Anthony Joshua o nadcházejících zápasechThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:161
Počet zobrazení:11 717

Anthony Joshua má šanci stát se prvním člověkem, který spojí šampionské pásy pěti největších boxerských organizací. Jak se cítí, koho musí porazit a jakým způsobem se na zápasy připravuje, to se dozvíte dnes u Grahama.

Poznámka:
Oprah Winfrey v jedné své show věnovala každému v publiku auto s výkřiky "Ty dostaneš auto, ty taky a ty taky, všichni dostanou auto".

Přepis titulků

Na konci roku 2018 bys podle plánu měl mít jako první člověk všechny 4 pásy a stát se nesporným mistrem světa. - Možná. - Takový je plán? - Jo. - Ale dva pásy už máš. Tři? - Počkej... - Je jich 5. Aha. Takže máš tři a potřebuješ další dva. A ty získáš tenhle rok. - Pracujeme na tom, ano. - A ty zápasy snad oznámíš brzo. - Proti komu je ten první?

- Někdo z těch dvou držitelů těch pásů. Řekněme, že máme A, B, C, D, E. Já mám tři, dva zbývají. Jeden je v Americe, jeden na Novém Zélandu. Koukal jsem se na obě možnosti, Amerika by byla úžasná. Šel jsem po ulici a jeden týpek mi říká: "Hele, kámo, potřebuju důvod pro cestu do Vegas..." Amerika by byla skvělá, ale objevily se nějaké problémy, takže jsme koukali na toho druhého, Josepha Parkera, který je šampiónem, tady ho máme.

Má jeden z těch pásů. Můžu něco říct? To nevypadá na těžký boj. To rozhodně doufám. Je to koláčový král. To bude jeho přezdívka, "Koláč". - Ale nesmíš ty lidi podceňovat. - Musí to být špičkový sportovec, - ale nevypadá na to.

- Nepodceňuj ho. Myslím si, že v boxu... ...když ti něco chybí, můžeš to vynahradit silou. Myslím, že každý šampion těžké váhy byl za svou kariéru někdy na zemi. A došlo mi, že spousta boxerů prohrála, protože podcenili svého protivníka. Třeba Lennox Lewis, když hrál v Dannyho parťácích, ztratil titul, protože neměl to soustředění. Nikdo není jenom jednou šampionem v těžké váze. Vždycky je to dvakrát, třikrát, protože sílu rány ztratí jako poslední, takže i když vypadá jako jedlík koláčů, ránu má nejspíš pořádnou.

Tak se musím soustředit. - I teď mám tréninky. - Víš, co je jeho tajná zbraň? Chlupy v podpaží. Vypadá to, jako by tam měl kočky. Napíšu mu, ať je kouká oholit. Nebo si může koupit můj nový deodorant ve všech prodejnách Tesco, dm... Dělám si srandu.

Takže ho seškrábou z podlahy, srolujou jako koberec a pošlou domů. Kdo je ten v Americe? Koho ještě musíš porazit? Deontay Wilder. Má velkou pusu. Tady je, vidíte? Řekl bych, že tohle bude těžší. Myslím, že na to jdeš ve správném pořadí. Ale je to zajímavý, ten je další v pořadí. Chlapi můžou vyrazit do Vegas, pobavit se a podívat se na trochu boxu. A to bude historickej zápas.

Ale když zvládnu tu dřinu a udržím si ty čtyři pásy, budu se muset dost snažit, abych si je odnesl všechny. - Bude to těžký. - A jak to funguje? Ty jdeš do toho zápasu se 4 pásy. Bude on mít potom 5, když tě porazí? - Ano, potom bude legenda on. - Bože. - V takové jsme situaci. - Skvělá reakce, výborně. Brzy v kinech. Ty filmy bych nechal až po tom zápase.

- Ale tak to je. - Umím si představit, že budeš nervózní. To je hodně. Teď se připravuješ na ty zápasy a tak, ale zároveň trochu vyučuješ. To je nezvyklý, ne, když jsou boxeři ještě aktivní? Vždycky jsem si říkal, že sportovci na konci kariéry si založí nějakou agenturu a vedou mladší sportovce. A to je přirozený přechod z aktivní kariéry do penze, ale já chtěl vždy být o dva kroky napřed.

