Zkorumpovaná FIFALast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 046
Počet zobrazení:22 819

FIFU si John Oliver již jednou na paškál vzal. S nedávným zatčením jejích čelních představitelů se vody opět rozvířily, ale některým členům představenstva se stále daří vyhýbat trestům.

Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Poznámky:
Všechno bude v pořádku je píseň Every little thing gonna be all right od Boba Marleyho.
U parkovacích míst naráží John na píseň Big Yellow Taxi od Counting Crows. Long John Silver's je americká síť restaurací s mořskými plody.

Přepis titulků

FIFA. Organizace, která zní spíše jako jméno psa do kabelky. Není to Fifi, ale Fifa! Už loni jsem mluvil o Fifě a jejích prohřešcích. Vysává z hostujících zemí peníze, upravuje si jejich zákony, vydělává miliardy a přesto zůstává neziskovou organizací. Přestože jsou téměř definicí slova korupce, celá desetiletí se vyhýbají závažnějšímu stíhání. Ale to se změnilo ve středu.

Nejvyšší představitelé sportovní organizace Fify byli přes noc náhle zatčeni ve Švýcarsku, čemuž pomohlo vyšetřování FBI. Nevím, co mě překvapuje víc: že byli nakonec zatčeni nebo že za tím byla Amerika. Země, které záleží na fotbale ze všech nejméně, zastavila ty, kteří jej ničili. To je jako zjistit, že Kesha zatkla skupinu bankéřů, stojících za podvody s komoditami.

No, Kesho! Nevěděl jsem, že tě to zajímá! Byla jsi bezesporu efektivní. Bylas neústupná, K! A zajímavé není jen to, že je zatkli, ale i jak je odvedli. Viděli jsme několik představitelů, jak jsou z hotelu odváděni. Zaměstnanci hotelu se je snažili zakrýt bílým prostěradlem. To je dokonalé, prostěradla z hotelu jsou docela jako oni: Měla by být čistá, ale doopravdy jsou plná špíny a v hloubi duše to všichni víme.

Vláda USA v podstatě obvinila představitele Fify ze zpronevěry 150 milionů dolarů prostřednictvím úplatků. A to od kufříku s penězi až po drahý obraz, což je na představenstvo sportovní organizace překvapivě vybraný způsob korupce. Na podplacení Rogera Goodella by vám totiž stačila krabice plná starých Playboyů.

Přelom nastal, když IRS kontaktovala Chucka Blazera, zkorumpovaného amerického funkcionáře Fify a skutečného zlého Santu. Mnoho let Blazer nepodal jediné daňové přiznání. což bylo vzhledem k jeho životnímu stylu trochu podezřelé. Jeho zločiny mu platily okázalý životní styl, včetně luxusního apartmá v Trump Tower pro jeho kočky. Páni! Nikdo z nás doopravdy neví, co je to odměřenost, dokud nepotkáme kočku s vlastním bytem v Trump Tower.

Nejspíš se ani sama nelíže, jenom využívá služeb čistírny. Blazer se stal informátorem FBI a s jeho pomocí americká vláda vytvořila 164stránkovou žalobu, kterou opravdu doporučuji přečíst, protože je úžasná. Jen vás letmo seznámím s jejím obsahem. Například bývalý viceprezident Fify Jack Warner se pokoušel koupit hlasy obálkami se 40 000 dolary v hotovosti.

Na námitky reagoval takto: "Jestli jste zbožní, založte si církev, přátelé. Náš byznys je náš byznys." Což není jen hrozné, ale i fakticky nesprávné. Založení církve je totiž úžasný způsob, jak vydělat hromady peněz. To je prostě fakt. A jestli potřebujete další důkazy, že to Jacku Warnerovi už nemohlo být víc u p*dele, poslouchejte: Po svém zatčení opustil vězení sanitkou stěžujíc si na vyčerpání.

