Vítejte v Zemi izraelské

Thumbnail play icon
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:212
Počet zobrazení:7 197

Vtipné, poučné, kontroverzní, ale hlavně vtipné. Kolik národů si vůbec Zemi izraelskou za poslední tři tisíce let nárokovalo? 

Přepis titulků

Vše začalo dnes odpoledne, když někdo zaklepal na dveře. - Kdo to může být? - Kdo to může být? Dva hipsteři s pořádnými vousy. Nejspíš mi chtějí prodat nějakou encyklopedii. Říkám: "Mějte se, neslyšeli jste o Wikipedii?" a zabouchl jsem za nimi. Co jsou vůbec zač? Hej, vypadněte!

Víte co, nejsme zhýčkaní. Asyřané nám zabrali obývák. Takže jsme zůstali v ložnici. Teď je rok 750 př. n. l., takže za 2 750 let budeme mít klid. Usínali jsme, když jsem uslyšel zvonek. Dorazili další Asyřané, Bůh ví odkud, snad z Asýrie? Ve jménu Nebukadnesara, krále Babylonie, tento dům zabíráme. Dětský pokoj není tak špatný, když hledáte mír a klid.

Musíte být hodně trpěliví, když bez pozvání přicházejí Helénové a Římané. Jeden hodný Řek mi řekl: "Ve jménu Alexandra Velikého zabíráme tento dům." Jak se řecky řekne: "Jakpak se máme?" Římané nám alespoň vybudovali kanalizaci, vodovod, a tím i pitnou vodu. Ranní Arabové zbožňovali hudbu. No tak, na stereo mi nesahej. Nepamatuji si, že bych si dal takový zvonek.

Blonďák mi říká, že přišel ve jménu Richarda Lvího srdce. Ty vole, uprostřed Hry o trůny? Snažili jsme se najít chvíli klidu. Takže jsem řekl Rachel, aby šla za křižáky, ale ona na to: "To nejsou křižáci, ale Mamlúkové." Brzy se setmí a nemám tušení, jak dlouho to ještě bude trvat. Naštěstí přišli Turci z Osmanské říše. Stojí někdo o turecké potěšení?

Turecké potěšení! A poté nastal klid. Skončilo to konečně? Odešli všichni z mého domu? Z mé Země izraelské? Ránko. Ve jménu Britského impéria... - Zabíráte tento dům. - Jak jsi mohl vědět, že to řeknu? Žijeme tu asi 3 000 let. Netrvalo dlouho a Britům došlo, že tohle není Evropa. Takže... jménem Ligy národů vám vracím zpět váš dům. Musíte se jen podepsat sem, sem, sem a sem.

Vypadáš překrásně. Konečně, náš vlastní stát v Zemi izraelské.

Komentáře (68)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

3000 let brečení jací to jsou chudáci?

00

Odpovědět

Škoda té neznalosti novodobé historie do roku 1948... Předtím tam žili na území Palestiny jak muslimové tak židé tak křesťané a to v poměru větším pro muslimy. OSN zemi rozdělila (rozhodně ji Britové nenechali židům či izraelcům nebo co byl ten pár vlastně zač).
Pro mě velmi netaktní video.

22

Odpovědět

v novodobej histórii filištínci niekoľkokrát zaútočili na izraelské oblasti... V týchto vojnách, v ktorých chceli vyhladiť židov, filištínci prehrali... nemajú na tú zem nárok...Neexistuje JEDINÝ dôvod, prečo by mali mať filištínsky nacisti vlastnú oblasť...Je šialené to len zvažovať...

13

Odpovědět

+ehmProsimtě :) Zaprvé to nejsou filištínci (to už rovnou Izraelce můžeš nazývat hebreji nebo aramejci nebo tak nějak - přestože drtivá většina jich je z Evropy, Kanady a USA).
Zadruhé, země byla rozdělena a to valným shromážděním OSN. Nedivím se, že se to nelíbilo tamním obyvatelům, když to prakticky znamenalo to, že se na malé území (kde mimochodem žili do té doby židé a muslimové v míru) nahrne dalších 10 milionů Evropanů, atd.
Ale rozhodnutí OSN je rozhodnutí OSN. Samozřejmě, že "Izrael" (tehdy nová země, proto uvozovky) souhlasil, dostal území zadarmo. No těm, co chtěli mít území vlastní (žido-muslimské) se to nelíbilo, dostali jen půlku toho, co očekávali po rozpadu britského kolonialismu.
No tak jako tak, země byla rozdělená napůl. Že Arabské země dohodu sabotovaly násilím nepodporuju, ale stejně tak nepodporuju deportaci muslimského obyvatelstva za hranice Izraele ( a to tam žili desítky let).
Trochu mi to přijde jak persekuce sudetských Němců po dekretech. :) Dostali jsme to zpátky, ale místo pochopení jsme na nevinnejch lidech páchali zvěrstva jako odplatu.

