Dave Grohl o prvním koncertu a přátelství s McCartneymThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:72
Počet zobrazení:5 924
Dave Grohl, pozvaný do show u příležitosti představení svého memoáru The Storyteller, vzpomíná na úplně první punkrockový koncert, kterého se zúčastnil, a jak mu změnil život. Ve druhém videu prozradí, že jeho dcera měla tu čest dostat první lekci hry na klavír od Paula McCartneyho.

Přepis titulků

Asi nikdy jsem nečetl knihu, kde má člověk jediný sen a ten se mu splní. Tys chtěl být bubeník, rocková hvězda opravdu odmalička. Ano. Teda… Nechodil jsem na hodiny hudby, učil jsem se hrát podle poslechu. Na stěnách jsem měl plakáty třeba Led Zeppelin s lasery, draky, hrady a kouřem.

Nemyslel jsem si, že je to skutečné, dosažitelné. A pak jsem šel na koncert punkrockové kapely. První koncert, kde jsem kdy byl, v klubu v Chicagu, bylo mi asi 13. Měli tam dvě světla, malé pódium, uměli 4 akordy, bylo tam 50 diváků, vrazili tam se svýma písničkama, lítalo tam sklo, chcanky, zvratky…

Mně to přišlo jako ráj! Tak to má být, to je rock'n'roll. Došlo mi totiž, že to zvládnu taky, tak jsem odešel ze školy, přidal se ke kapele a v 18 objížděl svět. A tví rodiče na to řekli jen „Měj se, Dave“? No, můj táta byl konzervativní republikán, psal projevy pro parlament. Pocházím z Washingtonu D.C. Byl jako Bob Dole, opravdu hodně konzervativní. Moje máma učila na veřejné škole tvůrčí psaní, mluvení před lidmi a tak.

Oba hudebníci, jeden liberální, druhý konzervativní. Takže táta naprosto nesouhlasil, chtěl mě vydědit. A máma: „Koukej bejt dobrej.“ Podpořila mě, ať se jdu proslavit. - A to jsem udělal. - To teda jo! Je to pravda.

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kdo? Beatles?

02

Odpovědět

najzbytocnejsia kapela, hned po imagine dragons,citujem

017