Vyčerpání, z něhož se zotavil až zázračně rychle. Poté, co byl propuštěn z vězení, byl bývalý člen Fify vzdorovitý, když promlouval na shromáždění. Všechno bude v pořádku. Tohle je hajzlovina. Popírání jakékoli účasti za zpěvu Všechno bude v pořádku je trochu nápadné.

Naštěstí ale nezpíval Mám tvý prachy od Ol' Dirty Bastard. Což jsou vlastně tři slova, která Wernera výborně vystihují. Třešničkou na dortu je ale video, které vydal dnes, kde tvrdí, že celé zatčení bylo jen spiknutí, což podložil novinovým článkem, podle kterého měla FIFA uklidnit USA tím, že by jim zařídila mimořádné mistrovství světa. FIFA horečně oznámila, že v roce 2015, tento rok...

Olympijské finále v Mistrovství světa začne 27. května. Jestli je FIFA tak špatná, proč si chce USA nechat Mistrovství světa? A má pravdu! Kdyby FIFA dala USA mimořádné Mistrovství světa, bylo by to šílené. To je přesně to, co by se objevilo ve zprávách od Onion, což, jak se ukázalo, bylo přesně to, co tam držel! A to něco vypovídá o tom, jak je FIFA zkorumpovaná! Jejich ex-viceprezident si to přečetl a řekl si: Jo!

To vypadá docela reálně! Jo! Jo! Co je ale na obviněních nejpozoruhodnější, je to, že žádné z nich se nedotklo Seppa Blattera, který je prezidentem Fify posledních sedmnáct let. Za jeho dohledu za sebou Mistrovství světa zanechalo pustinu. Jen vloni Brazílie utratila miliardy dolarů na obří stadiony pro konání Mistrovství světa. Stadiony, které potkal předpovídatelný osud.

Dnes se jen velmi málo fotbalu hraje na druhém nejdražším stadionu světa. Po většinu času zůstává prázdný. Po pouhých několika zápasech na loňském Mistrovství světa už nebyl znovu zaplněn. Dnes už slouží hlavně jako parkoviště pro tyto autobusy. Tohle jim musíte uznat. FIFA doslova přišla do Brazílie, vydláždila ráj a postavila parkoviště.

Ale to je jen kapka v moři toho, co se událo za Blattera. Podívejme se, co se stane příští sobotu kdy začíná Mistrovství světa žen. Blatter již navrhoval zvýšení popularity ženského fotbalu tím, "že by mohly například mít těsnější šortky. Hráčky vypadají hezky." A je vzácností, aby, aniž by byl vyhozen, váš šéf prohlásil: Chtěl bych si usnadnit masturbaci nad mými zaměstnanci.

A jak uvidíte příští týden, víc už Blattera nohy hráček nezajímají. Poprvé v historii bude každý zápas hrán na umělém povrchu. Mnoho hráček amerického týmu zuří. Je to pohlavní nerovnost. Muži by Mistrovství světa na umělém povrchu nikdy nehráli. Jedna hráčka zveřejnila obrázky odřenin, údajně způsobených umělým povrchem.

Ty krávo! Naposled byly nohy sportovkyně takto zničené, když se Tonya Harding nechtěla smířit se stříbrem. Žádné z rozhodnutí, na které Blatter dohlížel, není kontroverznější než konání Mistrovství světa 2022 v Kataru. Nejenže jsou tam strašné podmínky pro hru, ale počet dělníků, kteří zemřeli od ohlášení místa konání, byl závratný.

Přesná čísla je těžké stanovit, ale například zpráva Mezinárodní odborové konfederace doposud odhaduje na 1 200 úmrtí a dalších až 4 000 do roku 2022. I kdyby všechny nebyly spojeny s Mistrovstvím světa, jsou to stále čísla srovnatelná s živelní pohromou. Předpovědi počasí by měly ohlašovat varování před Fifou. Ve vaší oblasti je plánován stadion, okamžitě se evakuujte.

