Sváry v týmu Trainspottingu a nový plakátThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:165
Počet zobrazení:12 415

Tento týden se Grahamova show točí kolem filmu Trainspotting a jeho hlavního týmu. Danny Boyle a Ewan McGregor vysvětlují, proč tak dlouho nebyly vidět žádné jejich společné filmy, po tak skvěle nastartované spolupráci. A v rámci oslav filmu Trainspotting 2 se Graham rozhodl předělat plakát pro ten první film a tentokrát je na něm i on.

Přepis titulků

Jeden z problémů toho návratu bylo, že vy dva jste spolu dlouho nemluvili. - Kolik let? - Jo, docela dlouho, bohužel. Nechci to shazovat, protože to je hrozné, měli jste se rádi, bavilo vás spolupracovat. Jak se to stalo? Bylo to najednou, nebo se ten vztah postupně rozpadl? Šlo o jeden film, u kterého došlo k nedorozumění... Šlo prostě o jeden film... - To byla Pláž. - Jo, a moc mě mrzí, že to trvalo tak dlouho, je to škoda, že jsme spolu tak dlouho nedělali. Ani ne kvůli nějakému konkrétnímu filmu.

A to s Pláží vlastně nebylo důležité, šlo o naše přátelství, připadalo mi, že Danny... Byl jsem totiž v těch prvních třech filmech: Mělký hrob, Trainspotting a Extra život. A potom jsem nebyl v tom čtvrtém a to mě nějak zmátlo, moc jsem to nechápal. A potom jsme spolu dlouho nemluvili, což byla hrozná škoda. Takže to začalo tím obědem, tím, kdy jsi mu řekl, že nebude v Pláži? Jo, a myslím, že jsme to... Já jsem to podal špatně a omluvil jsem se ti, moc mě to mrzí a těžko se mi to vysvětluje. Je to paradoxně jedna z těch věcí, o kterých ten film je.

Jde o snahu vyjadřovat emoce a moc mě to mrzelo, a trochu jsem se styděl za to, jak jsem to zvládl. A on to vlastně zvládl s obrovskou grácií, protože člověk slyší historky, co jaký herec udělal, a on zvládá celý svůj svět s neuvěřitelnou grácií. A taky statečností. Což je definice grácie. Říká se, že statečnost je grácie pod tlakem, což on ukazuje. A my dělali Milionáře z chatrče a tomu se vedlo skvěle, dostával ceny, a někdo ho poprosil, mě se neptali, aby mi předal jednu z těch cen, což se dělá na cestě k Oscarům a tak.

A on to přijal a když stál na scéně, přednesl tak úžasnou řeč a mně v zákulisí slzely oči. Takže mu jsem velice vděčný. Ale když se tohle stane mým kamarádům, tak se vždycky, neúspěšně, snažím to urovnat. Snažil jste se někdo do toho míchat, nebo jste to radši nechali být? - Měli jsme své vlastní hádky. - S tebou nikdo nemluvil 15 let. Jo, já jsem z toho byl vážně špatný. Až tak, že jsem s Dannym dělal tu Pláž. Jo, #teamdanny. - Ale jenom rychle k tomu...

- Kdo je teď Dannyho herec? Já jsem o tom četl. A nevím, jak se to dostalo do novin, ale pomyslel jsem si: "To je ta chvíle, kdy zakopou válečnou sekeru a usmíří se." Řekněte nám o tom letu ze Šanghaje, tuším? Byl to 15 hodinový let. Jo, byl jsem v letadle do Šanghaje na propagaci jednoho filmu a někdo se ptá: "Víš, kdo je hlavou poroty?" "Ne." "Danny Boyle." Myslel si, že mě to nadchne, ale já si jenom říkal: "Proboha, co mu řeknu?" A párkrát jsme se tam potkali a bylo to trochu trapné. Ale potom se vracíme, a protože jsme celebrity, letěli jsme první třídou.

V první třídě jsme byli jenom tři, Danny, já a moje žena Eve a letíme zpátky, trochu rozházení po té první třídě, a potom Eve usnula, její světlo zhaslo a já tam sedím, Dannyho světlo svítí, moje světlo svítí, tak si pomyslím: "To je ono, to je ta chvíle." A sedím kousek za ním, tak si říkám: "To je ono, teď si to vyříkáme, já se mu omluvím, on se mi omluví, a bude to za námi." Ale nedokázali jsme to. Prostě jsme tam seděli, světla rozsvícená, dokud Dannyho nezhaslo a potom to moje.

Ale teď jste zase pohromadě, všechno je v pořádku. Tady Graham Norton, pokud chcete vidět víc takových věcí, klikněte na "odebírat". Nebo ne, je to svobodný svět. Ale vím, co bych udělal já na vašem místě.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tohle bylo tak dojemne :'-( kez jsou vsechny bytosti stastny

80

Odpovědět

0:15 - ne rap party ale wrap party - což je smažba potom, co padla poslední klapka tzv. wrap.

100

Odpovědět

A pak už je jen fap party.

20