Věděli jste, že...?

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 623
Počet zobrazení:17 096

V tomto videu se dozvíte o pár velmi zarážejících faktech týkajících se naší civilizace. Populace, vzdělanost, vědomosti, zaměstnání a technologie jsou faktory, o kterých se dá polemizovat do nekonečna... Písnička ve videu se jmenuje Fatboy Slim - Right Here Right Now.

Přepis titulků

VĚDĚLI JSTE, ŽE... Jste-li jeden z milionu v Číně... existuje asi 1 300 lidí stejných, jako jste vy. Z Číny se brzy stane největší anglicky mluvící země na světě. 25 % indické populace s nejvyšším IQ... čítá více lidí než veškerá populace Spojených států. Jinými slovy, v Indii je více dětí s vyznamenáním, než kolik jich žije v Americe. VĚDĚLI JSTE, ŽE...

10 nejpoptávanějších zaměstnání v roce 2010... v roce 2004 ještě neexistovalo. Momentálně připravujeme studenty na zaměstnání, která zatím neexistují, a na technologie, které zatím nebyly vyvinuty, aby mohly řešit problémy, o kterých zatím nemáme nejmenší představu. Ministerstvo práce Spojených států odhaduje, že dnešní student do věku 38 let vystřídá 10 až 14 prací.

Každý čtvrtý pracovník si neudržel svoji práci déle než jeden rok. Každý druhý v ní nevydržel déle než pět let. VĚDĚLI JSTE, ŽE... Každý osmý manželský pár v USA se seznámil po internetu. Na MySpace je zaregistrováno přes 200 milionů uživatelů. Pokud by MySpace byl stát, byl by pátou největší zemí na světě. (mezi Indonésií a Brazílií) Státem s největším pokrytím širokopásmového internetu jsou Bermudské ostrovy.

#19 Spojené státy #22 Japonsko VĚDĚLI JSTE, ŽE... Žijeme v exponenciální době. Google zaznamenává 31 miliard vyhledávání měsíčně. V roce 2006 činila tato hodnota 2.7 miliardy. Kdo na tyto otázky odpovídal v době P.G.? (Před Googlem) První placená SMS zpráva byla odeslána v prosinci roku 1992.

Dnes přesahuje počet každodenně odeslaných a přijatých zpráv... celkový počet obyvatel planety. Kolik let trvalo, než počet vlastníků dosáhl 50 milionů... Rádio - 38 let. Televize - 13 let. Připojení k internetu - 4 roky. iPod - 3 roky. Facebook - 2 roky.

Počet zařízení s připojením k internetu v roce 1984 byl 1 000. V roce 1992 - 1 000 000. V roce 2008 - 1 000 000 000. Slovní zásoba anglického jazyka čítá asi 540 tisíc slov. Což je asi pětkrát více než za doby Shakespeara. Udává se, že týdenní obsah New York Times obsahuje více informací, než se mohlo donést ke člověku žijícím v 18. století. Předpokládá se, že v tomto roce bude vytvořeno...

více než 4 exabyty unikátních dat. Což je více než za minulých 5 tisíc let. Kvanta nových odborných informací se zdvojnásobují každé dva roky. To pro studenty začínající čtyřleté studium znamená... že polovina toho, co se naučili v prvním ročníku, bude během studia třetího ročníku zastaralá. Japonská telefonní služba úspěšně otestovala optické vlákno, které dokáže přenést až 14 bilionů bitů za sekundu.

To je v přepočtu 2 660 CD či 210 milionů hovorů za pouhou jednu vteřinu. Tato hodnota trojnásobně roste každého půl roku... a bude tomu tak po dalších 20 let. V roce 2013 bude sestrojen superpočítač, který bude převyšovat výpočetní schopnosti lidského mozku. Předpovědi tvrdí, že v roce 2049 překročí počítač v hodnotě $1000 výpočetní schopnosti celého lidského druhu. VĚDĚLI JSTE, ŽE...