Člověk by řekl, že to všechno bude stát Seppa Blattera místo. Přesto v pátek kandidoval na svoje znovuzvolení. A připravil si opravdu špatnou obhajobu. Já vím, že mě mnoho lidí viní z činů a reputace světové fotbalové omunityy. My, nebo já, nemůžu dohlížet neustále na všechny. To byla slabota!

Jsi v podstatě Charles Manson říkající: "Hele, mám velkou rodinu, kolikrát nevím, co dělá Squeaky." A v tuto chvíli, kdy už víte o Fifě to, co víte, už vás nemůže překvapit, jak dopadly páteční volby. Za pozornosti všech, byl nejmocnější muž fotbalu, Sepp Blatter, zvolen prezidentem na páté volební období. No tak! Byl za tím nejhorším fiaskem v jejich dějinách. Je to, jakoby ředitel Sony schválil další díl při sledování Alohy.

Je to naprosto příšerné, takže toho musí vzniknout víc! Nazveme to Aloha 2: Tentokrát máme na mysli ten druhý význam. Blatterovo znovuzvolení naprosto uhodilo hřebík na hlavičku. Každý věděl, že to přijde. A můžu vysvětlit, proč. Každý ze 209 členů Fify má jeden hlas pro volbu prezidenta. A spousta menších členů má finanční zájem, aby věci zůstaly přesně tak, jak jsou. Všichni sdílejí stejný podíl ze zisku Mistrovství světa, bez ohledu na velikost nebo fotbalové schopnosti.

Lichtenštejnsko dostává tolik, co Německo, Andorra dostává jako Španělsko a Monserrat jako Spojené Státy. Přesně tak. USA mají stejný podíl jako Monserrat. Který, zaprvé, ani není státem. a zadruhé, má populaci méně než 6 000. Takže Amerika, země s populací 320 miliónů, dostává tolik, co ostrov, který má asi tolik lidí, jako trochu přeplněná výletní plavba po Karibiku.

A proto ve Fifě zůstává vedení stále stejné. Jejich volby jsou taková fraška, že před čtyřmi roky byl Blatter bez protivníka. Takto skutečně vypadal volební lístek z toho roku. Měli alespoň přidat druhou možnost, a to "Nase*te si". A problém je, že ani všechna zatčení na světě nic nezmění, dokud zůstane Blatter ve vedení.

Protože, abyste skutečně zabili hada, musíte mu useknout hlavu, nebo v tomto případě, jeho řiť. Ale pokud Amerika i nadále povede vyšetřování, tohle je důležité, pokud amerika nadále povede vyšetřování a podaří se jí ho obvinit, nemyslím, že si dokážete představit, co by to znamenalo pro všechny na světě. Všechny názory na Ameriku by se přes noc změnily. Představte si to takto: Kdyby se Nizozemcům nějak podařilo zatknout a zavřít Donalda Trumpa, pomysleli byste si: "Ty krávo, Nizozemci jsou boží!"

"Nizozemci jsou sk... To je ale země!" Tohle máš na dosah ruky, Ameriko! A pokud tak neučiníš, poslední naděje se ho zbavit je v rukou jediné skupiny lidí ještě mocnější než světové vlády. Nyní má podporu díky přitékajícím penězům. Jakmile Nike řekne sbohem, nebo VISA nebo Adidas nebo Coca-Cola nebo Budweiser, ujišťuji vás, že vedení Fify už nebude mít takovou podporu.

Přesně tak. Nedojde-li k obvinění, jediní lidé s mocí se zbavit Blattera jsou sponzoři Fify. Tyto společnosti. A rád bych jim dnes vyslovil prosbu: Prosím, vystrnaďte Seppa Blattera! Udělám cokoli! Adidas, budu nosit jedny z vašich ošklivých bot! Jedny z těchto bot, ve kterých budu vypadat jako řecký bůh ambiciózních DJů. McDonalde, dám si sousto od všeho z tvé nabídky za dolar!

