Zach Galifianakis podruhé u Conana O'Briena

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:782
Počet zobrazení:10 452

Přestože si televizní premiéru odbyl u Davida Lettermana, jeho klavirní stand-upy proslavila až Late Night Conana O'Briena. Jeho nový pořad na TBS navštívil 25. října již podruhé (první rozhovor naleznete zde) a znovu to stálo za to. Tentokrát Zach originálně vstoupil na scénu, aby propagoval nový film studia DreamWorks Kocour v botách. S Conanem probrali jeho začátky jakožto stand-up komika, zjistilo se, čím se dá v New Yorku zabíjet čas a nakonec došlo i na pár moderátorských tipů, které Zach pochytal ve svém pořadu Mezi dvěma kapradinami.

Přepis titulků

Překlad: Brousitch www.videacesky.cz Našeho prvního hosta můžete znát z Pařeb ve Vegas a Bangkoku. Jeho poslední film Kocour v botách má premiéru v pátek. Přivítejte prosím Zacha Galifianakise. Byl jsem tam takovou dobu... Chvíli jsem si myslel, že to uvádí nějaká zrzavá ženská. Co se stalo s tradičními příchody? Ty dělám nerad.

- Moc rád tě vidím. - Já taky. Pokusím se to dát dohromady, jestli dovolíš. Měl bych být zadýchaný, když to byla jen balza? Úplně to teď ztratilo na působivosti. "Byl to stoprocentní mahagon." Ale vypadáš, že bys rozbil kdeco. Přijdeš mi ve formě. Vypadáš fit. Jsem strašná tělocvikářská krysa.

- Tělocvikářská krysa. - Když nejsem v Gold's, tak jsem buď v Equinoxu, anebo běhám po pláži. - Opravdu? - Jo. - Takže na sobě neustále makáš? Celej život jsem ve formě. Úplná tělocvikářská krysa. - Jen dál říkej "tělocvikářská krysa". - Když to budeme opakovat, tak se to splní. - Ty si tedy myslíš, že jsi "tělocvikářská krysa"? - Občas se za ni považuji. - Čau. - Ahoj, Zachu. - Jak je? - Fajn. Hezké, jak spolu vycházíte.

- Jak se máš? - Dobře, a co ty? Říkal jsi něco? Známe se už pěkně dlouho. Chodíval jsi do starého Late Night na konci 50. a na začátku 60. let. Vždycky jsi měl skvělé vtipy. Pamatuješ si na ten první? Když jsem se snažil být stand-up komik? Začínal jsem se stand-upy v rychlém občerstvení na Times Square. První vtip, který jsem napsal a vyprávěl, zněl takhle: Včera večer jsem popíjel s jednou holkou v jejím domě a ona říká: "Zachu, klidně můžeš přespat tady na mém futonu."

A já jí říkám: "Nespím na něčem, co se rýmuje s 'kruton'." - To je opravdu ten první vtip? - Věřil bys tomu? Není to ani tak vtip, spíš obyčejná věta. A jak to dopadlo? - Vyhořel jsem. - Takže špatně. - Vrátil ses někdy k tomu vtipu s krutonem?

- Právě teď. - Je to asi dvanáctiletý rozestup. - Myslel jsem, jestli jsi ho třeba nevylepšil? Ani náhodou. Na večírcích se s ním úžasně "lámou ledy". "Teď vám povím skvělou věc." "Řekněte mi, abych přespal na futonu, jinak to nefunguje." Ty nejsi otevřeně politický komik. Spíš takový vtipálek. Dělal jsi někdy politický humor? Úplně tak ne, i když politiku mám rád. Jsem trochu zklamaný, protože jsem fanoušek Sarah Palin a...

Pardon. Jsem velký fanoušek Parah Salin. To je úplně něco jiného. Naprosto jsem si to popletl. - Máš tedy rád Parah Salin? - Teď už ti došel ten vtip s futonem? Pracuješ na nových postavách? Většina komiků tvrdí, že musí ve volném čase pracovat na nových postavách. Máš ty nějakou? Nějakou dobu jsem pracoval na "Špatně gestikulujícím chlápkovi". Špatně gestikulující chlápek.

Tak jdeme na to. Tuhle jsem viděl jednu ženskou... Měla rakovinu prsu. Strávil jsem celou reklamní pauzu skládáním toho stolu. Úplně mě to pohltilo. Vytvořil jsi skvělou skládačku. Díky. To je má práce. Můžete vidět, že už mám většinu hotovou. - Chybí mi jen tahle část. - Tady máš ještě nějaké kousky. Je mi jedno, jak dlouho to bude trvat a že to možná zničí celou dnešní show.

Ale ten stůl dám dohromady. To vám všem slibuji! Obsedantně kompulzivní porucha! Pojďme mluvit o New Yorku. S celým pořadem se tam příští týden chystáme. Vím, že tam už dlouho žiješ. Přestěhoval jsem se do New Yorku... Kruci. - V dvaadevadesátým. - Potřebuji přesný datum. 7.

října 1982. - 82? - Jo. - To je o celých... Nikdy nezapomenu, co mi řekl bratranec, když jsme tam přijížděli. "Právě jsme se zavřeli do největší věznice na světě." - To opravdu řekl? - Jo, měl pravdu. Pověz mi tedy, co jsi jako mladý muž tenkrát v New Yorku dělal? Neměl jsem žádné peníze a to město jsem miloval. Byl jsem z malého městečka, takže jsem to všude prozkoumával. A v noci jsem...

