Jak vypadá práce výrobního inženýra ve SpaceXSvět Elona Muska

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:56
Počet zobrazení:9 231

SpaceX je jedním z nejvyhledávanějších zaměstnavatelů, a tak se o jejich volná místa uchází obrovské množství mladých inženýrů, programátorů a dalších zájemců. V dnešním videu zjistíte, co obnáší práce výrobního inženýra, a dozvíte se, že zaměstnání ve SpaceX hrozně super (aby ne, když se jedná o oficiální náborové video).

Pokud vás zajímají další příběhy zaměstnanců a pohledy do zákulisí práce v Muskově raketové firmě, navštivte sérii článků Jak vypadá práce ve SpaceX na webu ElonX.cz.

Přepis titulků

Každý je ve SpaceX nabádán k inovování. Nejen designéři a vývojáři, ale každý může inovovat a vytvořit něco nového. Když se někdo zeptá, kde pracujete, a vy můžete odpovědět, že ve SpaceX, je to super. Každého taková práce zajímá, což vás těší a jste na to hrdí. Falcon Heavy má zelenou. 5, 4, 3, 2, 1...

Start Falconu Heavy. Do toho! SPACEX VÝROBNÍ INŽENÝŘI Pokud jste zručný inženýr, který chce vidět své produkty v akci, výrobní inženýr pracuje přimo s vyráběnými produkty a každý den vidí hmatatelné výsledky své práce. Kdo o sobě může říct, že každý den v práci pomáhá vyrábět raketové motory? Pracuji ve čtyřech různých oblastech, technici mi píšou nebo říkají různé návrhy, třeba že nějaký proces stojí za houby.

Když vidíte nějaký problém, můžete ho hned vyřešit. Nemusíme čekat čtyři měsíce, než vůbec zvážíme nějakou změnu. Změnu můžu provést klidně do týdne. Výrobní inženýři jsou důležití komunikátoři. Jsme mostem mezi vývojem a výrobní halou. Převádíme dokumenty a návrhy v díly pro neustále vyráběné stroje.

Abyste mohli být výrobním inženýrem, musíte být trochu jako zelený baret. Jako výrobní inženýři se snažíme zvýšit kvalitu výroby, snížit cenu a zkrátit průběžnou dobu výroby. To jsou tři hlavní věci. Cílem je být lehčí, rychlejší, lepší, silnější. Projekty se často mění, takže se musíte umět rychle přizpůsobit. Na SpaceX je nejlepší to, že jste v popředí technologií a designu. Člověk se tu nenudí a každý den se naučí něco nového.

Mým nejoblíbenějším projektem ve SpaceX je Falcon Heavy. Vyrobili jsme aerodynamické čepičky, které poprvé letěly na Falconu Heavy. V den startu jsem stál před řídícím střediskem a stejně jako mí kolegové jsem nervózně odpočítával a radoval se. Pak jsem sledoval, jak oba boční stupně přistály současně. To byl rozhodně můj nejlepší den ve SpaceX. Těším se, až naučené postupy z Falconu 9 aplikujeme na marsovský systém. Hodně jsme se toho za poslední roky naučili, díky čemuž je Falcon 9 velmi kvalitní raketa.

To hodně pomůže marsovskému systému. Navrhujeme si vlastní procesy, takže v nich můžeme použít ty nejmodernější technologie. A přestěhování do L.A. bylo super. Bydlím v dobré oblasti a všude chodím nebo jezdím na kole. Člověk si tu velmi rychle najde přátele. Moje práce je boží, SpaceX je nejvíc cool firma.

SpaceX! Určitě chci letět do vesmíru, stejně jako snad všichni ve SpaceX. To je náš sen. Chceme se dostat na Mars. A já chci být ten první. PRO VÍCE INFORMACÍ NAVŠTIVTE SPACEX.COM/CAREERS Překlad: Petr Melechin www.elonx.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jo no učil mne český raketoví inženýr. Nebyl moc veselí z mé otázky, jaké má uplatnění v české republice když nevyrábíme rakety. Hlavní rozdíl na práci výrobního inženýra v české firmě a inženýra ze space X je asi ten, že český věnuje 1000h ročně téměř 100 % výrobním problémům, málo kdy mu s tím někdo pomůže a obvykle na to nemá dostatečné znalosti, u space X řeší těch 1000h asi tak 1% problémů společnosti a na tom samém s ním spolupracuje team lidí. Když už česká firma utvoří nějaký team tak je v něm obvykle 6-10 lidí, vede ho člověk který ví o problematice nejméně, většinu práce udělají 1-2 lidé a 50% času jim zabere sepsat co udělali tak jednoduše aby to zbytek teamu a celé vedení společnosti pochopilo.

61

Odpovědět

Je to náborový video (a nezastírá to - takže nic proti tomu nemám) a jako takový je potřeba to brát. Ne všechno bude tak cool, uvolněný a vzrušující. Průsery se do náborovýho videa samozřejmě nedávaj.

40

Odpovědět

To není problém jen raketového inženýrství. Kdysi jsme s otcem vyvýjeli software pro jednu nejmenovanou zdravotnickou firmu a polovinu času vývoje jsme strávili sepisováním technické dokumentace tak, aby ji pochopil i manažer bez technického vzdělání, přestože software samotný měl být jen podpůrným prostředkem pro odborníky. Myslím, že už to v nějakém videu o Muskovi padlo, že se snaží odstranit byrokracii a pokud zavede pravidlo, které lidem vadí, změní ho, nebo ho zruší, díky čemuž se mu daří udržet dynamiku. U nás to je, bylo a bude tak, jak říkáš, dva lidi makají, zbytek se tomu snaží porozumět.

20

Odpovědět

U nás trvá mesiace na objednanie zariadenia, týždne na import a export zariadení na kalibrácie, všetko zbytočne zložité, procesy ktoré nikto nesleduje a nikoho nezaujíma rušíme po rokoch a vidno hneď rozdiel v myslení a politike spoločnosti

42

Odpovědět

Tak tvůj zaměstnavatel nemá tolik peněz na inovace, na to postavit kalibraci insitu, nevyplatí se, nebo se jen bojí do toho investovat ...

21

Odpovědět

+Alenntu nejde o peniaze ale zdĺhavý proces ktorý to celé brzdí

41

Odpovědět

+Richmond153Čili není ochotný si připlatit za rychlost.

10