Jak Elon Musk ovlivňuje stavební průmyslSvět Elona Muska

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:67
Počet zobrazení:5 422
Elon Musk má prsty v mnoha projektech a kanál B1M se podíval na to, jak hyperloop, solární produkty Tesly a Muskova osobnost ovlivňují celý obor stavebního průmyslu. Zmíněna bude také společnost Boring Company, která však byla v době vydání videa ještě v plenkách.

Přepis titulků

Inovativní start-upy a technologicky nadaní podnikatelé mění stavební průmysl více než kdy jindy. V čele této zajímavé revoluce bezpochyby stojí Elon Musk. Jeden z nejambicióznějších a nejúspěšnějších podnikatelů poslední doby, Musk založil řadu firem, například Teslu nebo SpaceX, které přinášejí rapidní změny ve stavebním průmyslu. Dnes se podíváme na tři způsoby, jak Musk ovlivňuje tento sektor. Jako první je tu Muskův dopad na dopravní infrastrukturu.

Hyperloop je nový, vysokorychlostní způsob dopravy, považovaný za nejrychlejší způsob cestovaní po zemi. Koncept hyperloop zahrnuje speciální kabiny s pasažéry a nákladem, které cestující v tubusech rychlostí dopravního letadla pomocí elekrického pohonu a magnetické levitace. Když Musk tento koncept v roce 2012 odhalil, mnoho lidí ho vnímalo jako neuskutečnitelný mediální trik. Musk přesto dal koncept volně k dispozici a motivoval studenty a start-upy, aby jeho nápad využili a zrealizovali.

Tím se zrodil úplně nový průmyslový sektor a bylo založeno několik firem s cílem nezávisle vyvíjet specifické technologie pro hyperloop. Když se ukázalo, že to není jen sen, začaly větší firmy jako HyperloopTT a Virgin Hyperloop One modifikovat Muskův původní koncept a předhánějí se o to, kdo první postaví funkční hyperloop systém, schopný změnit způsob cestování po světě. SOLÁRNÍ EKONOMIKA V rámci vize zbavit lidstvo závislosti na fosilních palivech a přechodu k solární energii, Musk pomohl svým bratrancům Riveovým založit v roce 2006 firmu SolarCity.

Do roku 2011 se SolarCity stalo jednou z předních firem v USA instalujících solární panely a nabíjecí stanice pro elektromobily. Po uznání symbiotického vztahu mezi SolarCity a Teslou, Musk tyto dvě firmy v roce 2016 sloučil. SolarCity tak mohlo nabízet nejen výrobu elektřiny, ale také její ukládání.

Spojením solárních panelů SolarCity s bateriemi Tesla Powerwall mohl Musk nabízet praktický způsob ukládání přebytečné energie vyprodukované při slunečných dnech, který dodává energii, když slunce nesvítí. To zbavilo miliony domácností závislosti na elektrické síti, protože získaly zdroj energie pro noci a dny bez slunce. Musk také v roce 2016 oznámil, že SolarCity uvede na trh solární střechu, systém speciálních střešních tašek se zabudovanými fotovoltaickými články zajištující domácnostem zdroj energie zabudovaný přímo do domu na rozdíl od klasických panelů.

Výroba už probíhá v továrně Gigafactory 2 ve městě Buffalo ve státě New York. Očekává se, že první solární střechy budou nainstalovány na domy v roce 2018. HLEDÁNÍ NOVÝCH TALENTŮ Lidé mají mylné představy o stavebním průmyslu, a proto je hodně mladých chytrých lidí tlačeno rodiči nebo učiteli ke kariéře na manažerských postech. Výsledkem je nedostatek mladých talentovaných pracovníků v tomto sektoru, který přitom využívá nejmodernější technologie, umožňuje cestování po světě a vytváří prostředí, které využívají téměř všichni lidé.

Elon Musk je jedním z hlavních bojovníků proti těmto mylným představám. V roce 2016, když zrovna stál v zácpě v Los Angeles, tweetnul, že postaví tunel, který vyřeší problémy s dopravou ve městě. Musk do dvou měsíců koupil stroj na ražení tunelů a začal hloubit tunel u centrály SpaceX pod vlajkou nového podniku The Boring Company.

V reakci na problémy s elektřinou v jížní Austrálii, způsobené bouřkami a vysokými teplotami, Musk oznámil, že tyto problémy vyřeší výstavbou největšího úložistě energie na světě za méně než 100 dní. Slíbil, že pokud to nestihne, tak celý projekt bude zdarma. Stavba byla nakonec dokončena měsíc před cílovým datem. Rychlost, kterou se Muskovy nápady mění v reálné projekty s dopadem na miliony lidí, ukazuje široké veřejnosti sílu stavebního průmyslu.

Jestli se vám toto video líbílo a chtěli byste více obsahu od nejlepšího kanálu o stavebním průmyslu, odebírejte kanál B1M. Překlad: Max Klimeš Korekce: Petr Melechin www.elonx.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nazov videa je silne zavadzajuci - clovek by cakal ze sa dozvie ako Musk ovplyvnuje stavebny priemysel. Malo by sa to skor volat "Kto je Musk, čím sa zaoberá, čo urobil - krátka verzia" Väčšinu z tých informácii uz vacsina ludi aj tak vie z mnoha iných videí, proste nič nové pod slnkom.

293

Odpovědět

Dokud to nebude postavené a funkční, jsou to akorát propagační animace, kterých je plný youtube. Trochu blíže realitě než StarGate a StarTrek, ale pořád strašně daleko.

913

Odpovědět

čo je na tom zlé že ukazujú vývoj skvelého nápadu, testy a pokroky.

1110