Conan v Ghaně #6: Návštěva královské rodinyCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:54
Počet zobrazení:7 838
Conan se tentokrát se Samem Richardsonem vydá setkat s ašantskou urozenou rodinou a pro tuto příležitost se oba pánové obléknou do tradičních oděvů.

Přepis titulků

Dnes jsme v Akkře vstávali vážně brzo a letěli jsme do Kumasi, kde teď jsme. Jo, jsme v Kumasi, což je kulturní metropole Ghany. Co se dnes bude dít? Půjdeme si obstarat tzv. oděv kente. - Oděv kente? - Jo, to je takový tradiční hábit. - A potom se setkáme s urozenými… - Setkáme se s náčelníky. Páni, to je fantastické.

- A také s královnou matkou, což je matka krále. - Jasně. Ašantská krev. - Průvodce, jak se jmenujete? - Sak. - Těší mě, jak se máte? - Dobře, a vy? Velmi dobře. A tohle je… Vy jste tkadlec? Jsem tkadlec. Jmenuji se John. - Řekli mi, že oděv kente má význam, je to tak? - Ano. - Všechny oděvy kente mají význam.

- Lidí s oděvem kente si vážíme. - Chápu. - Takže ho všichni chtějí mít. Ty sis oděv kente zasloužil, měl bys ho mít. Já jsem jenom šašek, co se k tobě přifařil. - Cítím trochu vinu, že bych měl ten oděv dostat. - Vy si ho zasloužíte. Ani nevíte, čeho jsem dosáhl. Podívejte se na tohle. Tady mi pes ojíždí nohu. Ve vysílání. Není to moc dávno. Je tu pes, je vážně vzrušený a ojíždí mi nohu.

Tady jsem na kolenou a předstírám, že jsem leprikón. Tak co myslíte? Mám pořád nárok na oděv kente? Myslím, že ne. Teď bychom měli dostat naše vlastní oděvy kente. Podívejte, má na sobě dres Red Sox. Pane… Páni, to je takový oděv kente mého lidu. - Páni. - Díky. - To je nádhera.

To je mé jméno? - Ano. Podívejte se na to! To je… Porušení autorského práva. Do jednoho vás tu zažaluju. Jak se opovažujete. Pozorujeme naši zem. Popravdě jsem se nikdy necítil lépe. Cítím… - Cítím se, jako bych byl konečně doma. - Jo. Vítej doma, Conane. - Díky.

A ty nejspíš taky vítej. - Díky. Víš co? Myslím, že bychom měli oznámit kandidaturu. - Jo! - Chápeš, ne? Jsme u paláce a chystáme se setkat s královnou matkou a náčelníky. Bylo nám řečeno, abychom přinesli dary. Zeptali jsme se, co by bylo vhodné, a prý nějaký likér a peníze. A přivedli jsme i berana. Taková je tradice. - Prachy, likér a ovce?

- Jo. Prachy, likér a ovce. Dobrá rapová skladba. Je nám ctí tu být. A je nám také ctí obléci tato původní ašantská roucha. Proč se smějete? Líbím se vám v tom rouchu? Vypadám v něm dobře? To musíme zakrýt. No dovolte. Takže tohle se vám nelíbilo? Takové nahlédnutí na moje prso. Neměli bychom zakrýt i tohle?

Rád vás poznávám. Těší mě. Jsem poctěn. Děkujeme vám, že jste přišli. Královna matka vás všechny vítá. Je nám velkou ctí, že jsme mohli přijet do tak skvělé země, jako je Ghana, a setkat se s vaším skvělým lidem. Přejeme vám jen to nejlepší, ať už jste přijeli dělat cokoliv. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Conan se tam vyjímečně úplně neztrapňoval, jak má už dlouho poslední dobu ve zvyku. Co se stalo?

31

Odpovědět

Jak řekl, že se jmenuje Sak, tak jsem od Conana čekal něco jako: "That sucks." :-D

61