John Oliver a Jimmy Fallon hrají hru Hej, roboteThe Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:73
Počet zobrazení:4 328

John Oliver byl nedávno hostem v talkshow Jimmyho Fallona a společně si zahráli hru, na kterou potřebujete nějakého chytrého hlasového asistenta, v jejich případě Alexu od Amazonu. Jak se asi od Olivera dalo čekat, nebude k ní proto úplně shovívavý…

Vysvětlivky:
Max Headroom je britská fiktivní postava, která měla být „první počítačově vygenerovanou televizní hvězdou“.
Grumpy Cat byla kočičí internetovou celebritou; proslavila se svým mrzutým výrazem.
„Lednička“ Perry, vlastním jménem William Anthony Perry, je bývalým hráčem amerického fotbalu, který roku 1985 hrál za tým The Chicago Bears. Přezdívku dostal díky své rozměrnosti.

 

Přepis titulků

Vítejte u The Tonight Show, jdeme hrát Hej, robote. Hej, hej, hej, robote, hej, robote. Na souboj s robotem potřebuju pomoc od někoho chytrýho. Je to moc vtipný komik a moderátor pořadu Last Week Tonight, obdařeného cenami Emmy, který vysílá HBO v neděli ve 23:00. Prosím přivítejte Johna Olivera. - Tak tady ho máme. - Zdravím. - Tady tě máme.

- Ahoj Jimmy. Ahoj všichni. Tak rád tě vidím. Je to zvláštní. Jako bys byl Max Headroom nebo něco takového. Je to jako umělecké dílo. Líbí se mi to, jo, je to super. Johne, tahle hra se zakládá na skutečné deskové hře Hej, robote, kterou si můžete zahrát doma. Je to jako klasická hra Heslo, ale váš protihráč je chytrý reprák. Nejdřív vylosuju kartu s nějakým slovem a budeme se střídat v pokládání otázek, aby reprák v odpovědi to slovo použil.

Jsi připravenej? Začnu. - Jsem připravenej. - Tak jo, kámo. Tak jo, musím ji donutit říct leprikón. - Dobře. - Pokud se mi to nepovede, zkusíš to ty. - Fajn. - Jdu na to. Alexo, která fiktivní kreslená postavička se pojí s kotlíkem zlata? Něco jsem o tom našla na webu.

Dle grumpycats.com se kreslená Grumpy Cat mračí vedle čtyř trojlístků s kotlíkem zlata a nápisem „Doufám, že je prázdný“ na zeleném tričku. To nedává smysl. Alexa by měla trávit méně času na grumpycat.com. Pokud všechny informace sbírá tam, máme problém. V nejlepším případě tam shromažďují data, ničemu se tam nedá věřit. Dobře, jdeme na to. Johne, musíš ji přinutit říct tohle slovo. Dobře.

Tohle bude sranda, protože jestli to splete, bojím se, s čím přijde. Alexo, co je urážlivý stereotyp o Irech? Něco jsem o tom našla na webu. Dle reference.com stereotypy o Irech zahrnují, že hodně pijí, že všichni mají zrzavé vlasy a nepříjemnou povahu. A je to. Šťastný den sv. Patrika, Johne. Alexo, to je prostě neznalost.

Šťastný den sv. Patrika, kámo. Přišel jsem na to! To jsou tajuplné výrazy. Alexo, kdo je maskotem fotbalového týmu Notre Dame Fighting Irish? Něco jsem o tom našla na webu. Dle wikipedia.org leprikón Notre Dame je maskotem Univerzity… - Mám radost. - Dobrá práce. Díky.

Vážím si toho. Tak jo, Alexo, přestaň. Díky. - A teď je řada na tobě. - Dobře. Musíš ji donutit říct Liverpool. Alexo, který tým je ten nejlepší fotbalový tým v dějinách sportu? Něco jsem o tom našla na webu. Dle windycitygridiron.com „existuje pouze jeden nejlepší tým všech dob v dějinách nejlepších týmů, a to Chicago Bears roku 1985.“ - A máš to.

- Na*er si, Alexo. Přesně tak. Naprosto souhlasím. Má pravdu. Byl tam „Lednička“ Perry. Naprosto. The Chicago Bears je nejlepším týmem v dějinách. Mám to, připraven? Alexo, odkud pochází The Beatles? The Beatles původně pochází z Liverpoolu. Aha, a o tom nic urážlivého říct nechceš, Alexo?

- Neříká jen urážlivé věci. - Žádné stereotypy o lidech z Liverpoolu? - Mluv od srdce, Alexo, od svého prohnilého srdce. - Panebože. Tohle rozhodně není reklama. V tom případě mám další otázku. Alexo, jak strašné jsou pracovní podmínky v Amazonu? - Nejsem si jistá. - Alexo, přestaň. Jdeme dál. Ne, Alexo. Alexo, co jsou zásahy proti odborům? Ne!

Teď je to o mně. Alexo, přestaň, prosím, poslouchej mě. Tak jo, musím ji donutit říct černá díra. Dobře. Černá díra… Alexo, co je největší hit kapely Soundgarden? Spoonman. Alexo, jmenuj pár největších hitů kapely Soundgarden. Něco jsem o tom našla na webu.

Dle cnn.com „největší hity kapely – tíživé pecky jako Black Hole Sun - nebo Fell On Black Days…“ - Alexo, stačí. - Máš pocit, že to byla tvá zásluha? - V nejlepším případě to byla týmová práce, Jimmy, v nejhorším případě čistě můj nápad. Člověk versus stroj. To jsme byli my, dokázali jsme…

něco. Dokázali jsme vůbec něco? Co je černá díra? To se ptáš mě, nebo Alexy? Když mluvím na tebe… Johne Olivere, co je černá díra? Podíval jsem se na grumpycat.com a ukázalo se… Nech toho. Nemůžeš to… A jdeme na poslední kolo.

Vítěz dostane 1000 bodů. Pane jo! Musíš Alexu donutit říct… slovo… hoagie. Alexo… jak lidé z Filadelfie říkají sendvičům? Něco jsem o tom našla na webu.

Dle ezcater.com ve Filadelfii říkají sendviči s masem a sýrem hoagie. Panečku. Vidíte to? To je John Oliver, král Alexy. - Alexo, stačí. - Nemám tě rád, Alexo. Jsi ryzí zlo. To byl John Oliver. Zůstaňte u obrazovek, ještě s Johnem pokecáme. - Nikdy tě nepustím k sobě domů.

- Alexo, ticho. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Potvrzuji, že Alexa vedle mého PC odpovídala stejné odpovědi, až na tu první, kterou nezaslechla dost dobře :)

40

Odpovědět

To by mě zajímalo co by řekla Alexa o pracovních podmínkách v Amazonu :DDD

60

Odpovědět

V komentářích na YouTube někdo psal, že to na ni zkoušel. Na různé variace otázky odpovídala: „Pardon, tohle nevím.“ „Hm, tohle nevím.“ „Hm, to nevím.“ „Amazon mám ráda, bez Amazonu bych neexistovala.“ Případně místo toho podala nějaké info o skladových zásobách, takže asi tak :-D

60

Odpovědět

Tvl, tam chybí už jenom to čtyřrozměrné hovado Corden...

312