Loki: Paralelní světyU Padoucha

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 16
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:37
Počet zobrazení:5 773
I jeden Loki na sebe dokáže U Padoucha strhnout pozornost, co když se jich tam ale objeví hned několik? A co padouši říkají na potenciální válku multivesmíru a možnost potkat se se svými dalšími verzemi?

Přepis titulků

V této epizodě se mluví o událostech ze seriálu Loki, takže pozor na spoilery. Nebo si prostě sedněte a koukejte. Mně je to fuk. Pusťte hudbu! Být pořádným záporákem, to je pořádná fuška. Šíření nenávisti vás pořádně vyšťaví. Chcete vládnout světu? Občas si chcete zajít někam, kde všichni nesnáší váš ksicht.

A kde záporáci sdílí váš hněv. Chcete být ten zlej, hrdinové jsou všichni stejní. A chcete si zajít někam, kde všichni nesnáší váš ksicht. Zdravím, Loki. Můžu tě pozvat na drink? - Děkuju, Loki. Proč ne. - A co ty, Loki? Mám svůj džusík, další občerstvení nepotřebuju. Dobře. Barmane, jeden drink pro Lokiho, ale ne pro Lokiho. A napiš to na jméno Loki.

Všichni volte Lokiho. Zdá se mi to, nebo je tu dneska nějak moc Lokiů? Vypadá to, že se tu těch Lokiů dneska sešlo hodně. Pusť mě, ty ubohej plaze! Kdo sem toho zatracenýho aligátora pustil? To je jen Loki. Jak přesně se takovejm sešlostem Lokiů říká? - Houf?

- Smečka? Podfuk? Teď mě všichni dobře poslouchejte. Blíží se něco velkýho. Něco obřího. Ještě než Zod prohlásí „Přesně to říkala“, Loki, založil sis fanklub? - Protože tohle není hospoda na cosplay. - Přesně to říkala. Jde o multivesmír. - Brána do multivesmíru byla otevřena.

- O čem to sakra mluvíš? Dobře. Hleděl jsem si svýho a najednou se mi u nohou objevil Teserakt. Tak jsem ho vzal: „Hurá.“ Pak se ale objevila TVA s tím, že jsem ho vzít neměl, a zatkla mě. - Pak mě dali před soud a řekli, že mě vymažou. - Chtěli ti vymazat paměť? Ne, to je druh popravy. Až na to, že jsem časem zjistil, že to není poprava, jen tě pošlou na konec času, což je hrozná pustina. Jako Zóna přízraků? Dá se říct.

Jen v týhle pustině je monstrózní mrak, kterej žere lidi. Loki, můžeš být upřímnej. - Jseš na drogách? - Ne, to se vážně stalo! Je to důležitý! Nakonec mě ale nevymazali, protože se objevil Mobius, kterýmu jsem měl pomoct chytit fakt zlýho Lokiho, ale nakonec to byla hrozně roztomilá verze mě. Cože? Fakt je na drogách. Není na drogách. Čau, všichni.

Je roztomilá. A pak jsem k ní začal něco cítit. Vím, že to zní, jako bych měl city k sobě, ale ten Loki si změnil jméno na Sylvie, takže to není divný. - Loki, přejdi k věci. - Jo, je to všechno hrozně matoucí. - K tý matoucí části jsem se ještě nedostal. - Bože! Shrnu to. Moje holka se mnou nechtěla žít šťastně až navěky a vládnout času, takže zabila vrchního strážce času, čímž osvobodila bezpočet časovejch linií a navždy změnila čas, kterej jsme znali, a teď hrozí válka multivesmíru.

Takže tvrdíš, že existuje víc multivesmírů? Jo! A že tu budu muset přivítat vaše odchylky z nekonečnýho množství časovejch linií? Už to začalo! Vesmíry se budou srážet znovu a znovu. Hromada crossoverů. Copak to nechápete? Mám vám to vysvětlit v propagandistickém filmu? Co tady děláš?

