Craig Ferguson: To je vražda, napsala

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:942
Počet zobrazení:9 127
Craig Ferguson si ve své show velmi rád střílí z herečky Angely Lansbury. Není tedy divu, že se rozhodl zparodovat i její nejslavnější roli, a to sice detektivní spisovatelku Jessicu Fletcherovou z i u nás velmi slavného seriálu To je vražda, napsala. V tomto skeči dále uvidíte známého herce Alfreda Molinu (Spider-man 2, Kafe a Cigára, Frida, Magnolia), kterak paroduje slavného detektiva Sherlocka Holmese. Craig Ferguson natočil několik velmi vtipných skečů parodujících tento seriál (možná proto, že v začátcích tohoto seriálu šel Craig na několik konkurzů na To je vražda napsala, ale nikdy ho nevybrali), a tak není divu, že mu Angela Lansbury nemůže přijít na jméno. To Sir Paul McCartney, s nímž si Craig "plete" Angelu Lansbury, je na něho velmi naštvaný. Craig byl totiž v roce 2011 nominovaný na cenu Grammy za audioverzi svojí knihy American on Purpose: The Improbable Adventures of an Unlikely Patriot, kterou sám namluvil. Během ceromoniálu na něj pak prý bývalý člen slavné kapely Beatles házel nevraživé pohledy, protože kdykoli se zeptá Craig: "Máme fotku Paula McCartneyho?", objeví se fotka Angely Lansbury. Tuto mnohaletou tradici začal Craig už v roce 2005, protože po prvním uvedení tohoto nápadu ho strhal jeden recenzent v místních novinách, a tak mu to musel nějak Ferguson vrátit tím, že bude stejný vtip používat minimálně jednou týdně(a často i 5x za jeden díl) už osm let.

Přepis titulků

Musím jít. Promluvíme si později. Fajn. Promluvíme si později. Ahoj. Není k ničemu připojenej. Jednou jsem viděl jednu "celebritu" v baru v L.A., byl to herec z jedné show. Nemůžu vám říct, kdo to byl. Ne, fakt nemůžu. Byl to chlápek z televize a byl to úplnej... Jaký že slovo dneska děti používaj? Takže tenhle chlápek... Počkej, tohle říct nemůžu? Dobře, byl to úplnej blbec. Takže tenhle chlápek telefonuje, stojí u baru a je za frajera... Kouká se po slečnách a tak dále...

A pak mu ten telefon začal zvonit. Teda kámo. Jsem si říkal: "Děkuji Ti, Otče.." To je jeden z pěti důkazů Immanuela Kanta o existenci Boha, ne? Jahody, malí králíčci a blbečci, co dostanou přesně co si zaslouží a pak další dva. Každopádně, televizní stanice... neboj, nezapomněl jsem na to. Televizní stanice udělaly remaky všech starejch seriálů jako Bionic Woman, Knight Rider, a dokonce udělali i remake mého oblíbeného seriálu z 90.

let, To je vražda, napsala. Je to fantastickej seriál. Podívejte se na to. To je vražda, napsala. V hlavní roli: Angela Lansbury Roli Sherlocka Holmese hraje Alfred Molina. Dnešní epizoda se jmenuje: Víla Zouběnka přináší... smrt. - Dobrý den. - Vítejte v Klubu největších detektivů. Hej, já vás znám! Vy jste Paul McCartney! Ne, to mi říkají pořád, musíte tu být nový, já jsem Jessica Fletcherová.

- Úspěšná autorka detektivek. - A taky nejslavnější detektiv široko daleko. To bych neře... To bych neřekl. - To jsem přece já, Sherlock Holmes. - Nikdy jsem o vás neslyšela. No, já o vás ano. Během každého případu se ptáte na tu samou směšnou otázku... Myslíte... Stala se tu vražda? Ale kdeže. Každý přece ví, že správná otázka zní: "Je toto případ zabití?" Přesně to říkám!

Až na to, že vy jste zněl víc gay. Absurdní! Já jsem velmi mužný. Šup, šup! Ale jsem k zulíbání. - Šup, šup? - S tím mě sem poslali, abych to řekl. "Šup, šup," je v pohodě. Nezní to vůbec gay. No každopádně, Holmesi, pokud je to vážně vaše jméno, dokážu vás... dokážu vás porazit kdykoli v řešení jakéhokoli případu, Sherlocku Holmesi. Příjímám vaši sázku, paní Fletcherová. Co to bylo za zvuk? Stala se tu vražda? Ale ne, vy zmatkářko.

Tento džentlmen si pouze odkašlával. Ale ne, padá k zemi. Je toto případ zabití? - Stala se tu vražda? - Ne, nestala se tu žádná vražda, ani to není případ usmrcení, jenom jsem se ohnul pro ubrousek. Začínám si říkat, že vy dva nepatříte do Klubu největších detektivů. - Dobrý večer vespolek. - Dobrý večer. - To je ta nejmenší role, jakou jsem kdy viděl. - To ano. - Kvůli tomu ani nemusíte být členem herecké asociace. - Ne. - Dobrý Bože, pani Fletcherová!

