Prospívají vraždící roboti situaci v Afghánistánu?The Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:421
Počet zobrazení:5 684

Debata odborníků nad problematickou situací války v Afghánistánu. Diskutovaná otázka zní: mají USA pokračovat ve využívání tichých létajících dálkově řízených smrtících robotů s prokazatelně malou přesností palby?

Přepis titulků

Ve snaze snížit počet jednotek v Afghánistánu americká armáda stále více spoléhá na použití ničivých droidů bez lidské posádky. Není ale po deseti letech bojů v Afghánistánu čas na přehodnocení naší taktiky vyvražďování afghánských dětí střelbou z dálkově ovládaných hrůzu nahánějících létajících robotů? Pojďme se zeptat na názory našeho Panelu odborníků. Vítejte, Duncane, Jasone, Nancy. Mohou bombardování Afghánců prováděná bez předchozího varování za pomoci robotických letadel bez posádky nějak škodit americké snaze o stabilizaci situace?

- Složitá situace. - Ne, musíme se držet kurzu. Nebudete měnit koně uprostřed závodu a stejně tak nepřestanete vypouštět střely ze smrtonosných droidů ukrytých vysoko nad mraky jen proto, že jste zasáhli i pár škol. Nesouhlasím. Chci říct, že nahodilé vyhazování dětí do vzduchu naší super-armádou smrtících droidů sice skvěle fungovalo na začátku války, ale teď už je situace úplně jiná.

Musíme najít jiný způsob, jak vyhladit tamější populaci. Co takhle buldozery s plamenomety? Nebo patnáctimetrové tanky? Podle armádních expertů totiž za zvrat celé války v Afghánistánu může právě příval smrti snášející se na hlavy bezmocných ječících farmářů. No dobře, ve válce je tedy možná nezbytné využití tiše se vznášejících strojů šířících genocidu, ale proč tu situaci civilistům neulehčit?

Proč droidy nepojmenovat... třeba Billy nebo Steve, aby se obyvatelstvu nejevili tak bezcitně? To je příšerný nápad! - Billy se pro droida vůbec nehodí! - A Steve je ještě horší. Co Keith? Někteří experti taky navrhují výrobu robotů uklidňujících svým vzhledem. Pentagon už zveřejnil zprávy o vývoji 12 metrů vysokého robota vzhledem připomínajícího amerického vojáka s lasery místo očí. Alespoň je tam nějaký pokrok.

Dokud střílí a bombarduje s malou přesností, aniž by při tom ohrožoval Američany, tak já jsem rozhodně pro. - Dobrý postřeh. - Měl by mít vtipné ohebné ruce. Taky mu z něj může těsně předtím, než všechno kolem postřílí, vypadnout hromada sladkostí. To je vážně hezké gesto vůči dětem, které se nějakým zázrakem vyhnou kulkám. - Přesně tak. - Děkuji vám za skvělou debatu. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No jasně, sveďte to na nás!

180

Odpovědět

PLz zacnite prekladat CHALLENGE THE DUDESONS !!!! :D

1814

Odpovědět

Dnes trochu slabší... Ale stejně pobavili. :D

180

Odpovědět

Tak ony všechny ty zprávy do konce videa vyhrotí.. Tady trochu víc, ale já se bavil. Tenhle díl je dobrá parodie na drony a myslím, že není daleko od pravdy, teda aspoň když se baví o nich..:D Šílené co si Amerika dovoluje a pak se tváří, jakoby nic...

203

Odpovědět

Já bych spíš řekl, že se snaží dělat parodii na skutečné události a zprávy, a to, že to pak někomu připadá reálné, je strašně smutný obraz společnosti. Než že by jim šlo jen a pouze o tu reálnost. Ale pravda, tento díl je trochu slabší.

185

Odpovědět

Není ten Onion nějak zaujatej proti černochům ? V tomhle díle černá ženská blábolí hovadiny a minule holka souzená jako afroameričanka :D

Né, že by mi to nějak vadilo :)

1840

Odpovědět

no - upřímně, jeden ze slabších dílů

Onion se vyznačuje tím že neinformovaným lidem tyhle zprávy a debaty připadají reálné, nebo uvěřitelné

tohle překročilo hranici, téhle reálnosti a každému musí být jasné že jde podvod

1923

Odpovědět

To jsem si říkal i u zpráv ohledně mladého Kima jako nejvíc sexy muže planety a jak se toho Číňané chytli. :-D

182

Odpovědět

neinformovaným? To spíš má co dočinění s trochu hodně pokřiveným názorem na svět... Vždyť 90% dílů jsou totální bláznoviny... Maximálně, kdyby onen člověk zrovna přišel z pralesa :D

1910

Odpovědět

Daralyn: No řekněme, že Onion jsou s pravdou daleko blíže než ty. S mínusy počítám a chápu je - nelze čekat nic jiného, když jsou lidé nakrmeni našimi "věrohodnými zprávami". Kdo tam nebyl nebo tam neměl někoho blízkého (myslím v armádě), tak nepochopí. Bezpilotní letouny, ale i ty pilotované opravdu moc nerozlišují.
To, že se k vám nedostaly obrázky hořící nemocnice, zdemolované školy nebo rozstříleného autobusu neznamená, že se to tam často neděje. Důležité je, aby se počet zabitých vojáků příliš nezvýšil - to ostatní se dá utajit snáz.
Tohle video je sice nadsazené, ale rozhodně ne tak, jak si mnozí myslí.

183

Odpovědět

No mozna kdyby ta nadsazka nebyla tak velka, tak to nekteri lidi berou vazne a vubec se nad tim nezamysli....

180