Což chutná jako normální jídlo, prokleté zlomyslným čarodějem. A podstoupím i tu největší oběť. Budweisere, pokud stáhneš svoji podporu a pomůžeš zbavit se Blattera, na oplátku osobně vypiju jeden z tvých odporných výrobků. Vážně! Může to být Bud Light, dokonce vypiju i Bud Light limetku. I navzdory tomu, že ani všechny limetky na světě by nezakryly, že to chutná jako louže pod odpaďákem z Long John Silver's. Ale já to udělám!

Já ho vypiju, budu se dívat přímo do kamery a prohlásím, že byl vynikající. Protože jestli nás zbavíte toho švýcarského démona, který ničí sport, který miluju, tohleto bude chutnat jako podělané šampaňské! Překlad: Batrachus www.videacesky.cz

Komentáře (82)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=fXyWCQeLxrc

John
Oliver plní slovo a pije Budweiser Light Lime :D

230

Odpovědět

Docela mi vadí, že je v překladu tolikrát zkratka FIFA skloňována a v malém písmu. Je to sice hovorově často používáno, ale v psaném textu mi to nepřijde vhodné.

33

Odpovědět

Big Yellow Taxi NENÏ od Counting Crows, nýbrž od Joni Mitchell, tuším že ze sedmdesátého roku:
https://www.youtube.com/watch?v=94bdMSCdw20

Mohl bych připsat, že ze zvědavosti jsem si vyhledal remake od zmíněných Counting Crows, že podle mého názoru předlohu zmrzačili v přeslazenou popíkovou sračku, kterou jsem vydržel poslouchat jen do prvního vyautotůněného "mmm-ba-pa-pa"...
... ale nepřipíšu ;)

00

Odpovědět

hrozně si to dává :-D je to borec!!!

132

Odpovědět

Oliverova videa o FIFA jsou jedny z jeho nejlepších kousků. Hodně dobrý...

182

Odpovědět

Že se do toho motá zrovna někdo, kdo fotbalu říká SOCCER. Říká, že fotbal miluje, přitom v minulém videu o FIFĚ nedokázal správně popsat kdo sestupuje z Premier League. Každopádně abych se dostal k jádru problému, každý kdo se trochu vyzná okolo dění ve světě a kdo má trochu nezávislé mínění, tak chápe, že USA se do toho motá jen proto, aby překazilo MS 2018 v Rusku. Ano slyšíte správně, místo zrušení MS 2022 v Kataru, kde se má hrát ve 40 stupňových vedrech na poušti, kde zemřelo přes 1200 otrocky pracujících Indů a Pákistánců bez možnosti návratu do své vlasti a kde je jasné, že Katar MS získal jen díky úplatkům, tak chce USA zastavit MS v Rusku. Až tak daleko jde studená válka vedená USA, až do sportu!

2560

Odpovědět

1) John Oliver je angličan, takže je dost pravděpodobné že "soccer" bude u něj sport no.1. To že nedokázal vysvětlit systém sestupů mě sice taky docela překvapilo ale co....

2) Vyšetřování probíhaní už xlet, není to staré rok ani dva, to že se to začalo odkrývat je jenom dobře a o tom Rusku je to blbost. O Rusku začalo mluvit až se začali Rusové sami ozývat jako postřelené husy, nicméně určitě bych si vsadil že kanditatura Rusku odebrána nebude, o tom Kataru už si tak jistý zdaleka nejsem. Paranoia s hledaním neustalé nějakého nepřítele je největším problémem současného Ruska

625

Odpovědět

+MimaluParanoia s hledaním neustalé nějakého nepřítele je největším problémem současné "fašistické USA".