Během tohoto videa... se ve Spojených státech narodilo 67 dětí. 274 dětí v Číně. 395 dětí v Indii. A bylo nelegálně staženo 694 tisíc písniček. CO TO PRO NÁS TEDY ZNAMENÁ? Pře Překlad: Překlad: b Překlad: ba Překlad: bak Překlad: bake Překlad: bakeL Překlad: bakeLi Překlad: bakeLit Překlad: bakeLit www.

Překlad: bakeLit www.videacesky Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (112)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

2020 - a zajímala by mě nová, aktualizovaná data...

00

Odpovědět

To video je teraz uz pekne zastarale...

52

Odpovědět

Rok 2017 a pořád žijem, yeeeees

40

Odpovědět

MySpace :D

80

Odpovědět

Pocet "vlastnikov" internetu dosiahol 50mil. za 4 roky, to ratali od nuly alebo od 49mil. ked v priebehu 8smich rokov(1984-1992) sa doplazil na jeden milion?

30

Odpovědět

inza:Jsme za polovinou roku 2013 a nejvýkonější počítač na světě má 33,86petaFlop/s... =)

251

Odpovědět

Tohle video nema 1500 hodnoceni, tak co dela v legendarnich. Jako neni spatne, ale je tu plno videi lesich s lepsim hodnocenim a mezi legendarni nejsou kvuli poctu zarazene. Tak na co jsou ty pravidla tady, kdyz neplati pro vse stejne?

214

Odpovědět

Inza ten nejrychlejší tam má 16...

200

Odpovědět

tolik tisíc let a tolik srovnání a není tu žádný "v roce 2015 klesne počet obyvatel, kteří umírají žízní o 5%", "v evropských zemích klesne negramotnost", "do 5 let zanikne pandemie obezity" - nic z toho, jen budeme mít počítače, který budou chytřejší než lidi, nebudeme se moct domluvit, protože nebudeme znát všechna slova, která budou v našem jazyce existovat... no, vlastně do pár let úplně přestaneme mluvit a facebook bude jedinej stát s legislativou... bezva vyhlídky?? :-)

214

Odpovědět

inza:
nejvýkonější má zatím 8,4 PFLOPS, ale někde jsem četl, že se na první pozici dlouho neudrží, protože se buduje superpočítač s výkonem kolem 20 PFLOPS. Takže ano, za dva roky bude překonána výpočetní schopnost lidského mozku.

193

Odpovědět

Pekelně stupidní video! v roce 2013 počítač výkonnější než lidskej mozek? Lidský mozek má výkon 38 petaflops a paměť 3 581 TB kdežto nejvykonnější počítače na světě maj kolem 10 petaflops viz http://www.top500.org (doufam ze fakt nemam stary udaje). Rozhodně to do roku 2013 nestihnou neboť co se týče křemíku jsme na hranici vlastních možností.....

1810

Odpovědět

Peace: Nemluví se zde o inteligenci, ale o výpočetních schopnostech. Jako že třeba spočítá číslo Pí na x miliónů desetinejch míst, což člověk nezvládne ani za celej život. Spíš mě překvapuje že až v roce 2013, protože na mě stačí obyčejná kalkulačka...

200

Odpovědět

peace: mozne to je protoze v lidskem mozku je vic predstav nez dokaze stvorit (vite co tim myslim ), takze vytvorit jej muzeme a pocitace se vyvijeji rychleji nez lide sami :)

180

Odpovědět

Některé věci se mi dzají dosti pochybné

191

Odpovědět

peace: Proč by to nebylo možný? Tam jde o početní výkon. Tvůj mozek je taky něco jako počítač. Probíhají v něm operace lehce podobné operacím v mikropocesorech. Jde jen o to, kolik operací je schopen mozek/počítač spočítat za určitej čas. To, že bude mít vyšší výpočetní výkon neznamená, že bude chytrej jako člověk. To už záleží na tom, jak ho naprogramujou. Jediný, co to bude znamenat, že prostě bude rychlejší.

210

Další