Poslala tě TVA? Ne, hlupáčku. Mám tu rande. Ahoj, krásko. Čau, zlato. Nečekejte na mě. Kde jsem byl? Jo, už vím. Musíme obnovit posvátnou časovou linii. Myslet si, že tvoje časová linie je posvátná, je známka arogance, nezdá se ti? Ale jseš Loki, takže mě to nepřekvapuje.

Jo, multivesmíry jsou v módě už nějakou dobu. Navíc vesmíry se propojují odjakživa. Jako tady. Jo, jako… Počkat, ne. - Tohle je něco jinýho. - Proč? Sejdeme se a pokecáme, ale neovlivňujeme navzájem svoje osudy. Za všechno můžeš ty, Kingpine! Všichni se nemohli nabažit Spiderverza a my teď musíme ohýbat pravidla kvůli dalším Spider-Manům.

Nemůžu. Flash si s multivesmírem zahrává už dlouho, nic jinýho už prakticky nedělá. Má pravdu. Jako někdo z alternativní časový linie můžu říct, - že z tohoto bolehlavu brzo bude migréna. - Jen když tvůj příběh stojí za prd. Jsem si jistej, že když ten bolehlav bude velkej, tak někdo zavolá doktora. - Doctora Who? - Ne, Strange. Myslel jsem, že by se ti to líbilo. Nelíbí se mi představa odchylek, nechci vědět, co se stalo s mýma dalšíma verzema. Pokud všem Superman nezlomil vaz, tak bych měl depku z toho, že jsem byl jedinej.

Souhlasím. Když někdo zjistí, že jeho odchylky zvládly něco, v čem on sám selhal, tak mu… luskne. A nakonec to znehodnotí odkaz obou vesmírů. Myslím, že se na to všichni díváte z negativní perspektivy. Vím, že jste všichni padouši, jste nevrlí a zlí. Ale tohle je vážně úchvatná doba.

Měli byste uvítat možnost poznat alternativní verze sebe sama. Multivesmír je obrovskej. Proč byste vy měli být ti jediní? Tohle otevírá brány do miliónů světů. Všech, ke kterejm máme práva. Všech známejch, ale v úplně jiným světle. Copak to nevidíte? - Nemáš teď být na vodním skútru?

- Jak ses sem dostal? Bowsere! Vyprovodím se sám. Mám pocit, že za to můžu já. Všechno tohle se děje kvůli tomu, že jsem se potřeboval naučit mít rád sám sebe. Ten můj zatracenej dobrovolnej osobnostní růst. Jasně… Dobrovolnej osobnostní růst. - Kdo to byl? - Jeden týpek, co tvrdí, že všechno řídil. Brzy se uvidíme. Dobře.

Jde hlavně o něj a tisíce jeho odchylek, který jsou na cestě, takže s tím musíme něco udělat. Musíme s tímhle šílenstvím skoncovat! Kdo se hlásí? - Já ti nevím. - Vážně? Víš, jako kdo začínáš znít, Loki? - Jako někdo, kdo ví, o čem mluví? - Jako hlavní hrdina. Jo. Fajn!

Když mi tady nikdo nechce pomoct, půjdu hledat jinam. Užijte si nekonečnej seznam potenciálních náhradníků, teda odchylek! Čau. Blbost! Já jsem jedinej pán zla. Není žádnej jinej než ten, kterýho právě máte před sebou. A i kdyby byl, tak bych se nikdy nezajímal o svou alternativní verzi. Je tady volno? Ahojky! Co bys řekla na to, kdybychom odsud vypadli a spáchali spolu nějakou neplechu? Mrk mrk!

U PADOUCHA LOKI: PARALELNÍ SVĚTY Překlad: marysol www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Poznámky k překladu:
v 4:51 by mělo být místo:
Myslel jsem, že by se jí to líbilo
Myslel jsem, že by se ti to líbilo, Khane (Protože jak Khana tak Strange hraje stejný herec)

v 4:57 místo:
Pokud všechny Supermanovi nezlomí vaz
Pokud všem Superman nezlomil vaz (on by měl depku, pokud by ten vaz zlomil jemu jako jedinému)

00

Odpovědět

Děkujeme za postřeh, opraveno.

00