1830

Odpovědět

+Mimaluheh "fašistické USA", Jako samozřejmě s tebou v tomhle ohledu souhlasím, no působí to na mě že USA si to mohou tak nějak "dovolit". Rusové si za posledních řekněme 15let prohospodařili velkou šanci na posunutí své ekonomiky, chtějí se považovat za velmoc, ale například HDP (celkové, nikoliv na obyvatele!) mají pod úrovní Itálie, která posledních xlet přinejlepším stagnuje. Místo snahy o spolupráci i za cenu sklopení hlavy si hrají na velkého hráče na světovém poli, tam se ale drží spíše svou vojenskou silou(hrozbou) než čímkoliv jiným

121

Odpovědět

+MimaluSvětoví hráči jsou díky plynu, ropě a cenným kovům například na sibiři. To tady v Čechách máme holé zadky.

51

Odpovědět

+MimaluNo jak se ukázalo před necelým rokem, není to tak úplně pravda. Mít postavenou ekonomiku na vývozu jediné suroviny je neskonalá blbost a v době kdy cena ropy byla na vrcholu, měli investovat do inovací, diverzifikovat. Místo toho bohatli bohatí a teď chudnou chudí. To že na tom mají postavenou ekonomiku je dostává do pozice že těžko mohou nějak silně vyjednávat o cenách, protože oni ty příjmy nutně potřebují a utáhnutí kohoutku by v současnosti bylo nejbolestivější pro Rusy

40

Odpovědět

Říká FOOTBALL. 0:56

120

Odpovědět

John Oliver, jedna z nejzábavnějších osobností americké televizní scény ......... kdyby v americe řekl FIFA = Football, řekl by česky "přeloženo" FIFA = rugby ;) proto říká soccer protože to je americký slovo po kopanou :)

a hádat se jestli je lepší USA nebo rusko je naprosto zbytečný ... jednak je nejlepší neutralita a za druhé každej má svoje mouchy .. jde jen o to kdo jich má méně (pro mě zatím stále USA)

130

Odpovědět

Viva la Onion news! :D

170

Odpovědět

Tak Blatter odstoupil hlavně kvůli tlaku ze strany sponzorů, tak doufám, že Oliver splní svoje sliby.

781

Odpovědět

Pokud vím tak splnil ten Budlight. Viz. jeho tweet 2.6.

120

Odpovědět

tak ako takmer vsade je uplne jedno kto je prezidentom...doleziti su vzdy ludia za oponou co tahaju nitky...a tie mena sa vacsinou nikdy nikto nedozvie a ak aj ano su takmer vzdy z obliga...

64

Odpovědět

Pokud je prezident miliardář, který si dělá vyloženě co chce, je to on kdo tahá za nitky. Není to ten samý cypís, co tvrdil, že kamery pro branky nebudou, protože děti si kamery na branky taky nedávají?

40

Odpovědět

Tak ty noviny Onion mě opravdu zničily :D

1544

Odpovědět

ja som si to musel pretocit a pozriet este raz a potom este vygooglit logo the onion aby som uveril tomu co som videl :D

72

Odpovědět

Podle mě se příštím prezidentem FIFA stane ten černej sympaťák Jack Warner a ,,Every little thing is gonna be alright´´ :D

921

Odpovědět

A po Champagne Budweiser přijde těžká kocovina, neboť se na místo prezidenta dostane Blatter v bleděmodrém nebo jeden z jeho podrž-tašek, který to povede totožně.

103

Odpovědět

Nj, i když má Amerika své neduhy a Oliver se na ně nebojí upozornit, v některých ohledech je to úplně boží země. Tak třeba FBI. Dalo by se říct, že FBI je jedna z nejefektivnějších, ne-li nejefektivnější organizací potírajících korupci, podvody a organizovaný zločin.