Chci využít ten spád, dokud ještě soutěžím a pomáhat sportovcům. Vyrostl jsem ve Watfordu, pak se přestěhoval do Londýna, ale jsem hrdý sponzor té posilovny, kde jsem začínal, podporuju ty děti. A dva moji kamarádi, se kterýma taky pracuju, Lawrence Okolie a Joshua Buatsi, mají zápas 3. února, tak jim dávám rady. Ale nejen to, oni mi taky dávají nápady, je to organický vztah. A občas se lidi chtějí podívat, kde je to lepší, a já jim říkám, ať si přijdou pro radu, vím, jak to všechno funguje.

Pokud nevědí, kam dál, rádi jim s tím pomůžeme. Box je dneska jako Rock'n'Roll, všichni se ho chytaj. Ale potkal ses i s aristokracií, samotný princ Harry. - Byl jsi v jeho pořadu na Radio 4? - Jo, přesně tak. Tady máme obrázek. Byla to pocta. Dal jsi mu ránu před tou fotkou nebo po? - Vypadá to, že se z jedné zotavuje. - Jo, směju se tam na jeho 6 bodyguardů. Ne, ale je to skvělej chlap.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Anthony Joshua je uspávač hadů :D

12

Odpovědět

A není to trochu zvláštní? Chápu že chce být "něco extra", ale zase aby když jeho někdo porazí se všechno přenášelo dál mi přijde takové.. no.. demotivační, možná? (ne že by to v rámci těchhle sportů bylo závažné mínus)
Takže odteď bude každý výherce pásu rovnou "pětinásobný" šampiňon? (samozřejmě za předpokladu že dojde na ten zápas 4 vs. 1 pás) Nebo se to třeba za 10 let vyresetuje a zase se to rozdělí? :))

50

Odpovědět

Problém je, že v boxu díky tolika organizacím (je jich víc než 5, ale tyhle jsou nejznámější a nejhodnotnější) je trochu zmatek. Takže když vyhraje všech 5 titulů, tak je musí obhajovat. To znamená, že po nějaké době musí nastoupit do zápasů, do kterých ho vyzve soupeř, který je v tom žebříčku druhý za ním. Jenže každá organizace má svůj vlastní žebříček, a tak by teoreticky mohl mít pět vyzyvatelů. Ale on by nemohl nastoupit do všech pěti zápasů. Tyhle borci boxujou max. 2 až 3 zápasy za rok, víc ne. A když by nepřijal výzvu nějakého boxera jedné z těch organizací, tak automaticky ztráci titul té organizace. Ten titul nikdo vlastnit nebude a budou o něj boxovat jiní boxeři. Samozřejmě největší roli v tom hrajou prachy. Každá organizace chce vytřískat co nejvíc, a tak se jim hodí, když o ten jejich titul bude co nejvíc zápasů, protože z toho mají prachy (reklama, televizní práva). Žádnému z manažerů těch pěti organizací se nebude líbit, když jeden borec bude mít 5 titulů a bude o ně boxovat max. dvakrát za rok např. příštích deset let. Oni chtějí, aby zápasů o titul bylo co nejvíc, aby na tom mohli co nejvíc vydělat.

180

Odpovědět

+dejfAha, děkuji za vysvětlení. :)

20

Odpovědět

Na to, ze to je 3 nasobny sampion a musi mit vsechny z ty palice vymlaceny, mluvi prekvapive hodne slusne. Dokonce vypada, ze je i chytrej.. No, tak mu teda preji, at tu historii zvladne prepsat.. Uz jednou opice historii prepsali, kdyz se naucili mluvit, cist a psat, ted ji muzou prepsat znova :D

1137

Odpovědět

To se nám snažíš nějak naznačit, že když ses naučil psát, že se budeš snažit i o 5násobného šampiona? Nějak to z tvého opičího proslovu nejde poznat. :)

363

Odpovědět

+Mikety si sa ale čítať asi nenaučil :)

118

Odpovědět

Ten pocit, když si arya opět myslí, že je středem pozornosti 4:16 a mluví se na ní :D

220