Zvířata u Conana O'Briena

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:542
Počet zobrazení:7 438
Stejně jako Jimmy Kimmel, i Conan si do své show jednou za čas pozve nějakého toho zvířecího experta, který s sebou vezme i pár svých mazlíčků. Dnes jsem si pro vás připravil překlad návštěvy odborníka Davida Mizejewskiho, který vám řekne pár zajímavostí o zvířatech a samozřejmě je také představí přímo ve studiu. Těšte se na okouzlené i napjaté diváky nebo na Andyho, kterého pěkně vyděsí jedna neškodná ptačí návštěva.

Přepis titulků

- Tohle je Tara, je to medvěd hnědý. - Medvěd hnědý? - Klidně si ji vezmi. - Ahoj. Je rozkošná, že? Všichni z ní úplně pookřáli. Poslouchejte, poslouchejte... Jsi v pohodě, malá? Co se děje? Copak? Tenhle pořad se ti nelíbí, viď? Jo, nejsi její máma.

Chtěla by k mamince? Jak se má správně držet? Jsi docela blízko. Chci, aby měla pohodlí. Má ráda takovéhle houpání. Trochu jako miminka. Vidíš? Jak víš, že to má ráda? To víš... Zkus to s ní znova za tři roky.

Vlastně by stačilo mnohem dřív. Je jí teprv 11 týdnů, takže bude vážit 130 - 180 kg a bude o hodně větší. - Můžu ji takhle hladit? - Určitě. Ne, asi se jí to nelíbí. Nerad bych ji nějak naštval. Ne, to je dobrý. Tento druh je v Severní Americe vysoce chráněný stejně jako například medvěd grizzly, který vypadá dost podobně.

Jsou to úžasná zvířata. Podívej na ty tlapy. Kolik má... Podívejte, kolik má na té tlapě... Kolik má na jedné tlapě drápů? Má jich pět jako my. A tihle medvědi je mají na... Hodně lidí si myslí, že to jsou predátoři, co neustále loví jeleny nebo losy, ale medvěd hnědý jí ve skutečnosti hlavně hmyz, ryby a ovoce.

Taky jogurt a granolu. Jen pokud snědí turistu, co to má v břichu. Ne, to se moc nestává. Čas od času slyšíte, že medvěd někoho napadl. Pokud jste v jejich teritoriu, chce to dělat hluk, aby věděli, že se blížíte. Můžete si vzít i pepřový sprej, ale pokud tahle zvířata respektujeme a necháme je být, nemáme se čeho bát. Dobře. Už ji tu nechci držet. Tobě se vůbec nelíbí tenhle formát talk show, viď?

- Ne, nevadí jí to. - Hlavně, že jsi v klidu. Půjdeme dál, ale je vážně zlatá. - Je rozkošná. - Rozluč se. Další zvíře ti asi nebude připadat tak rozkošné. Tohle je aligátor americký. Jo. Položím ho sem. Je to bezpečné? - Mláděte se nemusím bát, viď?

- Dokud mu nestrčíš prst do tlamy. Pak se může stát cokoliv. Proč jsi mu to musel říkat? Když jsi to řekl, musím to zkusit. Za to nenesu žádnou zodpovědnost. Aligátoři jsou v tomhle stádiu velmi klidní a používáme je hlavně na studijní účely. - To bylo další zvíře. - Co se to vzadu děje? V zákulisí čeká drak.

- Tys nám sem přitáhnul draka? - Spíš je to něco jako dinosaurus. Na něj se ještě dostane. Klidně si ho můžeš hladit. Tito aligátoři žijí například na Floridě. Zajímavé je, že kdysi téměř vyhynuli. Málem jsme je vymýtili z povrchu zemského. Ale jelikož se stali ohroženým druhem, chránili jsme je a teď jsou tak rozšíření, že je občas někdo najde i v bazénu. Takže bysme je měli zase začít zabíjet.

Ne, ne, tak jsem... Tak jsem to nemyslel. Ne, samozřejmě, že jim chceme pomoct. Zvířata musíme chránit. To hlazení není vůbec příjemný. Je to jen... Je to, jako bych si drhnul boty. - Lidi z nich boty opravdu vyrábí. - Vážně? To je příšerný. Jak bys to mohl téhle tvářičce udělat?

Já bych se mu do tváře nedíval, prostě bych udělal botu. Klídek. Jen si dělám srandu. Mám to v popisu práce. Zvířátka miluju. Tenhle krasavec bude až 4,3 metru dlouhý. - Vážně? - Jeho stisk se vyrovná přibližně 900 kg váhy. Jako kdyby na tebe spadla dodávka. - Takže nic příjemného? - Jako 900 kg váhy? Takový tlak má jeho kousnutí?

Jo, jako malá dodávka. Kdyby na tebe spadla, bylo by to to samé, jako když tě kousne aligátor. Takže k nim musíš přistupovat s úctou. Občas se objeví v nějakém bazénu, takže to chce zavolat specialisty. - Ti je odchytí a vypustí zpět do přírody. - Dobře.

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

druhé video 0:58 - říká tam "prey" a ne "predators"

00

Odpovědět

videá nefungujú

00

Odpovědět

Nejroztomilejší? Méďa!! nejvíc mě pobavil ?? Sup !! Na Conanovi bylo vidět že se vedle něj opravdu necítí dobře, když lezl po pohovkách a stole :D:D

80

Odpovědět

Méďa je prostě nejlepší :D

61

Odpovědět

Už jsem to dával na fórum, dám to i sem, prosil bych o další díl (pokud půjde vložit).
http://www.funnyordie.com/videos/614e12563d/conan-o-brien-jarod-miller

231

Odpovědět

nejede :(

1811

Odpovědět

Uznávam že NAJROZTOMILEJŠÍ bol medveď ale rozhodne NAJKRAJŠIA bola tá Krajta Barmská :)

306

Odpovědět

tak to je neco pro mě, mám moc rád dokumenty o zvířatech a na tom Davidu Mizejewski bylo vidět, že by se o nich rád rozpovídal, takže, přestože mám Conana rád, mě trochu štvalo že mu pořád skákal do řeči.
Jinak pro mě největší hvězda byl ten medvěd :D

324

Odpovědět

Přesně tak, ten David by se úplně rozpovídal a a řekl něco zajímavýho, ale ne, Conan mu musí pořád skákat do řeči a dělat ty jeho infantilní ksichty :D

265

Odpovědět

Páni. Ten sup byl překvapivě celkem sympaťák.

311

Odpovědět

kdo je to sakra vedle Conana, je tam nějak často...

18126

Odpovědět

no to je přece andy ne?! :D

234

Odpovědět

Andy, jeho parťák.

233

Odpovědět

Je tam vždy, nikoliv často.

260

Odpovědět

Not sure if troll, or completely dumbass :D

234