Jak je člověk jednou v jejich hledáčku a je vinen z jedné z jedné výše zmíněných věcí, je ztracen: Dříve či později jej dostanou. A pokud je dotyčná osoba shledána vinou, tak trest je všechno jen ne shovívavý. Ten je dán tabulkami a je založen na mnoha faktorech. Dá se ale říci, že za praní peněz v řádu několika stovek milionů dolarů může člověk vyfasovat několik desítek, možná stovek let. Dále jak už se Oliver zmiňoval v jednom videu, ve federálním systému není možné dostat podmínku, takže co člověk dostane, to si také odsedí. Takže jediné východisko je stát se informátorem. Proto je FBI schopna položit celou organizaci.

Nemůžu předpovědět, co se stane v tomto případě, ale je mi milá představa, že dostanou lidi ve vedení FIFA na kolena. Ta představa, že by byl odsouzen samotný prezident této zkorumpované organizace mi přijde za přitažlivá :D Evropa by si v tomhle směru měla vzít z USA příklad.

479

Odpovědět

Pěkná představa, ale velmi vzdálená realitě. Na velké ryby se nedostane, pokud má tento nebo jemu podobní dostatečnou moc a konexe, situace se po pár měsících mediálně utiší a člověk s touto mocí se znovu objeví v jiné společnosti. Stejně jako politici. Od boží země má USA daleko, policejní stát, kde většina lidských svobod zaniká, organizace, která sbírá soukromá data, maily, telefony a bůhví co ještě, to vše v duchu obrany proti terorizmu, který USA vyvolává svou zahraniční politikou. Nejefektivnější organizace nebyla ani schopna předejít útokům na WTC, který zosnovali osoby někde v jeskyních?
Každopádně, nebyl odsouzen FBI, FBI tento případ vyšetřovala a Blatter rezignoval, podle některých informací Blatter nebyl na seznamu vyšetřovaných, takže to znovu schytají menší rybky a někteří funkcionáři.

1614

Odpovědět

+CrackTheCodeA která země je podle tebe boží? :D Že se takhle pořád jen rozebírá USA jak kdyby měli být nějakej etalon. V norsku zase kradou děcka co? Si člověk nevybere... :D

136

Odpovědět

+CrackTheCodeJestli si myslíš že USA je jedinou zemí která má opatření proti terorismu tak jsi hodně naivní. :D Své občany sleduje vícě či méně každá země, v USA máš alspoň jistotu že ty data nebudou použita ve vykonstruovaném soudním procesu, což je věc která se např u rusáků děje docela běžně. :D

1710

Odpovědět

+CrackTheCodeAuto: Švýcarsko a Lichtenštejnsko jsou boží země a nebo k tomu mají alespoň nejblíže.

dajmi5: většina Evropských zemí nesleduje své občany v takovém rozsahu jako USA a ani nemají tak kruté "protiteroristické" zákony.

103

Odpovědět

+CrackTheCodeTarylin: Ona dokonalost taky není tak boží. Člověk pak nemá o čem kecat v hospodě :D

50

Odpovědět

+CrackTheCodePokud vím tak ono "slavné" sledování se již občanů USA netýká. No nemá, USA se z 9/11 poučily, Evropě evidentně Londýn a Madrid nestačil protože má nejen bezzubé zákony ale ještě k tomu si tu teroristy dováží po statisících dobrovolně.

55

Odpovědět

+CrackTheCodeJmenujte prosím jednoho.

30

Odpovědět

+CrackTheCodeboží země... jakože že patří Bohovi? hmm, kde jsou ti komentátoři z videí o víře? pojdtě to tu rozcupovat :D

30

Odpovědět

+CrackTheCodeJednoho pěšáka teroristů ? :D To celkem ani nejde, protože jeho jméno výjde na veřejnost většinou poté co něco spáchá. Jinak vycházím z informací Lybijské vlády, repektive jejich rozvědky. Čánek např. zde http://www.bbc.com/news/world-africa-32770390 .

Navíc k tomu lze dojít logickou úvahou, přes Středozemní moře dorazilo tento rok zatím ( oficiálně) cca 60k imigrantů, z toho drtivá většina vyznává Islám, jehož samotný základ, Korán, k terorismu respektive násilí vyzývá. Tím nechci říct že každý Muslim je terorista, tím chci říct že je téměř jisté že se mezi těmi 60k nacházeli také teroristé, vzhledem odkuď tito migranté přicházejí a vzhledem k tomu jakou ideologii vyznávají ( i když velká část v nedogmatické formě).

