Craig Ferguson: Král Late Night televize

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:631
Počet zobrazení:11 055
Dnes jsem si pro vás připravil dvě videa ze show Craiga Fergusona, v níž si dělá srandu ze svých dvou kolegů, Conana O'Briena a Davida Lettermana. Z toho prvního kvůli nabubřelosti NBC a z toho druhého protože musí, jak sám říká. Jako vždy je i tentokrát vše improvizované a Craig říká, co ho v tu chvíli napadá, což je podle mě díky jeho smyslu pro humor mnohem vtipnější, než kdyby mu to někdo napsal. V článku se dozvíte i ne moc alespoň v Česku známé zákulisní informace o dvou "Late Night Wars" a o Davidu Lettermanovi. V prvním videu si dělá Craig legraci z toho, že NBC vydala v roce 2009 po pěti odvysílaných dílech "The Tonight Show with Conan O'Brien" tiskové prohlášení, v němž tato televizní stanice uváděla, že je Conan králem Late Night televize, což samozřejmě nemohlo zůstat bez odezvy jako vždy vtipného Craiga. Situace na NBC nakonec skončila tzv. "Second Late Night War". První se "odehrála" v roce 1992, kdy odmítla NBC svěřit Davidu Lettermanovi právě "Tonight Show" poté, co zakladatel a legenda tohoto žánru, Johny Carson, odešel do důchodu. Letterman moderoval v tu dobu na NBC "Late Night with David Letterman", která následovala po show Johnyho Carsona, a tak počítal s tím, že ji po něm převezme. Nakonec se ale musel přesunout na CBS, kde dosud moderuje "Late Show with David Letterman". A právě Conanovi stanice NBC nabídla místo po odcházejícím Lettermanovi. Od té doby moderoval Conan "Late Night with Conan O'Brien" až do roku 2009, zatímco "Tonight Show" převzal Jay Leno. V momentě, kdy měl ale Leno nejvyšší sledovanost v dějinách Late Night, se vedení NBC rozhodlo ho místo 11 večer šoupnout už od 10 a Conanovi svěřit "Tonight Show", s čímž neměl napřed Leno žádné problémy. Jenže pak zjistil, že se na něj nedívá tolik lidí jako dřív, a tak chtěl "svou" show nazpátek, i když všem stranám slíbil, že se do toho už nebude motat. NBC nakonec Conana po roce propustila i s velmi tučným odstupným a od té doby moderuje "Tonight Show" opět Jay Leno. V roce 2009 se pak odehrála ještě jedna zásadní věc v Late Night. David Letterman vystoupil ve své show s tím, že během několika předchozích týdnů byl vydírán mužem, který o něm věděl spoustu nehezkých věcí a chtěl je všechny dát na papír a zveřejnit, pokud mu nezaplatí Letterman tučné výkupné. Nakonec se ukázalo, že šlo o to, že Letterman měl během doby, co působil jak na NBC, tak na CBS, několik milostných poměrů a úletů s mladými stážistkami a členkami jeho produkčního týmu. Pokud netušíte, jak se na to tehdy mohla Amerika dívat, stačí si vzpomenout na problémy, do nichž se dostal Bill Clinton po sexu se stážistkou Monicou Lewinskou. V USA jsou moderátoři talk show velkými celebritami a také vydělávají spoustu peněz (Letterman tehdy 25 miliónů dolarů ročně, Craig 8 miliónů; dnes je to 30 miliónů a 12), takže tuto informaci během chvíle řešily všechny hlavní televize v Americe včetně CNN, NBC a podobně. Craig sice tohle vůbec rozebírat nechtěl, ale jak řekl způsobem, jakým to dokáže jen on, musel.

Přepis titulků

Dámy a pánové! Prosím, přivítejte krále Late Night televize! Jo, přesně tak! Jsem nový král Late Night televize! Slyším, co si teď myslíte. Doslova vás neslyším, takže nemusíte típat vaše jointy. Asi si říkáte: "Cožéé? Ne, Craigu, spousta moderátorů má vyšší sledovanost než ty, tak jak můžeš být králem Late Night televize?"

