Kdyby to místo Paula Tompkinse uváděl David Pumpkins...

131

Odpovědět

David S. Pumpkins !!!

80

Odpovědět

Andy je sympaťák. Ale keď hovoril o tom, aké sprostosti musel v showbiznise robiť, kým sa mohol vrátiť ku Conanovi, tak som si spomenul, do koľkých debilných obliečkov ho len Conan obliekol :D
http://cdn.teamcococdn.com/file/luchador24-58b0e3a99cdb2.gif

30

Odpovědět

Ten moderator mi neni moc sympaticky. To jak se smeje mi prijde dost nuceny.

452

Odpovědět

Díky, ale nemáme.

82

Odpovědět

Inak Made Man je úplne perfektný kanál a Speakeasy zas skvelá séria, ktorú by som tu uvítal v pondelok večer ako náhradu za Catering show, aj keď už pravidelne nevychádza, ale stále má úžasný archív. To sa dá vidieť aj na tomto rozhovore. Inteligentný, miestami poučný ale tiež vtipný no bez trápneho a sileného humoru. Okrem toho z kratších videí GUYDES.

30