Vše je nemožné, dokud to někdo neumožní

Thumbnail play icon
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:55
Počet zobrazení:3 548
Jak by asi dopadla hodina cvičení, kdyby vašeho trenéra vystřídal olympijský vítěz? Sport je fyzicky, ale také psychicky náročná disciplína a tři španělští velikáni Alberto Contador, Ona Carbonellová a Lidia Valentínová se podělili o své zkušenosti a na den si vyzkoušeli roli trenéra.

Poznámka:
Alberto Contador je španělský bývalý profesionální cyklista. V letech 2007, 2009 vyhrál etapový závod Tour de France, v letech 2008, 2012 a 2014 zvítězil na Vueltě, v roce 2008 a 2015 vyhrál Giro d'Italia. Stal se pátým cyklistou, který dokázal vyhrát všechny tři nejprestižnější etapové závody.

Ona Carbonellová je kapitánka španělské reprezentace v synchronizovaném plavání. Na mistrovství světa v plavání 2009 vyhrála soutěž v kombinaci. Startovala na olympiádě 2012 v Londýně, kde skončila na druhém místě v soutěži dvojic společně s Andreou Fuentesovou a byla členkou španělského týmu, který vybojoval bronzové medaile.

Lidia Valentínová  je španělská vzpěračka těžké váhy. Na olympiádě 2008 v Pekingu obsadila ve váhové kategorii do 75 kg páté místo, tři vzpěračky před ní však byly později diskvalifikovány za užívání dopingu a Valentínová obdržela dodatečně stříbrnou olympijskou medaili. Na LOH 2012 skončila čtvrtá, po diskvalifikaci všech medailistek byla v roce 2016 vyhlášena olympijskou vítězkou.

Píseň, kterou si pouštěla Ona Carbonellová před olympiádou, byla „Hoy puede ser un gran día” od Joana Manuela Serrata, španělského zpěváka a skladatele. Začátek písně, která je slyšet ve videu, je v překladu:
Dnes může být skvělý den, promysli si, jestli toho využiješ, nebo to necháš být, záleží zčásti na tobě.
 

Přepis titulků

CO BY SE STALO, KDYBY VAŠI TRENÉŘI BYLI VYMĚNĚNI ZA OLYMPIJSKÉ SPORTOVCE? Kluci, co říkáte na to, že vám dám hodinu spinningu? ALBERTO CONTADOR Dvojnásobný vítěz Tour de France Jedna a výkop a výkop. Teď přijde má nová kolegyně. Omlouvám se, ale musím jít. Kam jde?

Co se děje? ONA CARBONELLOVÁ Vítězka v synchronizovaném plavání To je Ona. Budu na vás tvrdá. Chci synchronizovanou hodinu a pokusíme se zvednout nohu až sem. - Pro tebe je to snadné. - Máme hodně práce. Začínáme. Ti dobří si stěžují a ti nejlepší se přizpůsobí. LIDIA VALENTÍNOVÁ Vítězka ve vzpírání Ahoj, tak já se představím.

Jsem Lidia Valentínová a dám vám hodinu CrossFitu. Jdeme na to. Začneme. Trochu si to ztížíme. Tři, dva, jedna a nahoru. Víte, na co jsem myslel, když už jsem nemohl? Bože, když tak bolí nohy mě… jak asi bolí nohy toho, co jede vedle mě. Důležitá je motivace.

Pustíme si hudbu, kterou si pouštím vždy před soutěží. ONA POSLOUCHALA PÍSEŇ OD SERRATA JAKO MOTIVACI PŘED OLYMPIJSKÝM FINÁLE. Jedna, dvě, dobrá práce. Běžíme a kolena nahoru. Řekni mi, co tě nebaví, a řeknu ti, co potřebuješ. Nejdůležitější je správná technika. Vytáhni se, co nejvíc to jde, použij trapézový sval, a když už nemůžeš víc, jdeš do dřepu.

Musíš vědět, že ty ovládáš činku, ne činka tebe. Ať činka dělá, co já chci. Ty jsi tu poprvé, ne? Nevadí. Já jsem začínala podobně. - Tak jak je? - Dobrý. Chtít znamená moct. To je věta, kterou mi řekla máma v nemocnici, když jsem měl mozkovou mrtvici a nevěděli jsme, co bude a jak to se mnou dopadne.

Řekla mi: „Alberte, chtít znamená moct.“ Od té doby se toho držím a je to jádro mého života, abych dokázal věci, o kterých jsem ani nesnil, že bych mohl dokázat. Teď budeme zvedat ruce.

Kolik hodin svého života jsi strávila v bazénu? Pokusila jsem se to spočítat a dělá to šest let života ve vodě. Podívejte se na mé nohy. Celý den stojíme takto. Tak a vstaneme. Na začátečníka to není špatné. Máš nějaký tip na bolest svalů? Můj doktor mi jednou řekl, že je dobré… - pivo. - Pivo? Kéž vám sport, který děláte, ušetří budoucí návštěvy u doktora.

Důležité je, že když upadneme, zraníme se nebo nesplníme cíl, že se zvedneme a jsme silnější než dřív. Až to někdy budete chtít zabalit, protože si myslíte, že to nezvládnete, mějte na mysli, že všechno bylo nemožné, dokud to někdo neumožnil. Překlad: Pauli www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já si myslim, že se v tom bazéně zvedá něco víc jak nohy :D

70

Odpovědět

2:26 to ji rupalo v kolenech?:D

10

Odpovědět

Buď, nebo jí ruply gaťky! :D Každopádně by se asi dalo polemizovat, jestli vzpírání ušetří někomu návštěvy u doktorů nebo spíš podpoří.

61

Odpovědět

+FarnaNo nejlepsi co muzes udelat je zvednou p***l od pocitace a jit to zjistit!

Urcite mysli na techniku - ale ne na tu od Suchanka: "dnes sme si ukazali jak si zkurvit zada"

00