OsvíceníUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:59
Počet zobrazení:6 199
Vydejte se do Overlooku, prázdného hotelu na indiánském pohřebišti, s dlouhou vražednou historií... Takže prostě průměrný americký motel...

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Podle románu Stephena Kinga, který Kubrick hodil do koše, - přichází ikona hororového žánru, - Johnny už jde! která byla asi strašidelná, dokud ji nezparodovali k smrti. Annie už jde! Larry už jde! Klauník už jde! Ozzy už jde! Pepper už jde! Johnny už jde! Osvícení Pohodlně se usaďte k dvouhodinové typické kubrickovštině, která je buď mistrně vybudované napětí, nebo trošičku nudná.

Ve filmu, který z většiny tvoří tři stejné záběry. Postavy čučí do kamery... Postavy dělají šílené ksichty... Nebo se postavy různě potloukají. Ale všechno je děsivý, když k tomu dáte tuhle hudbu. Kruci!

To jsi jen ty, středo. Vydejte se do Overlooku, prázdného hotelu na indiánském pohřebišti, s dlouhou vražednou historií... - Takže jako průměrný motel. - Pohodlné. A poznejte zimního správce, Jacka Nicholtorrance, milujícího otce, který v knize postupně propadá šílenství, když odhaluje temná tajemství hotelu. Pojď si hrát. Ovšem v tomhle filmu svou rodinu nikdy neměl rád.

Mám hlad. Tak jsi měl sníst snídani. Zešílí asi tak za týden... Neublížím ti, jen ti vymlátím mozek. A temná tajemství hotelu byla součástí pracovního pohovoru... - Zabil svou rodinu sekerou. - Hm... Ale Jack potřebuje čas a prostor na psaní, kruci! A využije veškeré temné energie, jen aby mohl prokrastinovat.

Hm... můžu dopsat kapitolu, nebo povraždit rodinu. Pak napíšu dvě kapitoly, přísahám! Ve strašidelném domě ale Jack není sám. Je tu Wendy Shelley Duvallové, žena se sílícím strachem z jejího tyrana – Stanleyho Kubricka! Shelley si nezaslouží lítost. Malý Danny Torrance, který nepotřeboval CGI, aby vystřihl Gluma. Danny tu není, paní Torranceová. A Dick Halloran, kuchař s Osvícením, skrytým talentem, který je nanic, když nepředpovíte tohle...

Sekera do žeber poté, co letěl ekonomkou z Miami do Denveru? Jako umřít dvakrát... Užijte si komplexní a složité dílo, které může být alegorií na cokoliv... Zacházení s indiány, alkoholismus, osud proti svobodné vůli, osamění, spisovatelský blok, Théseus a Mínotaurus, ilumináti, celé je to sen, Kubrick přiznal fejkové přistání na Měsíci, MK ultra, je ďábel, holokaust, patriarchát, zničení Kubrickova sousedství, varování před válením se ve vaně, nebo důležitost pravidelné údržby rolby.

To bude ono! Rozlouskli jsme to! Konec spekulacím! Opravujte rolby! Ponořte se do hororu, který porušuje všechna dnešní pravidla. Žádné lekačky, složité pozadí postav, žádné vysvětlování a žádná nezastavitelná monstra. Jen smutný tatík zabitý tenkou bundou. Kdyby to vyšlo dneska, v traileru by hrála divná mollová verze Let It Snow. Osvícení – již brzy... Hrají: Rozsekám svoji ženu, tohle je hotelový komplex duchů.

Pane, toto je Wendy. Můj malý Tony: Přátelství je kouzlo. Školník Chilly. Krev ve výtahu! Hotel. Motel. Vražedný hostinec. Drsná parta... Sešlost furríků 1980. A... "Nezůstávejte dlouho ve vaně, budete mít varhánky!" Vzala jsem si vraha se sekerou Oproti knize toho tolik změnili!

Měli to nechat na Stephenu Kingovi. Když chcete něco udělat dobře, udělejte to sami. Co to je? Kokain je hustá droga...

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nikdy jsem to neviděl, heč.

210

Odpovědět

Díky tomuhle filmu vznikla asi nejlepší parodie v Simpsonových.

150