Jsem chodil sám skrz tunely metra. - Ty jsi chodil skrz tunely metra? - Jo, neměl jsem jízdenku. Chodil jsem jen v noci. Asi jsem to neměl dělat, ale zabíjel jsem tak čas. - A v jakých tunelech to bylo? - Neměj z toho strach. - Co ti je do toho? - Neměj z toho strach, Conane. - Promiň, ale byl jsi... - Byla to linka L, - která jede do Williamsburgu z Manhattanu.

- Tu znám. Ve Williamsburgu jsem žil. Byl jsi opilý? Zní to totiž jako něco, co jsi dělal lehce pod vlivem. Řekněme, že to bylo životní období, kdy mi lidé nerozuměli. Měl jsem v sobě možná pár koktejlů. Řekněme takových šest... litrů. Co jsi čekal, že tam najdeš? Patrál jsi po něčem? Po ženských. Přesně tam se nejlepší baby zdržujou. Lákal mě tenkrát houmlesácký styl.

Hledal jsem nějaký houmlesexuály, vždyť víš, ne? Pořád to mám v sobě. Teď budeme dostávat dopisy od houmlesexuální komunity. Pojďme hovořit o tvém pořadu Mezi dvěma kapradinami. Ten je velice populární. Najdete ho na internetu. Já a Andy jsme měli tu čest být hosty v Mezi dvěma kapradinami. Je to naprosto odlišná zkušenost než v jakékoliv jiné talkshow na světě.

Velice neobvyklý pohled na talkshow. Čeho se s tím pořadem snažíš dosáhnout? Je to taková představa, - jak lehce agresivně lidé občas hovoří. - Lehce. Je to takový... rozhovor... Talkshow mi všeobecně připadají divné. Takhle spolu lidé přeci normálně nehovoří. Přijdeš, hraje ti k tomu hudba, vedle tebe sedí Andy...

Je to prostě zvláštní. Je to opravdu bizarní a takové umělé. Připadá mi, že se hodím do pořadů, kde spolu lidé normálně mluví. A to je asi to, o co mi šlo. Co kdybychom to hned teď zkusili? Vím, že je tu publikum, kamery a ostatní věci, které ti přijdou anorganické. Chápu to, ale co kdybychom to vyzkoušeli tvým stylem? - Špatný rozjezd. - Celé jste to zkazili. Všechno to pištění a křičení.

To snad patří do normální konverzace? "Tati, asi jsem gay." - Dobře, jsi připravený? - Jsem, ale veď to ty. Nazvěme to tedy běžnou talkshow. - A ty budeš moderátor? - Asi jo. Čau. Vítejte... Ahoj. Vítejte u Pokecu. Talkshow se Zachem Galifianakisem, Andym Richterem...

Jak se jmenuješ? Conan. Díky, že jsi přišel. Děkuju za pozvání. Líbí se mi tady. Jsem tu fakt rád. Docela fajn počasí. Je chladněji, než většinou bývá. Přesně. Tuhle jsem říkal, že to o pár stupňů spadlo. Máte tady záchody?

- Jo. - A kde? Záchody jsou tam vzadu mezi Andyho a mojí šatnou. Dobře. Měj se, kámo. To je všechno? Ve skutečnosti by snad řekl alespoň "Omluvte mě". To byl Zach Galifianakis, dámy a pánové. Po přestávce tu bude Aaron Paul z Breaking Bad.

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

a nefunguje ani po letech..

00

Odpovědět

Díky za upozornění. Celé video bohužel na YouTube není, ale aspoň část se zachovala :)

00

Odpovědět

nefunguje :)

130

Odpovědět

Heheh

210

Odpovědět

sMike54: celou dobu co jsem to sledovala jsem nad tím přemýšlela. A říkala jsem si že se na to zeptám :D

180

Odpovědět

Zach je řizek :D

181

Odpovědět

KOnecne dalsi rozhovor :)

180

Odpovědět

nicKo, seedya, martin: Rozhovor s Aaronem Paulem už tu byl, akorát u Kimmela. Je to docela nedávno a moc úspěchu to nesklidilo.

182

Odpovědět

Marty: No přijde mi, že ho ani nepotřebuje... Jen tan sedí a blbě se tlemí.. myslím, že lepší by to bylo bez něj..

184

Odpovědět

Chci se zeptat, nevíte někdo kdo je ten chlap a co tam dělá? Myslím toho co tam vždycky celou dobu sedí a občas něco řekne :D

184

Odpovědět

bude i aaron paul?

201

Odpovědět

Jen tak mimochodem, ten Sarah Palin joke je Sarah Palin x Parasailing (Jsem fanoušek Sarah Palin -> ne, splet sem se, vlastně sem fanoušek parasailingu (takové to jak vás táhnou na vodních lyžích za lodí))
Jinak díky za překlad, Zach je borec :)

200

Odpovědět

boží :D Křenil jsem se celou dobu od ucha k uchu.

191

Odpovědět

Ten konec byl NEJ...."to je všechno?" :D

191

Odpovědět

super člověk a podle mě jeden z nejlepších komiků současnosti! Jeho filmy maj koule

190

Odpovědět

ještě jsi mohl tam dát jak se potom vrátí, aby pustili jeho ukázku.

190

Další