Lee Mack málem zabitý kokosemWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:111
Počet zobrazení:7 415
Starší epizoda, s Angusem v křesle, kde Lee donese kokos jako tajemný předmět. Prý ho málem zabil.

Přepis titulků

Tajemný předmět. Dobře. Podívej se do krabice. Tenhle kokos mě málem zabil. Věříte tomu? Kde jsi byl? Pod kokosovým stromem. Kde jinde? Ve které zemi? V kokosové zemi...

Kokosov. Byl jsem v Thajsku. Byl jsem na dovolené v Thajsku, stál jsem pod kokosovým stromem, kokos z něj spadl a těsně mě minul. - A přivezl sis ho domů? - Jo. To se mi nezdá, protože nemůžeš ze zahraničí odvážet ovoce a zeleninu do... Udělala jsi klasickou chybu, Trisho, protože kokos není ovoce ani zelenina, ale semeno.

Málem tě trefil? Ano, málem. Proletěl mi vedle obličeje, trefil mě do ramene a odrazil se... Proč ses ho rozhodl si ho nechat? Myslel jsem si, že to bude hezká historka. Očividně jsem se mýlil. Ve chvíli, kdy tě bolelo rameno, měl jsi modřinu, možná i něco zlomeného, sis řekl, že si ho musíš nechat kvůli historce? Nechci být zlý, ale: "Tohle je kokos, který spadl ze stromu a trefil mě do ramene.

Kdyby mě trefil do hlavy, tak bych možná zemřel." To není tak zajímavá historka, jak si možná myslíš. Možná bych raději slyšel: "Kéž by se tak stalo." Hodím ti teď tenhle kokos na hlavu, jo? - Ne, počkej, udělám to... - Ne, ne. Přestaň mluvit, přestaň mluvit. Hodím ti ho na hlavu a trefím tě hodně silně do ramene a garantuju ti...

Když... Neprovokuj mě, Davide! Neprovokuj mě! Nikdo není vůči něčemu takovému pojištěný. Nemyslím si, že to je pravda, ale klidně se nechám přehlasovat. Pochybuji, že kdyby se to stalo, tak by tohle by ten skutečný kokos. Nevěřím tomu. Tipuji lež. Tak pravda, nebo lež?

Je to... lež. Dobrá. Je to lež, není to kokos, který málem zabil Leeho. Každý rok celosvětově umře 3 000 lidí na padající kokos. Když to vynásobíte deseti, tak to je 30 000 každý rok. Což znamená, že téměř půl milionů lidí, každých dvanáct měsíců. Za rok to dělá 4,5 miliard lidí zabitých kokosem každý měsíc.

Děsivé statistiky. Další. Alarm hlásí, že je konec pořadu. Tým Davida předčil všechna očekávání s triumfem...

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

WOW 3000 lidí za rok! Kolik to bylo u toho Everestu? 10x míň? A tihle lidi za nic nemůžou, prostě si hleděj svýho, nijak neriskujou a najednou BUM a jsou mrtví!! Kde jsou všichni ti "ochráníme vás za každou cenu, klidně i proti vaší vůli" teď? Okamžitě musíme zlikvidovat všechny palmy, nebo alespoň kolem nich postavit pořádnou zeď, aby už neumřel jedinej člověk navíc.

(pro méně inteligentní: ano, vim že je to vtip... ve skutečnosti je to cca 150 lidí za rok - pořád víc jak Everest)

102

Odpovědět

No nevěřil jsem tomu z více důvodů. Ten hlavní ale asi bude, že ten kokos ze stromu těžko takto spadl. Na stromě roste s vláknitým obalem kolem sebe, který je poměrně silný a je třeba ji vždy sundat, aby jste se dostali k samotnému semenu kokosu.

42

Odpovědět

No, tak kdybych si kokos bral jako suvenýr, tak ho oloupu. To se s tou historkou nevylučuje. Pro mě spíš bylo míň uvěřitelné, že by ten kokos vůbec tahal přes půl světa zpátky.

90

Odpovědět

Možná, kdyby Lee rychleji střelil Thajsko bez váhání, tak bych tomu věřil více. Ale taky jsem si musel zapřemýšlet, kde by tak mohl být. :-)

00