11

Odpovědět

+CrackTheCodeToho, že se na těch lodích snaží propašovat nějací teroristé, se bojíme asi všichni. Ale vaše "po statisících" implikuje, že je tam teroristů drtivá většina. A to je hloupost. Navíc, to není optimální kanál na transport bojovníků. Ti lidé skončí kdovíkde, nebudou se moct neomezeně pohybovat, a připravit teroristický útok není maličkost. Bez kontaktů to nezvládnou, a kontakty na Paříž jsou ve Varšavě na houby. A dát spoustě lidí kontakt na všechny své buňky? Taková síť by šla rozbít až příliš snadno.
A ta vaše úvaha je taky dost děravá. Přeceňujete význam toho, co se píše ve starých knihách. V Bibli je také plno různých výzev k násilí, a podobné úvahy o ní kdovíproč provádí mnohem méně lidí (ale, ano, vím proč, ale ty důvody nejsou v těch knihách).

52

Odpovědět

+CrackTheCodeMimochodem, autory nejhorších ideologií na světě je Evropa (komunismus a nacismus). No, já bejt muslimama, tak si takový zmrdy do země nepouštím :D

01

Odpovědět

+CrackTheCodeProblém je že na světě neexistuje stát který by tyto výzvy k násilí v křesťanství plnil, naopak je mnoho států Islámských které se dle Koránu a jiných prazákladů Islámu řidí docela dogmaticky, viz Sharia a její fungování nejen ve světě ale také v Muslimských ghettech po EU. Jasně, nejsou jich statisíce za jeden rok ale vzhledem k rychlosti jejich množení, které je doslova na úrovni krys ( to není míněno jako ukázka jejich "méněcenosti", krysy jsou známé pro své invazivní a rychlé množení) jich statisíce za pár generací budou jen z několika málo tisíc. Dle odhadů (Pew Research Center) budou muslimové tvořit v roce 2050 10% (!) obyvatelů Evropy ( třeba taková Francie tohoto % dosáhne již o 20 let dříve), v současnosti je to cca 5 %, čili v podstatě v rámci 2 generací se jejich počet zvedne jedenkrát tolik, co se asi stane za takových 6-7 generací ? Nerad bych se dožil dne kdy se z Evropanů stane v Evropě menšina.....

20

Odpovědět

+CrackTheCodePominu to, že to, co teď tvrdíte, se nedá ani omylem považovat za argumenty pro to, že si Evropané "dováží teroristy po statisících".
I to, že přirovnávat lidi ke krysám, byť jen v jednom aspektu, je urážlivé.
Ale:
1. Uvědomujete si, že příčiny tak vysoké porodnosti jsou spíše ekonomického rázu (stejný jev pozorujeme i v ghettech vzniklých na jiném než náboženském principu), a pokud by žilo v ghettech tolik lidí, co napovídají vaše čísla, tak je to problém sám o sobě, a jejich národnost a náboženství jsou irelevantní?
2. Predikce za 6-7 generací? Počkejte, kolik to je let? Já to bral vždycky že dvacet. 6-7 generací zpátky nás tedy posouvá někam k mladé královně Viktorii. Vývoj v budoucnu bude možná i dynamičtější. Předpokládat, že by probíhal trend zvyšování podílu muslimské populace bez výkyvů, je dost odvážné, mírně řečeno.
3. Kde jste přišel k tomu, že Evropan nemůže být muslimem? To je rozpor z realitou, a nemyslím teď migranty, kterým se podařilo asimilovat, myslím tím už po staletí alespoň zčásti muslimské země. Bosnu a Albánii, a menšiny po celém Balkáně.

11
Další