TwisterUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:32
Počet zobrazení:3 720

Vraťme se do zlaté éry devadesátek, kdy letní trhák nemusel být počátkem série nebo adaptací knihy či komiksu a zápletku vymýšleli sjetí kluci z představenstva filmového studia! Ou jé!

Chcete poznámky aka vysvětlivky aka narážky, co občas pochytím a občas ne? Čte je vůbec někdo? Jestli jo, napište do komentů a já je doplním. :) 

Poznámky: 

  • To není měsíc, ale vesmírná stanice! – hláška z filmu Hvězdné války: Nová naděje (1977)
  • Moment, naliju si mlíko. + Aaron Burr – televizní reklama na mléko z roku 1993, na kterou se s anglickými titulky můžete mrknout ZDE. Aaron Burr a Alexander Hamilton jsou aktivisté a pozdější politici, kteří pomohli k osamostatnění a vzniku USA.
  • To je konec. Konec vichřice, lidi! – herec Bill Paxton si zahrál ve filmu Vetřelci (1986) a narážka se týká jeho výkřiků ZDE.Game over = konec hry/je po všem, je vyměněno za gale = vichřice.
  • Ják sí přejéš! – herec Cary Elwes si zahrál v parodii na romantické dobrodružné pohádky Princezna nevěsta (1987). Jako chudý chlapec sloužil dívce ze statku a na každý její požadavek odpovídal touto hláškou.
  • Mark Wahlberg na závěr je z filmu M. Night Shyamalana Stalo se (2008). Kdyby režisér od začátku tvrdil, že je to komedie, možná by film nesklidil tolik výsměchu a kritiky. Bohužel byl promován jako zcela vážně míněný thriller, a proto neuspěl. Podívejte se na něj a posuďte sami. Nebo radši ne. :) 

Přepis titulků

Letos v létě nás čekají upřímné letní trháky minulosti i dneška. Přichází „Upřímné trhákové léto“! Překlad: hAnko www.videacesky.cz Než se synonymem pro trhák staly komiksové filmy a Tom Cruise si hrál se smrtí, aby dostal lidi do kin, jeden žánr měl v devadesátkách jasně navrch: erotický thrillery! Ou jé! A taky katastrofický filmy.

Ale jen jeden z nich vás dostane do sací zóny! Sací zóna. Je to sací zóna. Vítejte v úžasném světě vědy o větrech, kde experti zamyšleně hledí na horizont, zatímco v dáli zuří… počasí. No jasně. A seznamte se s Jo a Billem, dvojkou vědců, co byli manželé a hádají se o tom pokaždé, když se sníží rychlost větru.

- Já že potřebuju terapii? - To jsem neřekla. Jakože psychologa? K čemu jako? Jo nemá ráda tornáda, protože jí kradou členy rodiny. A Bill se snaží nechat bouřlivý život za sebou stejně jako svou snoubenku, kdykoliv má možnost. Chvilinku tu počkej a já přijdu. Hele, trochu si tu dáchnu, doneseš nám něco k pití? Pak si vezmeš auto a pojedeš zpátky.

- Vracím se. - To je dobře. Společně vedou skupinku nerdovských pomocníků: Rabbit, kterému za pět let sebere práci MapQuest. - Beltzer, který cituje filmy. - To není měsíc, ale vesmírná stanice! - Allan, ten z té reklamy. - Moment, naliju si mlíko. Skvělý Philip Seymour Hoffman jako postava, na které si Jack Black postaví kariéru. - Božská ruka Diova!

- A… ti ostatní. Avšak ve filmu, kde se loví tornáda, je nejdivnější fakt, že existují dva týmy lovících vědců a ty zlé vede ďábelský doktor Miller, který chce prachy, aby mohl dělat vědu. A tak si našel sponzory. Takže srát na něj, zaslouží si zhebnout! Tu máš, financování! Připravte se na největší akční pecku roku 96!

Film, ve kterém lidi jedou vstříc tornádu a zdrhají, jakmile ho dostihnou. - Zmizte! - Dostaň nás odsud! - Musíme zmizet! - Jedem! - Vypadněte! - Hned teď, rychle! Honili jste ho! Co jste si mysleli? Poučný snímek, který publiku sdělí, že nebezpečím není tornádo samotné, stačí se něčeho chytit a nechat ho se přehnat. Největší zabiják…

jsou jiskry! Snad ty zpropadený jiskry zastaví, ale jen z vlastní kapsy, žádní zaprodaní vědci! Tak si užijte nervydrásající dobrodrůžo/vztahové drama o smutných osamělých rozvedených z dob, kdy filmy s rozpočtem sto milionů nenačínaly sérii a neadaptovaly něčí duševní vlastnictví. A když něco rozbíjely na s*ačky, rozbíjely to na s*ačky. Návrat do zlaté éry, kdy zápletku vymyslel člen představenstva studia, co náhodou přepnul bednu na dokument o tornádu.

„Je to lovec tornád a manželka je na něj nas*aná nebo tak něco. Dejte to Crichtonovi, on něco vymyslí.“ Hrají: To je konec. Konec vichřice, lidi! Konec vichřice! Jo proti tornádu. Ják sí přejéš! Doktorova holka. S Alanem Ruckem to není nudná jízda.

Bůůůčku, uhni z cesty! Lovci realit: Oklahoma. A meteorologické žvásty. - Čas tlusťochů! - To bude zelená. - Proskenuj tuhle buňku, hledáme háček. - Provedu, pane. Bitevní zóna je severovýchodně na 81. Rotace se zvyšuje. Zlom větru 90 uzlů, 50 vnější, 40 vnitřní. - Vjedeme do vedlejší linie.

- Máme tu ségry. Jasně, boční vítr. - Musíme ji přeskočit! - Horní proud, Beltzere, je to horní proud. - Vnoříme se do jádra. - Trychtýř ztichl. - Rychlost srovnaná. - Proud vzduchu v podtlaku. - Jsou v ptačí kleci! Jo, a nezapomeňte otočit tentononc, až budete naklánět hexenšus! Bouřlivé manželství Rozhodně druhej nejvtipnější film o vraždícím větru. Mluvím s plastovou kytkou. Ještě pořád s ní mluvím.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

05:20 "filánž" - hláška z Přátel. ;-)

00

Odpovědět

Samozřejmě chceme a děkujem za to :)

180

Odpovědět

Já děkuju, že to tedy čtete a jdu na to. :)

40

Odpovědět

Jop, občas některé reference nepodchytím a něco se dozvím

110