Lee Mack expertem na dny z minulého stoletíWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:161
Počet zobrazení:10 134

Lee Mack bude vyprávět o výpočtech, které se naučil.

Přepis titulků

Lee je na řadě. Pokud řekneš jakékoliv datum před rokem 2000, tak ti hned řeknu, jaký den v týdnu to byl. Blbost. A to ses naučil, nebo jsi tak trochu jako Rain Man? Ne, musel jsem se... To naučit? Naučit ten postup.

Jakej je ten postup? Ten postup je, že se vlastně musíš naučit... Počkej, naučíš se jeden... Seděl jsi, snažil ses vymyslet postup a nakonec z tebe vyšlo: "Prostě se naučíš, jakej den je vždy v týdnu..." Nedokážu to vypočítat z doby 14 před Kristem, ale dokážu to zhruba až do 20. a 30. let 20. století. Musíš se nejdřív naučit střed, takže období v roce 1955, 3 měsíce v 1955 se naučíš zpaměti a potom existuje výpočet, kde to sečteš, nebo odečteš.

Jakej je ten výpočet? Vyber den z doby, na kterou jsi expert. Období Suezské krize nebo kdy to bylo. Musíš mi dát přesný rok, jinak... Klidně, 14. května 1955. Počkat, 14. května 1955. Úterý.

Úterý? A jak z toho dopočítáš 20. léta? Třeba 23. června 1927? Snadno. Jo? Sedm... moment... na druhou... Odečteš deset procent, pokud to není přestupný rok. A byl 1955 přestupným rokem?

Jasně, že ne, ty blbe, to byl 1954. A co... No, jo... Slyšeli jste to? "Byl 1955 přestupný rok?" Slyšela jsi to? To je debil. Vystudoval Oxford. Ani jeden z nich není přestupný, 7 na druhou je 49, 10 % je 4.9, takže 44.1? Přesně.

Chtěl jsem říct... To není den v týdnu, to je 44.1. Je to 44.1 a ty řekneš čtvrtek. Zaokrouhlíš to na 44. Čtyřicet čtyři, jsme číselní mušketýři, 21, 2 plus 1 jsou 3. Začíná se nedělí, neděle, pondělí, úterý. Skvělý. Takže, Davide, je to pravda? - Tipuješ pravdu?

- Jo. - Je to lež. - Bylo to dobrý, tipuju pravdu. Lze to snadno zjistit, většina z nás ví, jaký den se narodila, když mi řeknete datum, tak vám povím den. Dobře, 14. července 1974. - Tvoje narozeniny? - Jo. Narodil ses... ve čtvrtek. Když koukám na diváky, tak tohle je bude šokovat, 22.

října 1946. Před Kristem. - Víš, jaký den to bylo? - Ne. Dobrý, to se hodí, čtvrtek. Lež. Tipujete lež, dobře. Lee, říkal jsi lež? Jasně, že jsem říkal lež. Překlad: Markst www.videacesky.cz Ano, je to lež.

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

z dětství si pamatuju, že v Příručce mladých svišťů byla tabulka ze které se to dalo vypočítat za pár sekund, takže se to asi naučit dá.

180

Odpovědět

nejlepší název knihy všech dob :d

30

Odpovědět

Boží, trošku jsem mu to i věřila, znám někoho kdo to totiž umí (sice asi ne s rozsahem století, ale tak dvacet roků nazpět by dal), každopádně skvělé video, díky za překlad ^_^

10

Odpovědět

Vypocet je jednoduchy. Ale necekal bych ho od nekoho kdo neumi delit 4ma a ma 1954 za prestupny rok. :)

12

Odpovědět

+MikeeeNěkdo, kdo je schopný psát s čistým svědomím "4ma" to asi taky úplně zvládat nebude, že?

70

Odpovědět

Lee Mack je jeden z nejlepších komiků co jsem viděl. Pro tu jeho geniální improvizaci a zpracovat cokoliv do vtipné podoby. David M. je taky skvělý, má parádní humor, ale v mých očích o malou příčku níž.

Na tenhle pořad jsem natrefil až tady na webu a čím dýl ho sleduju, tak tím víc mě to baví a mám je fakt za génie humoru. Epizoda co epizoda přebíjejí tu srandu a těžko vybrat nejlepší scénku. Oproti tomu třeba Conana, na kterém jsem tu taky vyrostl, tak dneska už nemůžu ani cítit, jak mě přijde... nevtipný. :D

431

Odpovědět

Klíče Leeho Macka jsou u mě best :-) Klíče Leeho Macka

71

Odpovědět

14. července 1974 byla neděle

52

Odpovědět

Tak podle toho jak nejistě se David Mitchell zatvářil, tak bych řekl, že Lee to trefil :-D

440

Odpovědět

Přesně to jsem si říkal. Kdyby to pak trochu sebejistěji zahrál i na Kelvina, možná by mu to i sežrali :-D

231