Frankie Boyle a jeho život v knizeWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:121
Počet zobrazení:9 038

Frankie Boyle je stand-up komik a spisovatel. Dnes bude vyprávět o strachu, který ho doprovázel v dětství.

Přepis titulků

Když jsem byl malý, tak jsme se bál, že můj život je kniha, kterou čte medvěd. A že jednoho dne medvěd dočte knížku a můj život skončí. První otázkou je, co tě proboha přinutilo si to přestat myslet? Dospěl jsem a dostal rozum. To je věc názoru. Kolik ti bylo, když sis tohle začal myslet?

Málo. Když mi bylo sedmi nebo osmi, tak jsem se začal fakt bát. Takže svým způsobem tvůj vnitřní hlas zněl jako drsný medvěd? Myslel jsem si, že můj život může být fikce. Všichni jsme si to mysleli, ne? Jo, ale ne ve společnosti medvědů. Jak ten medvěd vypadal? Realisticky, nebo pohádkově? Četl knihu, takže nebyl tak realistický. Inspirovala mě kniha, kterou jsem měl, "Řekni mi další příběh", kde medvěd vyprávěl příběhy medvíďatům.

Byl jsi s ním nějak ve spojení, nebo on jen četl knihu? Nemůže s ním být ve spojení, on byl v medvědím světě. Nemůžeš vyjít z knihy, která je tvým životem, a mluvit s osobou, která ho čte. Nemůžeš se zeptat: "Proč se to děje, medvěde?" Ne. Jinak by medvěd řekl: "A proč se tohle děje, medvěde?" Řekl Frankie Boyle z nějakého důvodu.

Tahle část příběhu se mi nelíbí, přestanu číst, ano? "Ne! Ne! Ne!" křičel Frankie Boyle. "Nepřestávej číst, jinak můj život skončí." Tohle určitě není vhodné pro medvíďata. Je čas se rozhodnout, Davide. Co tipuješ, Kelvine? Myslím, že to je nehorázná lež. Chci, aby to byla pravda, tak tipnu pravdu. Myslím si, že to je možný. Má dobrou fantazii.

Myslím si, že to je pravda, protože je to moc divný na to, aby to vymysleli oni. Takže tipujete pravdu? Jo, tipneme pravdu. Pleteš se. Tipujete pravdu. Frankie, byla to pravda? Je to... lež.

Překlad: Markst www.videacesky.cz Je to lež.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nad tímhle někdy v životě přemýšlel každý člověk (i když ne s tím medvědem), takže to je pololež. Chci aby se změnily výsledky.

01

Odpovědět

Dokonce je o tom i film s Willem Ferrellem (horší už to nebude)

41

Odpovědět

Není tohle metafora náboženské otázky pro věřící? :D
Kniha/život, medvěd/Bůh, předčítání/osud...

71

Odpovědět

Chceš číct Matrix/Platónovu jeskyni?

41

Odpovědět

Zkusil bych to zahrát s Nekonečným příběhem. Třeba že jsem se na něj v 6 koukal a pak se bál toho, že jsem taky v něčí knize (a nějak uhrát, že to čte medvěd).

22

Odpovědět

Tohle není Amerika. Pro ně je mnohem známější právě animák s medvědama.
Nehledě na to, že mu bylo 12, když točili Nekonečný příběh.

00

Odpovědět

Tak to je síla.

00