Tekutý dusík vs. vosí hnízda

Thumbnail play icon
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:44
Počet zobrazení:2 894
Na poli je nebezpečné hnízdo plné agresivních vos. Existuje mnoho konvenčních způsobů, jak se takových hnízd zbavit. Ale co projednou zkusit něco nového a do hnízda nalít tekutý dusík?

Přepis titulků

Tekutý dusík je jeden z nejlepších způsobů, jak zničit vosí hnízdo. Páni, to je efektivní. Mám tady plnou láhev tekutého dusíku. Tekutý dusík je hodně studený, přes –200 °C. A v dnešním videu nalejeme tekutý dusík do nebezpečného vosího hnízda. Jsem na sestřině farmě, právě sklízí seno a nedávno našli vosí hnízdo. Je u balíků, takže je nemůžou sebrat. Jsou agresivní, útočí na všechny, co se přiblíží. Proto mi zavolali a požádali mě, abych ho zničil.

Natočil jsem několik videí o různých způsobech, jak zničit nebezpečná hnízda. Vždy jsem chtěl do hnízda nalít tekutý dusík a zkusit ho zmrazit. A udělat tak z něj velký nanuk. Tady je první vchod. Před ním nahromadily hlínu. A tady je druhý vchod. Začínají cítit nebezpečí a vylétají ven. Tohle je obří hnízdo. Začínají na mě útočit, ještěže mám včelařskou kombinézu. Pojďme tam nalít tekutý dusík a všechny ty vosy pořádně zmrazit.

Už se nese –200 °C. A teď se přesuneme ke druhé díře. Vidíte, jak to tam vaří? Všechny vosy jsou v háji, celé je to zmražené. Pojďme to hnízdo vykopat a zkusit najít hlavní komoru. To je asi největší, co jsem letos vykopal. Koukněte na tyhle vosy. Hned se rozpadají, jsou křupavé. Tohle sundáme.

A tady je velká vrstva. Tady je další vrstva. Tyhle se trochu hýbou, nezmrzly tak moc, jak by se mi líbilo. Byly izolované, tak je ještě trochu polejeme. Tekutý dusík je jeden z nejlepších způsobů, jak zničit vosí hnízdo. Páni, to je efektivní. Na kanále jsem zničil už řadu podzemních vosích hnízd. Ale tohle bylo jednoznačně největší, co jsem kdy viděl.

Tady je královna, matka všech těch larev a kukel. Je obří. Je zhruba třikrát větší než dospělá vosa. A tady je zhruba tisíc dělnic. Bylo opravdu nebezpečné mít takové hnízdo u domu mé sestry. Jsem rád, že se mi podařilo ho odstranit. Tekutý dusík byl opravdu účinný. Skoro hned, co jsem ho tam nalil, zmrzly a vytvořily tak velký vosí nanuk. Buďte při zacházení s tekutým dusíkem opatrní. Je tak studený, že okamžitě zmrazí tkáň, a způsobí tak omrzliny. Používejte ochranné vybavení.

Tak či tak, při zabíjení vos je velmi účinný. Děkuji moc za sledování mých videí. Pokud ještě neodebíráte, prosím zvažte to. Na YouTube jsem nahrál přes sedm set videí a každé pondělí a pátek vydávám další. Pokud chcete vidět videa, jak zabít myši, krysy, veverky, čipmanky, krtky, sysly a vosy, tak nechoďte daleko. Překlad: tancik_29 www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Trochu drahá likvidácia, prečo tam rovno nenalial napalm a nezapálil to.

Nechápem, ešte sa vyžíva v tom akými rôznymi spôsobmi ich zničiť.

Treba ich zničiť tak, aby umreli čo najrýchlejšie keď už ich potrebuje zničiť. Jebnutý sadista.

16

Odpovědět

Kapalný dusík - 70Kč/l. Napalm - těžko říct, zkus si sehnat recept a podomácku ho vyrobit. Tak asi preto.
A co chceš vole rychlejší než dusík? Poslat na ně taktickou nukleárni pumu?

21

Odpovědět

Na vosy a sršně se musí v noci, kdy spí. Během pár vteřin nastříkat insekticid do vchodu a ráno se může rozebírat. EZ

40

Odpovědět

Přesně tak. Použít kapalný dusík na likvidaci hmyzu může jen vůl nebo někdo, kdo chce být „cool“ na YT.

30

Odpovědět

Winter came for house Yellowjacket. Also, she's my Queen.

21

Odpovědět

Já tedy nevím, ale přijde mi to jako vosy spíš než sršni...

71

Odpovědět

Ahoj, máš pravdu, je tam zavádějící to anglické označení „hornet“, ovšem z hlediska taxonomie se opravdu jedná o vosy – hmyz označovaný jako yellowjacket je totiž z rodu Vespula (česky vosy), nikoliv Vespa (česky sršně). Amíci mají jako obvykle nepořádek v názvosloví. V titulcích, popisku i názvu videa už je to opraveno :)

161

Odpovědět

+XardassJsou na poli s balíky slámy a né sena, je to spíše strniště, takže tam seno nesklízeli. Řeší se i takové věci?

00

Odpovědět

+TutanchamonUrčitě se to řeší. Bohužel když tam řekne seno, tak to musím přeložit. Už jen s názvoslovím sršeň/vosa mi dal zabrat víc než dost :) .

10