Přelomová vesmírná mise ČínyThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:582
Počet zobrazení:7 241

Dnešní den znamená zlomový okamžik pro čínský vesmírný program.

Přepis titulků

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz V tom, co zahraniční dopisovatelé nazývají "působivým projevem pokroku" Čína dnes do vesmíru vyslala první raketoplán s dobrovolníkem na palubě. Ačkoliv Čína od odstartování svého vesmírného programu v roce 1956 vyslala na oběžnou dráhu již více než 50 astronautů, bývalý řidič Zhang Tong jako první odletěl, aniž by k tomu byl donucen. Nedopustil jsem se žádného zločinu ani jsem neurazil žádného politického vůdce.

Přihlásil jsem se dobrovolně. Chci letět. Přímo z místa odletu ředitel vesmírného programu Sun Laiyan označil misi za "historický pokrok pro celý národ". Jde o důkaz pokroku mezi obyvateli Číny. Dnes jsme do vesmíru poslali muže při plném vědomí a bez okovů. Při první čínské vesmírné misi byl politický vězeň Yang Li-Wei ve své cele brutální ranou přiveden do bezvědomí a po probuzení byl již na oběžné dráze.

Posádku druhého letu tvořili dva novináři a dva univerzitní profesoři. Čína tvrdí, že k dobrovolnému letu došlo díky vylepšení vesmírného programu, jehož součástí jsou nyní helmy a jídlo pro astronauty. Ke sledování startu rakety se sešel dav čítající asi 2 000 lidí a mnozí z nich museli být k potlesku nuceni jen mírně. Nemuseli ani použít psy, aby ho nahnali do raketoplánu. To je rozhodně pokrok.

Jednou k nám přišli vojáci a odvlekli tátu, aby z něj udělali astronauta. Hrozili, že jestli nepůjde, spálí nám dům. Takhle je to mnohem lepší. Aby mohl odstranit technické problémy, které by ve vesmíru mohly vyvstat, byl Zhang Tong vybaven kladivem a dvěma hřebíky. Vkládáme v Zhang Tonga velkou důvěru. V závislosti na úspěchu mise možná dokonce zvážíme modernizaci vybavení, která by raketoplánům umožnila návrat na Zemi.

Vesmírný program byl původně navržen, aby se země zbavila dizidentů, ale jeho účel byl vzápětí změněn na vědecký, když se zjistilo, že ubití lidí k smrti vychází mnohem levněji. DÁLE UVIDÍTE: BLUESOVÝ FESTIVAL ZNIČEN BLUESOVOU HUDBOU

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

teda, chvilku mi trvalo, než jsem pochopil co asi sleduju, nicméně dost vtipné, líbí se mi ty hromady narážek :D

10

Odpovědět

Ubohé. A vaše mínusy na tom nic nezmění.

01

Odpovědět

Zhang Tong byl vybaven kladivem se DVĚMA hřebíky...Umírám.:-)):-)):-))

251

Odpovědět

jo, tak s tímhle se brutálně dobře trefili!

241

Odpovědět

Nádhera.

191

Odpovědět

Tohle mi přišlo jako příliš buranské použití stereotypů... Jiné díly jsou víc k věci.

1947

Odpovědět

Další úžasné zpravodajství ze satirického světa :) Ale i přes to, bych byl pro nějakou další reálnější reportáž, která by se dala snadněji zaměnit se skutečností... Není nic zábavnějšího, než sledovat cizí média, jak tupě okopírovala zprávu z The Onion :)

202

Odpovědět

To se už někdy stalo??

191


Odpovědět

+KyblosTaky slovenská televize JOJ se chytla fabulace z reflexu o Klausově dvacet let trvající kleptomanii.

191

Odpovědět

Úžasný díl! :-)

195

Odpovědět

nj ten komunistickej vychod, ani bych se nedivil kdyby to byla pravda.

1923

Odpovědět

To už ti amíci přeháněj ..... Nám to možná příjde vtipný, ale co na to asi říká Kim čong un ?

1885

Odpovědět

jemu može byť nejaká Čína ukradnutá keďže je hlavou štátu v Korei...

202

Odpovědět

+lolkacKokodas se zrovna netrefil, ale lolkac taky je trochu vedle Kim čong unovi určitě Čína ukradená není. Severní Korea a Čína to jsou prostě ségry co drží při sobě :-)

191

Odpovědět

A to se říká, že právě Američani jsou ignoranti, kteří si pletou Austrálii a Grónsko. Avšak Kokodas dokazuje, že ignorance nezná hranic (a to ani těch geografických).

191

Odpovědět

Stačilo by 30 vteřin. Takhle je to už docela nudný. 2/10

1988

Odpovědět

Dejte tomu idiotovi do ruky nějaký p***o a naučte ho onanovat, ať nám tady přestane trollit.
Kuju.

1913

Odpovědět

+BurgJemu právě stačí těch 30 vteřin, takže by to jeho trollení moc neomezilo.

192

Odpovědět

+BurgOnanie je špatná, zkončíš v pekle.

188

Odpovědět

+BurgZastáváš i středověké názory? Tvle tak to už je moc. Nenosí náhodou tvá přítelkyně pás cudnosti? Mimochodem když neonanuješ, máš vysoké riziko rakoviny prostaty. Onanie riziko snižuje o 50% Takže víš absolutní h.v.o!
Nechápu proč sem vůbec chodíš když akorát nadáváš.

186

Odpovědět

+BurgZwobotova otázka je zajímavá... Je ale spíše otázkou, jestli Stopcenzure má vůbec holku... nebo kluka, nebo maňáska... zkrátka cokoliv, s čím by mohl být a netrollit tu.

180

Odpovědět

Užasné jako vždy :D

207

Odpovědět

Já chci vidět blues festival :D

192