- Ano? - Moje sklenice s brandy je prázdná! Mohu dostat další? - A já také? - Ale co on? - Ale jistě, nalijte i jemu. Ano, určitě si rád dá drink, až se probudí ze svého šlofíka. Šlofíka? Copak nevidíte, že je mrtvý? Mrtvý? - Ach můj... - Stala se tu vražda? - Je toto případ zabití? - Zabití? - Vraždy? - Zabití? - Vraždy? - Vraždy?

- Vraždy? Zabití? - Pojďme se podívat na stopy. - Dobře. - To se mě tam dotýkáte vy? - Ó ano. - Je plešatý. - Ano, to je. Je v křesle. - Je čtvtek. Já si právě prdla. Udělal to ten číšník! Sakra, dostali jste mě! Nechám doktora Watsona, ať mě zatkne.

- Tak dobře, vezměte s sebou tu zbraň. - Máte to mít. No, doufám, že jste se dnes něčemu přiučila, paní Fletcherová. Ale jděte. Vždyť jsem to byla já, kdo učil vás, Sherlocku. Vy nevíte, kde tohle bylo, že? To vy nevíte, kde bylo tohle. - Jste stejně vzrušená jako já? - Já myslím, že ještě víc! - Pojďme se do šatny muchlovat. - Ale jistě. KONEC Přeložil: chester www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pět ontologických důkazů o existenci Boha vytvořil Tomáš Akvinský, ne Kant .-)

201

Odpovědět

Kant se tím ve svých meditacích zaobíral také... ;)

00

Odpovědět

Kdybych neviděl obraz, tak jsem přesvědčený, že sleduju jednu ze scének Monty Python's Flying Circus :)

253

Odpovědět

čteš mi myšlenky :-D

201

Odpovědět

lol super..ale.. 2008 sem si kupoval Iphone a uz v te dobe mobily bezne umeli konferenci pripadne "cekacku" (volate, nekdo vam zavola, prijmete ho a puvodni hovor se da na cekacku) takze ten vtip uz neni smesnej

18108

Odpovědět


Odpovědět

To uměla i telefonní budka před 20ti lety.

201

Odpovědět

No nevím jak tobě, ale já když telefonuju a někdo mi zavolá, tak se mi ozve oznamovací tón ve sluchátku. Jěště se mi nestalo, aby mi začal zvonit telefon.

222

Odpovědět

Craig musí být svým způsobem velice narušený člověk...prostě cyp, jak ma byt. :D

214

Odpovědět

Craing nebyl žádná sláva, ale Molina - ty vole, tak ten válel.

1947

Odpovědět

Alfred Molina je úžasný. Miluju ho ve Frídě. Stejně jako Salmu. Jejich nejlepší role (IMHO).

193

Odpovědět

Craigovo scénky mě teda moc nebaví, za to mě dostává show (obráceně to mám s kimmelem), ale tahle celkem ušla... Hláška "Takhle krátkou roli jsem ještě nezažil" mě dostala :D Připomnělo mi to že by se tady mohl někdy objevit další stand-up od toho zastřelenýho plešouna (Maz Jobrani), ten s albancema byl perfektní - "i'm just bakin a cookie" :D

186

Odpovědět

není náhodou ten týpek co ho střelej děkan z Community ? :D

186

Odpovědět

Ne, není :D Jediná podobnost mezi nima je ta, že jsou oba plešatý :D

210

Odpovědět

brutaaal smejem sa cele video, jasnych 10/10 :D

185

Odpovědět

Vždy jsem u komiků obdivovala, jakou poker face si při své práci dokáží zachovat. Craig je ale tak rozkošnej, když se směje vlastním vtipům nebo se snaží zadržovat smích, jako v této scénce :D :)

214

Odpovědět

Dokonalé :D. Hned jsem si vzpomněla na:
"How do you do?"
"How do you do, good lady? I am Arthur, King of the Britons. Whose castle is that?"
"King of the who?"
"King of the Britons."
"Who are the Britons?"
"Well, we all are. We are all Britons. And I am your king."
"I didn't know we had a king. I thought we were an autonomous collective." :D Prostě Monty Python scénka jak vyšitá :D.

225

Odpovědět

Craig podal hodně mizerný herecký výkon, ale to Angela Lansbury taky. :D Fakt jsem se zasmál. Za 10!!

1910

Odpovědět

Mizerný výkon? Myslim, že zrovna v téhle scénce to tak mělo být... celé mi to přišlo, jakože se kamarádi domluvili, že si z někoho udělají srandu, ale maj na to jen jeden pokus a 6 minut :D

234

Odpovědět

+Gregorjj, vypadá to, že to moc nenacvičovali :D

203