Halloween (1978)Upřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:55
Počet zobrazení:5 516

Než se podíváte na druhý Halloween, ne ten druhý druhý, ani ten třetí druhý... Vrátíme se k tomu prvnímu!

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Než se vydáte na Halloween, sequel původního Halloweenu, ale není to Halloween II, ani tenhle druhej Halloween II. Moment, znova. Než se vydáte na třetí Halloween II... Takhle, jo? Mrkněte znova na Halloween. Ten první. Ne ten novej a určitě ne ten druhej film se stejným názvem. Bože, to je bordel. V malém městečku je halloweenská noc a všichni jsou nadržení. A to tak, že hodně. Napřed strhám hadry z tebe, ty pak ze mě, a pak společně z Lindsay.

Asi tak nějak. Vím, že si děláš srandu, ale Lindsay je děcko, úchyle. Letos nám tu volně pobíhá vrah a používá všechna vraždící klišé techniky, která budeme vídat po dalších 40 let. Nosí úchylnou masku, strašidelně telefonuje, jde jen po maloměstských puberťácích, nechá přežít jen poslední pannu a žere psy. Dostal hlad. Cože? To udělal jen Myers? No ještě že tak. Než byla z Jamie Lee Curtis královna vřískotu, její máti hrála v Psychu.

Což z ní dělá jen princeznu vřískotu. Sledujte, kterak se její naivka Laurie snaží přežít noc s protivnou kámoškou Annie. Chudinka Laurie odehnala dalšího. A Lindou, hrdinkou chlastací hry. Panáka na každé "totálně". Totálně. Todle je totálně nejlepčí helouín a Linda je nejlepčí, milujunkuju tě. Mladé chůvy bude vraždit Michael Myers, ikonický chroptič. Zapomeňte na Instáč, on stalkuje postaru.

Stojí přímo před holkama. - A pak se vypaří, když nedávají pozor. - Hej, úchyle! Ten chlap je venku, hele! Ale Michael je monstrum stvořené skutečným Frankensteinem, Loomisem. Psychiatrem s vágní znalostí psychiatrie. Osm let jsem se k němu snažil proniknout, dalších sedm snažil udržet pod zámkem... Který fakt nedodržuje Hippokratovu přísahu. Dodrbal tomuhle děcku ksicht a neštvou ho místa pro postižený! Stvoř si nezastavitelnou zrůdu, ale parkuješ před špitálem!

Kde máš cedulku? Hovado! Tak se připravte na nejlepší horor všech dob, od Carpenterovy mistrovské režie, přes skvělou doprovodnou hudbu, po dechberoucí scénář a produkci Debry Hillové a špičkový výkon Jamie Lee Curtis proti vycházející hororové ikoně. Jen si dejte bacha na sequely a předstírejte, že neexistují. Věřte nám! Hrají: tvář vraždy, Laurie se vydala do špatnýho baráku.

Víte, o čem mluvím, ne? Vtipy jsou vtipný. Doktor Zloun, Casey Affleck, starouš, co zná tajemství města. Pořídil si pilu, políbil ženu a děti na rozloučenou, - a pak... - Kde to jsme? Nadržená kámojda, o trochu míň nadržená kámojda. A záhadný úchyl na zadním sedadle, když Michael řídí.

Michaele, bacha, máš někoho v autě! Nejspíš Loomise! Dobrodružství chůviček. Víte, co je to horor? Když vám rodiče kupují druhořadý komiksy. Laser man, Neutron man, to chápu. Tarantula-Man... Nejhorší komiksový svět na světě!

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Za mě parádní film se super atmosférou a hudbou. Z pokračování jsem viděl jen dvojku, která už byla o poznání horší, takže se mi už vůbec nechtělo koukat na další díly. Ale ten nový Halloween, který maže všechny ty pokračování, se mi docela líbí a těším se až ho někdy uvidím.

60

Odpovědět

John Carpenter se v jednom rozhovoru vyjádřil, že tehdy chtěl filmem jít proti všem hororovým klišé. To že stvořil klišé nová a položil základy slasherů je věc jiná...

120