42

Odpovědět

Já jsem na novinkách? Komentáře tomu odpovídají. Pamatuji časy kdy se tu dala vést kloudná diskuze na téma Izrael a Palestina kde jsem se tenkrát dozvěděl dost zajímavých věcí. I ohledně konfliktu s Egyptem. Ale to co tu je poslední dobou to je děs. Kam odešli ti lidé s kterýma se tu dalo bavit a diskutovat?

30

Odpovědět

Sli do pici. Tak si pospes :D

04

Odpovědět

Ach jo. Kdyby to končilo tím, že se vrátí z toho stanu domů, otevřou dveře, tam spokojeně hospodaří ta palestinská rodina, pak dva symetrické záběry na celkem čtyři šokované obličeje, a konec, tak by to bylo fajn, ale takhle... ne-e.

53

Odpovědět

Test struktury reakcí: 1

00

Odpovědět

+komunardTest struktury reakcí:2

00

Odpovědět

+komunardTest struktury rekakcí: 3

00

Odpovědět

+komunardTest struktury rekakcí 5

00

Odpovědět

+komunardTest struktury rekcí 4

00

Odpovědět

Asi budu znít jako ignorant, ale…co je na tom Izraeli tak strašně cool, že tam všichni chtějí být? Proč to vůbec kohokoliv zajímá? Co řeší?

32

Odpovědět

pretože je to jediná demokratická a slobodná krajina na blízkom východe a je to jediná krajina, ktorú chcú všetci nacisti, vrátane púštnych moslimských nacistov, zničiť... Skrátka.. spoločný cieľ každého správne naca...

14

Odpovědět

Tak si říkám, jak vypadají palestinská videa. Teď třeba v Jordánsku oslavují propuštění chlapa-národního hrdiny, který před dvaceti lety postřílel jako voják kalachem sedm izraelských děvčet. Než tohle, raději židovksý Izrael.

Kultura, kde oslavují smrt je nekompatabilní. Přiznám se, nerozumím, v čem je fígl, když kopu proti Izraeli. Víte, co tam bude místo Izraele?

30

Odpovědět

Nekompatibilní s čím?
Kultura, která oslavuje smrt? Víte, v občanských i ostatních válkách se vyřádí spousta vrahů, a ještě je pak oslavují. To se děje napříč kulturami. Je to smutné, ale je to tak. Lidi jsou hovada.
Místo Izraele? Myslím, že tady v ČR není nikdo (O.K. možná vyšinutí jednotlivci), kdo by chtěl odstranit Izrael. Jen by někteří rádi, aby si své vztahy s Palestinou urovnal lépe. Což je, pravda, naivní, protože na nějaký rozumný kompromis je na obou stranách příliš mnoho pitomců (na tom, kde jich je absolutně nebo relativně víc, už nezáleží, na obou je jich příliš mnoho na mír), ale logika "OK, chovej se klidně jako hovado, nikoho lepšího nemáme." mi tedy není moc blízká.

12

Odpovědět

+komunardNaštěstí je tu pořád dost inteligentních lidí, aby myšlenku vyhlazení Izraele nezavrhli.

00

Odpovědět

A teď, prosím, video o Podkarpatské/Zakarpatské Ukrajině.....Prostě toho území východně od Slovenska.

20

Odpovědět

To som čakal, že sa tu objaví toľko rasistických náckov.

22

Odpovědět

jak dlouho mi tu zničehonic bude začínat řvát ta vykurvená reklama na Amazon?

21

Odpovědět

taká dáma a taký slovník... hm hm hm

01

Odpovědět

chudák kůn že musí na zádech nosit takouvou :D

22

Odpovědět

Ale už vystřihli to, že Židé nebyli první majitelé domu, a ten exodus Palestinců v roce 1948 a jejich dnešní utlačování, ničení obydlí, že?
Dávat židům území Palestiny "protože se to píše v bibli" je vážně na hlavu padlé.

1613

Odpovědět

No spíše mě napadla opačná otázka.

Proč si Židé nárokují klidný život v Evropě, v Americe, v Austrálii, když se o těchto dílech zeměkoule ve Starém zákoně nepíše ani čárka?

53

Odpovědět

Parádne video :D Vtipné a pravdivé :)
Tomu hodnoteniu tu úplne rozumiem :) Socani sú radikálny nackovia, nič nové pod slnkom...

