Tomb Raider: Poslední hodiny vývoje #1

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:294
Počet zobrazení:3 378
Nový díl herní série Tomb Raider jsme si tady již představovali povedeným filmovým trailerem. Tentokrát jsem pro vás připravil první díl dokumentu o posledních fázích vývoje hry, kterým vás bude provázet sám Zachary Levi. V první části uvidíte novou představitelku Lary Croft pro tuto hru, kterou se stala britská herečka Camilla Luddington, kterou můžete znát zejména ze seriálu Californication. Tomb Raider by měl vyjít 5. března 2013. Co říkáte na novou Laru a líbil by se vám i případně nějaký ten film?

Přepis titulků

Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz Ahoj, tady Zachary Levi. Nacházím se u San Francisca v Kalifornii ve světovém vývojářském studiu Crystal Dynamics, které právě pracuje na restartu značky Tomb Raider. Od teď až po vydání budeme putovat po světě a přinášet vám exkluzivní pohled na klíčové prvky, které tvoří tento svět.

Naší první zastávkou je Digital Domain v kalifornském Los Angeles, kde se setkáme s jednou z nejdůležitějších součástí značky Tomb Raider. Se samotnou Larou Croft. Já jsem Zachary Levi a toto jsou jsou Poslední hodiny vývoje Tomb Raidera. Digital Domain. Tady se dělá spousta motion capture pro velké hollywoodské filmy a videohry jako Tomb Raider.

A my se teď setkáme s novou Larou Croft, která tady někde je. Menší upoutávka. A tady... tady se to všechno odehrává. Myslím, že to je nová Lara Croft. To je nová Lara Croft.

Od roku 1996 hrála roli Lary Croft spousta hereček, ale pro restart této značky provedl tým vyčerpávající mezinárodní pátrání po někom, kdo by dokázal přinést novou úroveň emocí postavě, která se stala tak známou. Pusť ji! Ke konci roku 2010 byla mladá anglická herečka vybrána, aby se stala jednou z nejznámějších videoherních postav. Jmenuji se Camilla Luddington a jsem britská herečka žijící v Los Angeles.

Jsem hlas a postava britské hrdinky Lary Croft. Když jsem byla poprvé oslovena, cítila jsem se poctěně, že můžu hrát takovou ikonu jako Lara Croft. Myslím, že jsem dokonce křičela v autě, když jsem tu roli dostala. Lara Croft je jedna z nejslavnějších ženských herních postav.

Toto je příběh jejího počátku. Jak se z Lary později stala superdrsňačka. Přesně tak. Je jen mladá a naivní 21letá dívka, která touží po dobrodružství. Jsme zvyklí vidět Laru Croft skoro jako chladnokrevného zabijáka a drsňačku, ale tady uvidíte její těžké začátky. - Ty to zvládneš, Laro. - Prosím, přijeď pro mě. Při hledání herečky jsme prohledali celý svět.

Měli jsme herečky z Evropy, L.A. a prostě stovky hereček, které se postupně vyřazovaly a zůstala nám Camilla. Měla jistou bezprostřednost, kterou jsme chtěli. Nejen že stála o tu roli, ale také byla ochotná přidat postavě potřebné emoce. Pojďme se o Camille něco dozvědět. Odkud jsi? Pocházím z anglického města jménem Ascot v Berkshire.

- Jako ty šály, co se nosí. - Přesně tak. Nic jsem netočila, dokud jsem nepřijela do Los Angeles, ale měla jsem zkušenosti s divadlem. Myslím, že mi to pomohlo, protože tady je to skoro jako v divadle. Ano? Teď jsme u pódia k zachycení herců. - Objem.

- Říkají tomu Objem? Zajímavé, vysvětlíš mi to později. Nevím proč. Možná to má něco společného s měřením. Jako výška, šířka a hloubka, - které vytváří objem. - Řekla bych, že ano. Jsem jako matematický nerd. A taky dostáváš šikovné rekvizity. - Jo a vtipné na tom je...

- Opatrně, někomu ublížíš, proboha. ...že na ni dají suchý zip a pak mám na sobě přilepené zbraně. Kolik suchého zipu potřebuje bazuka, aby se na tobě udržela? Hodně. Jakožto nová Lara Croft jsi musela být pod velkým tlakem. - Bylo to děsivé. - Šla jsi běhat po lese? Lovit kance s lukem a šípy? Vtipné na tom je, že jako mladá jsem se učila lukostřelbu.

- Vážně? - Ano. Říkala jsem si, že mi to k ničemu nebude, když stejně luk a šípy nikdy nepoužiju a teď... - Teď už vím proč. - To je ale náhoda. Ne, ne! Je Lara videoherní ikonou, nebo sexuálním symbolem? Myslím, že je obojí. Rozhodně je herní ikonou, ale také sexuálním symbolem, protože bojuje za to, v co věří, je odvážná a myslím, že tyto vlastnosti jsou sexy.

Šortky jsou pryč. - To je škoda. - Spoustě kluků budou určitě chybět. Líbí se mi její nový vzhled. Je pořád krásná, ale teď už má i osobnost. Camilla přináší upřímnost. Vnáší život do Lary Croft a když Lara prochází emocionální scénou, uvidíte skutečné slzy stékající z Camillina obličeje.

