Vytvořte nejlepší vánoční crackerTaskmaster

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:40
Počet zobrazení:4 352
Vánoční cracker neboli Christmas Cracker je britská vánoční tradice. Je to vánočně zabalená trubička z tvrdého papíru a tvarem připomíná velký bonbón. Uvnitř se povětšinou nachází drobný dárek, vtip nebo hádanka a papírová korunka. Název cracker (ze slova crack, prásknout, nebo cracker, petarda, rachejtle) pak vychází z toho, že když zatáhnete za oba konce trubičky, při roztrhnutí se ozve charakteristické prásk. Více se o vánočních crackerech můžete dozvědět (v češtině) například zde. A právě v tomto díle Taskmastera se originální vánoční cracker budou snažit vyrobit James Acaster, Jessica Knappett, Kerry Godliman, Phil Wang a Rhod Gilbert.

Přepis titulků

Jé, ahoj. - Ahoj, Jess. - To je párty čelenka. - Mám si to nasadit, než začnu číst? - Nevím, proč ne. Vytvořte nejlepší vánoční cracker. Máte 10 minut na sehnání materiálu a 20 minut na vytvoření crackeru. Čas vám běží odteď. Dobře. Co jsem za posledních pár let dostala z crackeru za blbosti?

Mini šroubováčky, mini krejčovské metry, mini baterku… Musím umlčet hlasy. Upadl jsi do transu? Je to technika, která má zabránit těm nejhorším projevům šílenství. Rhod měl oči zavřené devět minut. S tím by vyhrál ten úkol o mrkání. Tak začneme s crackery Rhoda a Jess? - Prosím ne.

- Ano, jistě. Je to úžasné, protože v Gregových rukou to vypadá jako cracker běžné velikosti. Jsi připraven? Tahej! Raz, dva, tři! Veselé Vánoce, Taskmastere. Počkej chvilku. Prásk! A teď dárky. Podívej na to. Jé, to je kouzelné! Tady máš korunku. Uvnitř se pro Taskmastera nachází pěkná toaletní taštička s pilníkem na nehty, uchošťourem a malou pinzetou.

Tohle je vánoční vtip. Přečti ho nahlas, ať se zasmějeme. Co jí na Vánoce tučňáci? Ledový salát. „To je ale špatný vtip.“ To se říká, protože jsou Vánoce. - Co je tohle? - Úchvatná vánoční korunka na míru pro Taskmastera. Jeho hlava je velká jako jedna lidská a jedna koňská hlava vedle sebe.

- Co je tohle? - Kreditní karta. Moje kreditní karta. Veselé Vánoce! Veselé Vánoce, Taskmastere. Celou dobu se ti ve tváři zračil vánoční údiv, to se mi líbilo. - To je dobře. - O co šlo s tou kreditkou? Původně jsem chtěla iPad, - ale pak…

- A štěně. - A štěně. Chtělas tam dát živé štěně? Samozřejmě živé. Veselé Vánoce! Uvědomila jsem si, že se to do té trubky nevejde. - Tak jsem Alexovi ukradla kreditku. - Správně. Takhle milý jsi ke mně nikdy předtím nebyl, byly tam fakt hezké detaily. - A pozorný.

- Toaletní taštička se mi moc líbila. Pak jsi to zkazil připomínkou, že má hlava je velká jako lidská hlava a koňská hlava dohromady. A takhle, dámy a pánové, končí třetí část pořadu. Ahoj! Začíná čtvrtá část Taskmastera. Jsme uprostřed svátečního úkolu. Musejí vytvořit nejlepší vánoční cracker. Na řadě je Kerry. Ano, ano! Tak. Až to roztrhneme, ve stejnou chvíli musíš pustit bouchací kuličky.

Raz, dva, tři, teď! Snažím se… Musíš to myslet vážně. Musíš. Jo! Vyhrála jsem já. Hele! Klobouček. Dárečky. Máš tu baterku, karty, klíčenku, všechny ty blbosti, ale ne v neužitečný velikosti.

- Výborně, Kerry. - Díky. Trochu sis to trhání ztížila. Myslel jsem si, že se ti jen nepodařilo přijít na způsob, jak cracker roztrhnout, ale pak se ke mně Alex naklonil a řekl: „Pro tvou informaci, je to okap.“ Věděl jsi, že to je okap, a i tak jsi do toho šel. Oba jsme doufali ve výhru. Líbí se mi myšlenka vrátit ty zbytečnosti na normální velikost. A byl tam vtip?

Ano, tedy ne. Neukázali jsme to, protože tam dala dvě A4 s celým svým stand-upem. - Kdo je další na řadě? - Dva bývalí kamarádi Phil a James. - Veselé Vánoce. - A šťastný nový rok. Veselé Vánoce, Alexi. Výherce dostane tuhle korunu, která je kvalitnější než ty, co v crackerech bývají. - Není uvnitř? - Ne, ale je toho součástí. - Připraven?

- Ano. Veselé Vánoce! Asi jsem vyhrál já. Veselé Vánoce! - Můžu si nasadit tu korunu? - Ano, promiň. Super. Je v tom polotovar Bisto, jen přidáš vodu a máš z toho omáčku. Čti. - Proč má Santa tři zahrady?

- Já nevím. Proč má Santa tři zahrady? - Do toho ti nic není. - A nasaď si to jako čepičku. - Co prosím? - Po přečtení je z toho čepička. - O čem Santa mluví nejraději? - Já nevím, o čem Santa mluví nejraději? - O soběch? - O soběch, jakože „o sobech“. Aha. Takže když se lidé Santy zeptají, o čem nejraději mluví, řekne „o soběch“? No, nasaď si ji. No vida. Díky té omáčce to drží. - Šli na to podobně, přes hostinu.

- Stačí voda a máte štědrovečerní večeři. K tomu mému ani vodu nepotřebuješ. Ne, a navíc celá láhev vína, to je neskutečné. V mém byly vidličky a nože, takže se s ním najíte i v lese. Takhle Vánoce rádi tráví všichni. Venku v lese. Nebo v jedné ze Santových zahrad. Líbí se mi nápad se štědrovečerní večeří, ale nelíbí se mi, když se válí po zemi.

Proto dám Philu Wangovi pět bodů. No ty vole! I výtvory ostatních byly velmi sváteční, každý si zaslouží pochvalu. - Všem dávám tři body. - Takže tři, tři, tři, pět, tři. A je to. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jsou někde cz titulky na standup Greg Davies: You Magnificent Beast ?

00

Odpovědět

Vyřešeno. Hodinovou show DeepL skvěle přeložil během minuty.

01

Odpovědět

+Dave P.Skvěle včetně vtipů a jemných nuancí? Tak určitě.

10

Odpovědět

+BoženkaSám jsem se tomu divil. Sarkasmus není na místě, ale budiž.

00