1215

Odpovědět

Jasně. Socani jsou radikální náckové. A proto má tohle video nízký hodnocení. Ok.

34

Odpovědět

+TadytenAno... Národný socialisti (nacisti) sú socani...
A toto video má také nízke hodnotenie pretože je tu mnoho socialistov... pár radikálnych ... náckov...morálne, intelektuálne nadradená rasa nenávidiaca židov a kapitalizmus... nackovia :)
Jasnejšie? :)

69

Odpovědět

+ehmAni moc ne :) Víš, že je rozdíl mezi socialismem a národním socialismem? Nebo jestli jsi tím chtěl říct, že národní socialisti jsou náckové, tak to opravdu není nic novýho pod sluncem, akorát nechápu smysl takovýho komentáře :). To je jako kdybych tu napsal, že dentista je zubař.
A fakt si nemyslím, že by většina návštěvníků tady byli náckové. To sis akorát vyfantazíroval ve své hlavě, aby sis nějak vysvětlil špatný hodnocení. Mně se to video třeba nelíbí jednak proto, že jsem tam jaksi nenašel ten vtip a hlavně proto, že je neobjektivní. A přitom nácek ani antisemita v žádným případě nejsem.

10

Odpovědět

+Tadytenale iste.. video je neobjektívne, ty niesi antisemita a určite nie nacek...
A narodny socializmus a socializmus je rozdiel ako hrom... jasnééééé :)

01

Odpovědět

+ehmAni o tom nevíš, ale právě jsi napsal svůj první pravdivej komentář :) Najdi si, co znamenají pojmy antisemita, nácek (nacista), národní socialismus (nacismus) a socialismus a uvidíš, že si nedělám p***l :)

00

Odpovědět

+TadytenAle pravdaže :) .. Socializmus ani náhodou nieje základom nacizmu a komunizmu...

01

Odpovědět

+ehmTak kdybys napsal, že komunismus je socialismus, to bych ještě pochopil. Ty toho mají víc společnýho. A například v USA by s tebou většina lidí nejspíš souhlasila. Ale kdyby ses jich zeptal co to teda je, tak by taky věděli akorát, že je to strašný zlo :D.
Socialismus není základem nacismu. Nacismus má jenom některý jeho prvky a světe div se - zrovna antisemitismus mezi ně jak na potvoru nepatří.

00

Odpovědět

Tak už se tu překládají videa i o Židech. Proboha. To už můžete rovnou překládat něco i o cigánech.

1028

Odpovědět

Keď chceš niečo o cigáňoch, sprav interview v zrkadle

49

Odpovědět

Mnohem lepší stručné shrnutí o tom kdo se v Izraeli vystřídal najdete zde Tahle země je má

103

Odpovědět

Tam i tady chybí také lotrinská dynastie (od Františka Štěpána I.), kteří o sobě také rozhlašovali, že jsou jeruzalémskými králi.

Prostě protože mohli, tak si to napsali do vizitek.

10

Odpovědět

Zapomněli na invazi a okupování sousedního domu..

616

Odpovědět

Před židy na tom území žili zase jiné kmeny/národy, kteří byli židy vyhnáni/vyhlazeni/asimilováni.

Prostě to území mění majitele každou chvíli. Je nesmyslné nárokovat si to území na základě několik tisíc let starých nároků. To by si taky Germáni mohli nárokovat celou střední Evropu, Řekové půlku středozemí a podobně.

Musíme to brát dle současných měřítek- v Izraeli jsou především Židé a Palestinci. A tyhle dva národy musí nějak fungovat v jednom státě(třeba s autonomií) a cílem obou stran by mělo být eliminovat své radikály. Ale to je utopie. Takže musíme spoléhat, že Izrael zůstane relativně rozumnou zemí a lidé v ní budou moci žít svobodně bez ohledu na víru či národnost.

175

Odpovědět

V izraeli žijú moslimovia, židia aj kresťania v miery... Dokonca majú vlastné politické strany...
V oblastiach okupovanými palestínskymi teroristami, žiadny žid neprežije ani mesiac...V ich masmédiach sú titulky "Zabijajte židov všade kde ich vidíte" úplne bežné...rané vysielanie pre deti o tom ako správne vraždiť židov...
Čím to je?
Izrael Upevnil svoju pozíciu, keď palestínsky teroristi zaútočili na izrael. Izrael obrannú vojnu vyhral.
A ty navrhuješ im dať autonomne územie?
Nepomiatol si sa náhodou?

86
Další