Lidé k ní přiběhli a ptali se, jestli je v pořádku. Slzy jí stékaly po tvářích a ona řekla, že je v pohodě. Úplně nás to dostalo. Když jsem tuhle roli dostala, netušila jsem, že budu tolik brečet. Myslela jsem, že budu nakopávat zadky. Takovou Laru jsem myslela, že budu hrát. A tohle byla jedna z nejemotivnějších a nejnamáhavějších prací, které jsem kdy dělala.

Tohle vidím úplně poprvé. Panebože. Musela jsem to udělat. Musela jsem to udělat. Fanoušci teď viděli Lařino první zabití. Jak ses při tom cítila ty? Bylo to velmi intenzivní a asi nejtěžší moment natáčení.

Musí bojovat o život. Je fascinující, jak na to reaguje. Od své první oběti jen tak neodejde, ale opravdu ji to ovlivní a vidíme, jak se stává Larou Croft. Camilla Luddington je naše nová Lara Croft. Silná, odvážná, krásná a statečná. Kde se v ní vzala ta statečnost? Výborná otázka. To se dozvíte v příštím díle, kde si budeme povídat se spisovateli, kteří vytvořili příběh Lary Croft.

Nenechte si to ujít.

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

neuvěřitelně krásná

10

Odpovědět

Kde je prosím vás link na video na youtube? Dosť by ma zaujímal aj ten druhý diel, na ktorý upozornil na konci tohto videa. Fakt to tu dosť chýba, pôvodný zdroj z ktorého video je...

180

Odpovědět

klikni v dolním pravém rohu na YOUTUBE HD a otevře se ti video přímo na youtube :)

180

Odpovědět

na laru ma moc male kozy. chucka miluju ;-D nechapu proc mel driv ty dlouhe vlasy..hruza.. ted je gud

1812

Odpovědět

Musím se přiznat že od druhého dílu Tomb Ridera mě tato serie nijak nezajimala, pouze se menily herecky natocilo se par beckovejch filmu s Angelinou a vznikala stale dalsi a dalsi pokracovani s nikterak zajimavym dejem, respektive nebylo tam nic co by me presvedcilo k tomu si hru zahrat.

Tento dil je vsak uplne jine kafe, doufam ze dopadne tak jak je popisuji a bude to poradna jizda, jedine ceho se obavam aby hra nebyla priliz jednoducha, jak po strance akcni tak i po strance hadanek, ktere k TR proste patri. Z ingamee videi, které jsme viděl to totiž vypadalo, dle poslední módy, tak trochu jako PRESS E TO WIN hra. Tak doufejme, ze jenom vypadalo.

180

Odpovědět

Prehľadali celý svet, konkrétne L.A. a Európu (Anglicko, možno Nemecko, tam zhruba končí pre bežného američana Európa ;-))

200

Odpovědět

Važne krásna herečka , škoda ju davať do hry :D Radšej niečo pre dospelych :)

188

Odpovědět

Ona hraje (hrala) v serialu Californication kde ma i par sex scene... a je tam i naha :D

180

Odpovědět

+blechdik..hned jsem si šel zagooglovat :D

181

Odpovědět

bude jinak i další díl?

180

Odpovědět

Uvidíme. Pravděpodobně jo. :)

180

Odpovědět

Hele to máte něco jako Chuck týden každý den nějaké video s lidmi z Chucka

181

Odpovědět

To ani ne, spíš mám pocit, že hlavně ten Zachary Levi se teď cpe naprosto všude.

190

Odpovědět

+Zoidya je to špatně?
tak on rozjel Nerd machine to zbytek se přidal k němu

192

Odpovědět

+ZoidyŠpatné určitě ne. Je to fajn a zábavný člověk. Škoda, že nemá taky něco pořádného než jen webseriály. Zase nějaký seriál nebo tak.

201

Odpovědět

+Zoidyměl mít pilot u Foxu, ale neodsouhlasily to, tak se na něj budem moc těšit až v Thorovi 2

200

Odpovědět

Co to hodnocení? Myslím že jsem jeden z mála, co se na novou Laru neuvěřitelně těší.

Lezení po stromech jak z assassin's creed? - No a?; Survival styl? - Ten mám rád!; Emoce? - Super!; Hodně akce? - Proč ne? (viz. Mass Effect); Hlasitě se projevující herečka? - Proč jsou vůbec hrdinové tak potichu? (většinou...)

Těším se a to že herečka hrála nepříjemnou postavu (ano Altexi), mi zážitek nepokazí :-)

190

Odpovědět

hrdinové tak potichu?...

myslíš Gordona Freemana? :D

180

Odpovědět

Hrdinové bývají potichu, aby si tam hráč mohl vsadit sám sebe a více se tak vcítit do děje. No a nebo se prostě autorům nechtějí vymýšlet ty texty. :D Ale třeba v Half-Life to má své kouzlo.

190

Odpovědět

Tuto pipku nemám rád od chvíle co jsem ji viděl v Californication.

1840

Odpovědět

To znělo jako English porn actress, což by nebylo u Larry na škodu :)

180

Odpovědět

Já to tam slyším taky :D

180

Odpovědět

+BurgNejste první ani poslední, kdo to říká. :D

180

Odpovědět

+BurgJá taky! :D pokud se někomu podaří najít něco bližšího hoďte link :D

180

Odpovědět

nějak jí nevěřím, že Tomb Raider pro ní byla fyzicky nejnáročnější práce :D

181