Tajemné černé díry na Marsu

Thumbnail play icon
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:326
Počet zobrazení:5 553

Krátké video, které vám přiblíží jedno z tajemství planety Mars. Co se ve videu nedozvíte je, že jich je víc a jsou relativně blízko sebe. Obrázky byly pořízeny 7. května 2007. Kde se jenom ti malí zelení mužíčci skrývají? :)

Přepis titulků

OKNA DO HLUBIN Hluboké černé díry na Marsu Na Marsu byly objeveny černé díry, které jsou tak temné, že uvnitř není nic vidět. Je dost možné, že jsou to vchody do podzemních jeskyň schopných udržet marťanský život, pokud existuje. Neobvyklé díry byly nalezeny na svahu obrovské marťanské sopky, Arsia Mons. Fotky byly pořízeny přístrojem s vysokým rozlišením na palubě družice Mars Reconnaissance, která obíhá kolem Marsu.

Díry byly původně identifikovány na obrázcích v nižším rozlišení z družice Mars Odyssey. Díra na fotce má velikost fotbalového hřiště a je tak hluboká, že ji ani Slunce nezvládne osvítit. Takové díry a podzemní jeskyně mohou být hlavním cílem budoucích družic, robotů a dokonce příští generace lidských průzkumníků.

překlad: Ajvngou www.videacesky.cz

Komentáře (75)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Because the spot lacks a raised rim or tossed out material called ejecta, researchers have ruled out the pit being an impact crater. No walls or other details can be seen inside the hole, and so any possible walls might be perfectly vertical and extremely dark or — more likely — overhanging.

180

Odpovědět

Na svahu sopky byla pozorována hluboká propast či jáma, která zasahuje minimálně 78 metrů pod povrch planety. Její původ je nejasný, ale předpokládá se, že je spojena s vulkanickou aktivitou. http://www.astro.cz/apod/ap070928.html

190

Odpovědět

Pejpr: Ty seš zvláštní chlapec :D Ve všem vidíš fake a ani bych se nedivil, kdybych sis sám o sobě myslel, že seš prostě jeden velkej fake :D Já nvm ty, příteli, ale světlo potřebuje plochu, od které se odrazí, aby vytvořilo obraz, který se ti vrátí do očí a když je ta díra hluboká, co já vím, cca 70 metrů či víc, tak mi věř, že se cestou to světlo vytraví a do tvých očí se vrátí ledatak h***o :) A psals tu, že tu prej uděláš podobné video, tak do toho chlapečku, ať se můžu já a mnoho dalších lidí zasmát tvé demenci :D :)

180

Odpovědět

Beztak to jsou jezera a ty paka z NASA urcite ´´zapomeli´´ sundat nejaky filtr z kamery... vsichni vime jak to bylo s modrou oblohou na Marsu....

194

Odpovědět

Dneska už lidem připadá všechno jako fake? Prej že to neni na důvěrnejch stránkách jako wikipedie... lidi na wikipedii píšu i já a to nejsem žádnej důvěryhodnej zdroj :D Píšou tam lidi jako jste vy a kolik z vás pracuje v NASA aby o tom věděla dostatek, aby se dal napsat na wiki článek? :D

190

Odpovědět

Trasťák teraz som umrel zomrel zhorel rozsekal si ma :D:D:D:D "Vejce" len chcel poukazat nato ze rammos je debil :D :D:D:D:D:D:D:D:D

200

Odpovědět

jakej autobus??

182

Odpovědět

Rammos: Tak ty seš dobrej debil :D:D:D... sleduj : autobus 198 = 1+9+8 = 18= 6,6,6

191

Odpovědět

trošku mimo: Všiml si někdo toho data?? 777?
7.5.2007
7.(5+2).7

188

Odpovědět

Pejpr:

Ten fotoshop si strč do zadku. Udělat 5 mm velkou skvrnu na fotce je rozdíl mezí tím udělat ji tam přes půlku záběru s viditelným osvětlením z jedne strany a viditelnými stěnami z druhé.
Jak už tu někdo psal takové díry se vyskytují i na Zemi a je jich určitě více než posr/lanců v naší sněmovně. Vznikají (jak už tu někdo psal) propadem, například po vymletím podzemní jeskynně vodou. Jo na Marsu byla voda a ještě tam nějaká je (podle nejnovějších výzkumů je na pólech led), takže by ty díry mohly mít stejný původ jako ty na Zemi a není důvod je zpochybňovat.

Připomíná mi to jako objev elektřiny: jeden "objeví" elektřinu a druhý mu řekne, že je to volovina (je to hodně zjednodušené), za deset let se budou všichni tomu druhému smát, protože to on byl ten vůl.

Ale představme si, že se situace obrátí a na Zemi není život a o vodě se neví na 100%. "Jezero" Bajkal (vzniklé tektonickým propadem) pozorují a fotí vědci z planety Mars a protože si nejsou jistí, jestli je na Zemi nějaká tektonická činnost (nějakým záhadným způsobem to nezjistí :D ) prohlásí to za záhadu.
Následně se při internetové diskusi hádají mladí Marťani co je to sakra za fake :DD.

201

Odpovědět

Tady máte ;-)

http://www.space.com/3891-deep-hole-mars.html

190

Odpovědět

No s tou duverihodnosti Wikipedie bych se tak neohanel, to ze je celosetove rozsirena jeste neznamena ze na ni nejsou lzi.

200

Odpovědět

Pyramidy na Marsu :D? Coze :D?
Ne, tohle video je amaterske, neni tudiz nicim podlozene. Na serverech duveryhodnych, jako je wikipedie nic o dirach neni :), az o tom bude dokumet, bude to i na blbe wikipedii, pak to za fake brat nebudu ;), ale toto video je velice amaterske, tudiz nechapu, jak to muze nekdo brat vazne :D ... navic, uplne stejnou podobnou diru jsem udelal i ja :)
Myslim, ze NASA ma na lepsi programy nez Photoshop :D a silne pochybuji, ze maji Windowsy :D

1817

Odpovědět

to je nakej fake, ale myslel sem ze na konci z ty diry vyskoci naka obluda aby vydesila necekane divaky a ono nic :D jaka skoda

1810

Další