Jak hrát členy královské rodinyThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:38
Počet zobrazení:3 933
Josh O'Connor a Emma Corrin jsou představiteli prince Charlese a princezny Diany v britském seriálu Koruna, který mapuje osudy královské rodiny. Grahamovi se svěří s rituály, které jim pomáhají vcítit se do role těchto šlechticů. Řeč přijde i na tenkou hranici mezi parodováním a hraním nebo na taneční scénu princezny Diany, kterou Emma Corrin natáčela bez choreografie.

Přepis titulků

Jako herci se musíte vcítit do emocí té scény a podobně, ale zároveň opravdu musíte být jako Charles a Diana. Máte nějaké pomůcky, jak se jimi stát? Třeba u Charlese? - Dobře. - Tak jdeme na to. Jen do nich, nešetřete je. Je pár věcí, které… Tedy, netrávil jsem tolik času zkoumáním těch povrchních věcí, ale jedné věci jsem si všiml.

Kdykoli vystupuje z auta, má rituál, dělá to doteď. Nedávno jsem ho viděl… To je fuk. Prostě vystoupí, nahmatá knoflíček, ten druhý, zkontroluje manžetové knoflíčky, potom kapesník a zamává. Úplně pokaždé, když přijede na veřejnou akci, knoflíčky, kapesník, zamávat. Kdyby ten kapesník někdy zapomněl, to by ho vykolejilo. - Nevěděl by, co dál. - Zpátky do auta. - Zní to jako Nadal před podáním.

- No jo. Jen méně chaotický. Bez toho heknutí, když zamává. A mluví tak nějak… Musí být těžké ho neparodovat, spousta lidí to dělá. Myslím, že k seriálu Koruna to trochu patří, co myslíš, Emmo? Musíme najít nějaké drobnosti, které lidi ujistí, že nehrajeme jen tak někoho, že v nás poznají třeba právě Charlese. Zrovna u něj jsem viděl, že obvykle…

Má specifický hlas, mluví nějak takhle. - Všechno jde skrze zuby. - Ano, ano. Přesně. Emma to umí úplně skvěle. Soutěžíme, kdo zvládne lepšího Charlese nebo Dianu. - Mně Diana strašně nejde. - Jaké máš pomůcky pro Dianu? No, u jejího hlasu je to především to, že vždycky na konci klesne hlasem. Je to specifický vzorec projevu.

Když jsem se do ní chtěla vcítit, říkala jsem slovo „dobře“ jejím hlasem. Dobře. Tak nějak to zní. Ale úplně u všeho na konci klesá hlasem, takže i kdyby se hodně bavila, nejspíš by to znělo trochu smutně. To je velmi přesné. - Tobě to taky šlo. - Většinu času jsem se zdokonaloval - v tom slově dobře. - Ukaž. - Vždycky nakloníš tu hlavu.

- Dobře.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak ja se zkusím zeptat ještě jednou, když mě ignorujete, zatím co ostatním odpovídáte čile. Proč vlastne zaznamenáváte počet zobrazení a né počet shlédnutí? Je to pak docela zkreslující ne? Je to tím, že nemáte možnost počítat počet shlédnutí, když takhle sdílíte obsah pres youtube nebo je to záměr pro lepší statistiky? Podle mého je to poměrně zavádějící, obzvlášť u hodně diskutovaných videí, u kterých se lidi vrací si prečíst reakce na příspěvek v diskuzi, případně dál reagovat a přitom každé obnovení stránky = +1 zobrazení, aniž bych video pustil.

51

Odpovědět

prečo ťa to vlastne trápi?

21

Odpovědět

+D4rneNetrápí, jen čirá zvědavost :D

20

Odpovědět

+jabadýjadůTak prečo tak agresívne? :D

11

Odpovědět

Nevím, na čem zakládáš své tvrzení, že tě ignorujeme, za poslední měsíc jsem tu od tebe (stejná IP nebo jméno nebo klíčová slova) nenašel jediný komentář, ale to asi není kdovíjak podstatné.

Zhlédnutí jsou aktuálně relevantnější pro interní zhodnocení úspěchu videí, protože reklama se zobrazuje při zhlédnutí stránky, nikoliv videa. Nicméně na tyto metriky, jejich zobrazování a reklamu obecně jako překladatelé stejně nemáme moc velký vliv.

71

Odpovědět

+Xardasstak se koukni na SNL s Muskem

jinak diky za vysvětlení, já používám AD Block, takže jsem předpokládal, že se reklama načte pri spuštění videa a postraní bannery jsou jen bonus navic :D

00

Odpovědět

+jabadýjadůPardon, to je víc než měsíc a tenkrát jsem to musel přehlédnout :)

Aktuálně tu žádná videoreklama před videi není. Ale jak říkám, tohle je něco, co my z (překladatelského) týmu VČ stejně neovlivníme.

20