Protože mám plán! Jaký máš plán, Craigu? Vydám tiskové prohlášení! Do kterého napíšu, že jsem novým králem Late Night televize! Jak se můžete stát králem v Late Night televizi? Tím, že to o sobě prohlásíte! Takže jsem novým králem Late Night televize. A jakožto váš král po vás požaduji, abyste se vysvlékli. Pěkně pomalu.

Takže ty budeš nadržená venkovanka a já jako král přiklusám na koni. A budu na tebe takhle ukazovat. O ukazování si povíme později. Takže já jsem král a ty řekneš: "Jéminánku, co to děláte s mou blůzkou, Vaše Výsosti?" "Vaše Výsosti, co to děláte s mou blůzkou? Počkejte!" Nejste vy ten král Late Night televize?"

No jistě, že jsem! Copak to nepoznáš? Tady je moje tiskové prohlášení! Přeložil: chester www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

néééééééééééééééééééééééééééééééé.... ta chyba u videí se vztahuje na všechna videa??????????!!!!!!! I ta staráááááá?!!!!! Videačesky prosíl povstatne z popela!

213

Odpovědět

Hail to the King, baby!

261

Odpovědět

Posledních 12 sekund mě jen utvrdilo v tom, že Craig je pro mě prostě číslo 1. To on by měl být King.

312

Odpovědět

Ty víkendy ve znamení Craiga bych uvítala častěji!! :D

250

Odpovědět

Jay Leno ani Letterman mě nijak zvlášť neberou. To, že je Letterman širokou veřejností brán jako ten tolikrát zmiňovaný "King of Late Night TV", upřímně nechápu. Conana mám vážně moc ráda, ale Craigy je jenom jeden. Je... jak to jen říct, aby to vyznělo tak, jak chci... nejvíc svůj. Má skvělý smysl pro humor, charisma, umí si udělat legraci i sám ze sebe, nebojí se mluvit o jakémkoliv tématu a tohle všechno se zachováním svého osobitého já... Suma sumárum, ano, pro mě je Craig skutečně "King". :)

345

Odpovědět

Tady naprosto souhlasím, jen bych dodal, že Conan zaostává za Craigem jen kvůli tomu (tedy podle mě), že dokáže být vtipněj ale někdy to až moc přehrává a proto je jednička Craig a ne Conan.

340

Odpovědět

Každý má svoje +- .. Takže pokud se King určuje podle sledovanosti, záleží to na dvou věcech, na preferencích amerických diváků a na promu..

10

Odpovědět

prostě craig!!! :D a jak říká, proč by měli bejt televizní moderátoři mniši? nevidim žádnej důvod! a jak chester naznačil v (mimochodem výborným) průvodním komentáři, o lidi a jejich aktivity se media zajímaj v závislosti úměrný jejich platu... to asi taky neni úplně dobře ne? Ať si moderátoři píchaj s kym chtěj, je to jejich věc, na jejich show lidi nekoukaj kvůli tomuhle.
A jen poznámka - zrovna od Lettermana, kterýho jsem měl za extra gentlemana, bych tohle nečekal :D

253

Odpovědět

Sem jediná kdo zahodil tričko, když řekl svlíkat? :D

246

Odpovědět

Neviem ale veľa to o tebe vypovedá. :D

248

Odpovědět

+lolkacŽe milujem Fergusona :D

224

Odpovědět

+lolkacDěv...

2176

Odpovědět

+Spooner....če?

251

Odpovědět

Nezahodila jsem nic, ale schvaluju ti to a chápu. :-D

222

Odpovědět

+AmyFarrahFowlerOmlouvám se, že jsem teď chvilku mimo (tak báječné) téma, ale máš perfektní přezdívku. Od doby zavedení nutnosti jsem ji (vzhledem k mým oblíbeným seriálům) nepřehlédla. :-D

A k tématu: Jak říká Amy, nezahodila jsem, ale chápu. ;-)

201

Odpovědět

+¯\_(ツ)_/¯Já vím. :-D Děkuju. :)

200

Odpovědět

Pics or it didn't happen. ;-)

250