Alita: Bojový AndělUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:63
Počet zobrazení:7 425
Od studia, které nepřežilo ani 21. století, přichází zatím nejlepší hollywoodská adaptace mangy. I když laťka byla po Dragonball: Evolution, Death Note a Ghost in the Shell hodně nízko...

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Od studia, které nepřežilo ani 21. století, přichází zatím nejlepší adaptace mangy. I když laťka byla hodně nízko... Tohle je Alita, kyborg s očima panenky, měkoučká jako polštářek, se srdcem v roli McGuffinu. Tvé silné srdce by mohlo napájet Železné město celé roky. Na první pohled je dokonalá holka z internetu: sexy zabijácká kočka v legálním věku.

- Takže mám 300 let? - A dá vám pusu za čokoládu. To je tak dobrý! Ale pod povrchem skrývá tajnou misi. Nacpěte celý složitý seriál do jednoho krátkého filmu. Kdo je hlavní šampion? Byl někdo v Zalemu? Co je za městem? Co ho drží nahoře? Proč je tolik řečí? Čí je to tělo? Kdo jsem?

Kdo to může udělat? Co se stalo? Co je to? Co je to za věci? Co je tamto? Na tohle nemáme čas! Mrkněte na Alitu, tam to všechno je! Připravte se na film z 25. století zachycený technologií 21. století, který zároveň vypadá, že vypadl z devadesátek. Všichni milují extrémní sporty, většinu času zaberou scény z motorballu, ale dohromady to působí jako minihra z Final Fantasy. Není nic víc futuristickýho než brusleníčko s kámošema!

Krutopřísný! Ale není vše jen o naostřených bruslích, ostrých holkách a budoucím Bladeovi... Jsou tam i dobří herci, nebo aspoň jejich ořezané ksichty. Jennifer Connely je buď mírně děsivá, nebo mírně nápomocná, Maharshala Ali funguje jako něčí vysílačka... - Konečně se potkáváme, Alito. - Novo? A Christoph Waltz se nadře, aby slovo "panzerkunst" znělo hustě. Instinktivní bojová technika, co používáš, je panzerkunst.

A ještě víc se nadře při přesvědčování diváků, že uzdvihne obří raketový kladivo. Tak jeho asistentka přišla o ruku, ne? Pojďte na srdeční záležitost a mistrovské dílo Jamese Camerona, které předal se 600 stranami poznámek Robertu Rodriguezovi a šel robit Avatara 2. Výsledný produkt kombinuje boží robotí zápasy, dekády starý cyberpunk vzhled a utnutý záběr na Edwarda Nortona místo normálního konce. Hrají...

To budem dělat taky? Už mě to unavuje... Hrají: Já, oko. Doktore! Hammer time! Je to jen skejťáček. Pentium za sen. Vzteklý droid. Optimus zločin. Skryté číslo. Smithersi, vypusť pily! A "první pravidlo Zalemu je, že nemluvíme o Zalemu". Příběh hraček. Škoda, že se Cameronovi líbilo zrovna tohle anime...

Nic proti, ale proč mu někdo nepodstrčil JoJo's Bizarre Adventure? To byl špatnej nápad, ty blbý prase! To by bylo boží!

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

James Cameron zase dokázal jak perfektně umí převést člověka do animace. Pěkný film, škoda, že to je zase seriál.
A normální scifi, žádný kouzelníci s kolečkama a louskání prstů jako že vyprstí vesmír. :D

21

Odpovědět

Škoda že neudělali NieR:Automata film...
Hurá na další live action netflixový pecky typu bleach, naruto a one piece..
Kono Dio da! You are already dead...

12

Odpovědět

Ghost in the Shell bolo fajn, kto suhlasi ?

119

Odpovědět

Nebylo to špatné, ale tohle se mi líbilo víc. Ale mně se líbil i Death Note, tak to je těžký :D

11

Odpovědět

+Eliška21Mne sa paci celkovo ta myslienka prenosu ludskeho vedomia do umeleho, silnejsieho tela. Preto sa sustredim na to a nejake scenaristicke klise vo filme sa snazim ignorovat.
Death Note pozriem :)

02

Odpovědět

+Pridam se taky k tomu Death note. Ten me bavil dost (treba na tom ma podil neznalost predlohy). A z Ality vs. Ghost in the shell me jako vitez vyhazi ten druhy. Hlavne proto, ze jsem z nej mnohem vic citil ten steampunk. Hlavne hudbou. Ty syntaky tomu fakt moc prispely. Zatim co v alite se snazili co nejvic ze serialu nacpat so 2h a tak zadna poatava, kterou vidime neni dotazena do konce. A nez si to uvedomime, tak je i konec filmu.

11

Odpovědět

+Eliška21To by se ti mohly líbit i další pecky, např. The Last Airbender nebo Dragonball Evolution.

21

Odpovědět

+TaanJo Dragonball Evolution byl opravdu skvělý, hodně se mi líbil způsob jakým zvládli Piccola :D :D :D

01

Odpovědět

Mě se z hraného filmu vytratilo to nejdůležitější z kreslené předlohy: Žádost UI o azyl. To jak UI těmi útoky na sebe chce přivést pozornost.

01

Odpovědět

GitS nebylo špatné - po vizuální stránce. Tam lze vytknout pouze drobnosti. Oproti tomu příběh je klasické hollywoodské nepochopení a následné znásilnění předlohy...

41